0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Новинка 6D LED фари RS. Порівняння світлового потоку. LED люстри

  19.11.2018

  Існує кілька різновидів світлодіодних фар додаткового світла це:

  • фари зі спрямованим променем;

  • розсіяним променем;

  • комбіновані фари (поєднують в собі як спрямоване, так і розсіяне світло).

  Одна така фара може замінити собою кілька додаткових люстр спрямованого та розсіяного світла, і відмінно впорається з освітленням місцевості як на далекій, так і на ближній дистанції.

  Порівняння світлодіодних люстр

  Сьогодні стаття присвячена порівнянню досить недорогих та компактних світлодіодних люстр з комбінованим світлом. Для порівняння ми взяли п'ять світлодіодних фар з різним світловим потоком, від таких виробників, як БЕЛАВТО, RS. Ми взяли фари з різною яскравістю, щоб подивитися, як збільшення світлового потоку буде відображатися на освітленні місцевості.

  Найкомпактніша з 5 моделей - RS N30W. Вона має мінімальний світловий потік 2700 люмен, старша модель RS N30W розвиває світловий потік в два рази більше 5400 люмен, БЕЛАВТО BOL2304 combo 6000 люмен, Crystal 22D120WBL 6800 люмен та RS LBS 90 Cree Combo 7200 люмен.

  Всі вищезгадані фари мають комбіноване світло, в центрі таких фар встановлюють один, або кілька світлодіодів з направленим світлом, а з боків ставлять розсіяні діоди. За такою технологією сконструйовані Терахові:

  • БЕЛАВТО BOL2304 combo;

  • Crystal 22D120WBL;

  • RS LBS 90 Cree Combo.

  У люстрах RS N-серії використовуються діоди з 6D лінзою, яка одночасно світить спрямованим та розсіяним світлом.

  Щоб порівняти всі 5 фар в однакових умовах ми виїхали на неосвітлений ділянку дороги вздовж якого встановили 6 дорожніх конусів:

  • 1-й на відстані 25 метрів;

  • 2-й - 50м;

  • кожний наступний “маячок” встановлювався з кроком 50 метрів, таким чином, останній 6-й конус виявився на дистанції 250 метрів.

  RS N30W насилу, але все ж “отримано” до 6-го конуса, дана фара має 3 світлодіода із загальною споживаною потужністю 30 ват і світловий потік 2700 люмен, а значить з кожного вата споживаної потужності ми отримуємо 90 люмен, якщо перерахувати співвідношення вартості до світлового потоку, то кожен люмен обійдеться в 0.54 гривні . Незважаючи на наші сумніви з приводу 6D лінз, світло виявився дійсно комбінованим. Хоча на відміну від інших комбінованих фар світло даної моделі має мінімальний кут розсіювання, але бічна заливка все ж таки присутня. Найпотужніший світловий промінь спостерігається по центру світлотіньової межі і він має горизонтальну геометрію на зразок протитуманих фари, але вгору та вниз від горизонтального променя виходить рівномірне розсіювання світла.

  RS N60W має вже 6-ю світлодіодами, які споживають 60 ват і розвивають світловий потік 5400 люмен. Ефективність люстри така ж, як у RS N30W 90 люм/ват, а ось вартість кожного люмена трохи нижче 0.39 гривні.

  Можна відзначити, що світить RS N60W яскравіше, ніж молодша модель і, направивши світло уздовж конусів, ми змогли чітко побачити всі 6 “маячки”.

  Геометрія світлотіньової межі залишилася незмінною, по центру яскраво виражена смуга вгору та вниз, від якої виходить розсіяне світло. Бічна освітленість присутня, але не яскраво виражена.

  24 світлодіода фари БЕЛАВТО BOL2304 combo споживають 72 ват і мають світловий потік 6000 люмен, і з кожного вата споживаної потужності ми отримуємо 83 люмена, а вартість кожного люмена становить 0,23 гривні.

  Всі 6 конусів чітко видно, але геометрії світлового пучка відрізняється від моделей з 6D лінзою, тут ми бачимо кругле світлову пляму з горизонтальним зрізом верхньої та нижньої частини. У центрі плями виражений спрямований промінь висвітлює дорогу до шостого конуса і далі, але промінь дуже вузький і варто змістити фару на кілька сантиметрів убік, як 6-й конус сховається в темряві.

  Фара Crystal 22D120WBL має на борту 40 діодів, які тягнуть 120 ват світять 6800 люмен, з кожного вата ми вичавлюємо 57 люмен і кожен люмен обходиться в 0.23 гривні, можна відзначити, що світло даної фари трохи жовтуватий, що може сподобатися тим автовласникам, яких бентежить біле світло світлодіодної оптики. Цілком можливо, що в туман, або сиру погоду жовте світло фари Crystal 22D120WBL буде більш ефективно висвітлювати місцевість. Також можна відзначити, що включена фара видає гучний писк, який швидше за все не буде чути в салоні автомобіля, але за таким спостереженням можна судити про якість виробу.

  Геометрія світлового пучка нагадує БЕЛАВТО BOL2304 combo, але тут круглу пляму має правильну форму без зрізів зверху та знизу. Світло-тіньова кордон має правильну велику форму і в центрі розсіяного світлового пучка спостерігається сконцентрований промінь дальнього світла, промінь видобуває до 6-го конуса на відстань 250 метрів і по яскравості перевершує БЕЛАВТО BOL2304 combo.

  Найяскравіша, але не найпотужніша фара на 16 світлодіодів RS LBS 90 Cree Combo розвиває світловий потік 7200 люмен і споживає 90 Ватт, її ефективність 80 люм/ват, а вартість кожного люмена 0,25 гривні. RS LBS 90 Cree Combo на дистанції 250 метрів з п'яти фар забезпечує найкращу видимість, і в цьому тесті ми чітко бачимо залежність освітленості від світлового потоку. Якщо говорити про світлотіньовий кордоні, то вона має прямокутну форму.

  Підсумок

  Протестувавши всі 5 фар, ми порівняли їх не тільки по яскравості, але і по геометрії світлотіньової межі, і виявилося, що у всіх моделей крім RS N30W та RS N60W вона відрізняється, а відповідно, вибирати фари можна не тільки виходячи з яскравості, але виходячи з геометрії світлотіньової межі світлового променя.

  Завершена