0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Компактні LED фари. Додаткова автооптика. Світлодіодні фари

  13.11.2018

  У даній статті ми розповімо про одних з найбільш компактних світлодіодних люстр з різними типами рефлекторів. У класичному розумінні світлодіодна люстра складається з декількох світлодіодних модулів, в яких на кожен світлодіодний кристал передбачений свій рефлектор.

  Останнім часом, почали з'являтися і трохи відрізняються моделі. Наприклад, якщо взяти фару Allpin 6642S20 Epistar Spot, то ми побачимо, що в ній на 10 світлодіодних кристалів передбачений один загальний рефлектор. Всього в даній фарі є два таких рефлектора, також можна зустріти комбіновані моделі. Наприклад, Allpin 6783C60 Combo, у яких в центрі або з боків буде кілька світлодіодних кристалів із загальним рефлектором, а по периметру або в центрі будуть світлодіоди з індивідуальними рефлекторами.

  В одній з минулих статей, ми розглядали про досить потужних світлодіодних люстрах з комбінованими модулями, але в цей раз ми розглянемо саме компактні моделі. На наш погляд, використання світлодіодних модулів різного типу не впливає на яскравість, а скоріше, впливає на кут розсіювання світла, також на формування певної геометрії світлотіньової межі.

  Для порівняння ми взяли:

  • фару із загальним рефлектором Allpin 6642S20 Epistar Spot;

  • фару з комбінованим рефлектором Allpin 6783C60 Combo;

  • фару з індивідуальними рефлекторами БЕЛАВТО BOL1203 Spot.

  Кожну з них ми протестували в темряві на неосвітленій ділянці дороги.

  Allpin 6642S20 Epistar Spot

  Почався тест з найпростішої люстри Allpin 6642S20 Epistar Spot в технічних характеристиках даної фари зазначено, що вона має спрямований характер світла, споживає 20 ват і має в своєму розпорядженні світловим потоком 1605 люмен. З кожного вата ми отримуємо ефективність 83 лм/вт і кожен люмен обходиться в 0,27 грн. Не дивлячись на те, що Allpin 6642S20 Epistar Spot заявлена, як фара спрямованого світла, “далекобійної”променя ми не побачили. Нас чекав, швидше за зворотній ефект, світло більше скидався на фару робочого світла, тобто, мав розсіяний характер.

  Для визначення дальності світіння, уздовж узбіччя було встановлено 6 дорожніх конусів:

  • перший на відстані 25 метрів;

  • другий 50 метрів;

  • костальниє конуси були встановлені з кроком 50 метрів.

  За допомогою конкретної фари, ми змогли добре освітити дорогу до першого конуса, другий конус було видно набагато гірше, а третій практично непомітний. а якщо підняти люстру трохи вгору, то можна побачити проблиски четвертого конуса на дистанції 150 метрів, але в основному четвертий конус був практично не видно і прихований в темряві. Також на відстані 180 метрів нашої точки був припаркований автомобіль, який залишився абсолютно непоміченим. Що стосується світлотіньової межі, то вона має горизонтальну орієнтацію і горизонтальну геометрію, світлова пляма за формою нагадує еліпс з горизонтальними зрізами у верхній та нижній частинах.

  Варто зазначити, що застосування рефлектора загального типу забезпечує дуже широкий кут розсіювання світла, який становить близько 160-170 градусів і тому такі фари дуже добре підійдуть для установки на бампер для освітлення найближчого до автомобіля простору, а також вони відмінно підійдуть для заднього ходу та бічного підсвічування.

  БЕЛАВТО BOL1203 Spot

  БЕЛАВТО BOL1203 Spot також заявлена, як спрямована Фарра, і на відміну від Allpin 6642S20 Epistar Spot у даній моделі дійсно сформований спрямований промінь, але за характером світлового плями ми побачили, що фара від БЕЛАВТО більше схожий на комбіновану модель, у якій в центрі світлової плями сформований потужний промінь, який рівномірно розсіюється в сторони і висвітлює узбіччя.

  Світлотіньову межа має круглу форму, але знизу та зверху також присутні горизонтальні зрізи. За дальності світла конкретна фара добиває до шостого конуса на відстані 250 метрів, автомобіль припаркований на відстані 180 метрів так само добре видно. У фарі БЕЛАВТО BOL1203 Spot встановлено 12 світлодіодів, які споживають 36 ват і розвивають світловий потік 3000 люмен, по світловіддачі ми отримуємо 83 лм/вт, вартість кожного люмена буде 0.26 грн.

  Allpin 6783C60 Combo

  І третя, найпотужніша, але не найяскравіша фара Allpin 6783C60 Combo має на борту 20 світлодіодів, які споживають 30 ват і формують світловий потік 2700 люмен, з кожного вата ми отримуємо 90 люмен, і кожен люмен має вартість 0.17 грн.

  Таких характеристик цілком достатньо, щоб в повній темряві розгледіти автомобіль на відстані 180 метрів, також чітко видно четвертий конус на дистанції 150 метрів, і ледве помітний п'ятий конус на дистанції 200 метрів. А ось шостий конус на дистанції 250 метрів зник в темряві. Тому ми зробили висновок, що максимальна дистанція освітлення люстри Allpin 6783C60 Combo складає 150-200 метрів. Геометрія світлотіньової межі у цій моделі не проста і не піддається чіткому опису, в загальних рисах можна сказати, що по центру світлової плями сильно виражений промінь, а орієнтація СТГ горизонтальна.

  Перед тим, як підвести підсумки і озвучити висновок, також хочеться відзначити, що всі протестовані моделі, як і багато інших аналогічних люстри заборонені для використання на дорогах загального користування. І якщо в автомобілі є які-небудь проблеми з головним світлом, то їх потрібно вирішувати, або заміною фар або, як мінімум, заміною ламп.

  Що стосується, наших виробів, то люстри Allpin 6642S20 Epistar Spot, Allpin 6783C60 Combo та БЕЛАВТО BOL1203 Spot можна використовувати на бездоріжжі, але в якості основного джерела світла вони будуть малоефективні і тому їх, швидше за все, можна рекомендувати для невеликої техніки. Наприклад, такий як квадроцикл, або баггі.

  Завершена