0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Чи потрібен відеореєстратору GPS?

  20.05.2021

  Абревіатуру GPS сьогодні можна зустріти практично на будь-якому електронному гаджет. Будь-який пристрій маркований цими трьома буквами може підключатися до глобальної системи супутникового позиціонування. Ця технологія полегшує життя багатьом людям по всій земній кулі, і основне її застосування це навігація на місцевості.

  Серед автомобілістів GPS знайшов своє застосування в, так званих, GPS навігаторах, які дозволяють абсолютно будь-якому автомобілісту подорожувати без пробок в будь-якому місті і будь-якій країні, вперше в ньому опинившись. Саме з цієї причини GPS навігатори буквально заполонили автомобілі, але на ряду з навігаторами в сучасному автомобілі також можна зустріти радар детектор та відеореєстратор, які є не менш корисними пристроями, ніж GPS навігатор.

  Правда, кожен пристрій займає місце на торпедо, або лобовому склі через що погіршується огляд водія, а дроти підключення, що йдуть від кожного пристрою, неможливо підключити до одного прикурювача без спеціального адаптера. Але навіть, використовуючи перехідник прикурювача, водій не позбавляється від “локшини” з кабелів, яка звисає з торпедо. З цієї причини автомобілісту доводиться шукати пристрій 2 в 1, або навіть 3 в 1, яке вмістило б в собі можливості необхідних пристроїв. Дізнавшись про таку необхідність, багато виробників відеореєстраторів стали йти на хитрість, маскуючи свою продукцію символом GPS.

  GPS в відеореєстраторові

  GPS в відеореєстраторові це не той GPS, який можна використовувати для позиціонування на місцевості. Точніше, технологія та, а ось застосовувати її в самописці зовсім в інших цілях.

  Отже, система GPS це сукупність супутників знаходяться на навколоземній орбіті. Ці супутники дозволяють будь-якого пристрою оснащеному GPS приймачем визначати свої координати (координати пристрою) з високою точністю. У випадку з GPS навігатором отримані, таким чином, координати накладаються на карту місцевості, яка завантажена в пам'ять навігатора. Власне кажучи, на цьому і заснована робота будь-якого GPS навігатора.

  Якщо говорити про відеореєстратори, то дані пристрої не розміщують “вбудованими” картами, а відповідно, позиціонування на місцевості за допомогою відеореєстратора неможливо. У пристроях даного типу можливість підключення до системи супутникового позиціонування застосовується для вимірювання швидкості руху і попередження до небезпечних ділянок доріг.

  Всі знають, що автомобільний відеореєстратор під час запису відео може накладати на його “штамп” дати та часу, це необхідно для доказу того, що конкретне відео було записано в конкретну дату та конкретний час. Якщо відеозапису недостатньо і водієві потрібно також довести, що він дотримувався швидкісний режим, на допомогу прийде GPS. Завдяки якому, в “штампі” буде вказана не тільки дата та час, а й швидкість пересування автомобіля на тій же ділянці дороги.

  Небезпечні ділянки дороги

  Що стосується небезпечних ділянок доріг, то до них можуть відноситься не тільки пости поліції і дорожні камери, але і звичайні ями, які на наших дорогах є більш постійним явищем, ніж камера та поліція.

  Для того щоб відеореєстратор зміг попереджати свого власника про дорожні “неприємності”, виробник записує в його пам'ять координати всіх відомих небезпечних ділянок доріг, і при наближенні до такої точки відеореєстратор повідомить, яка саме неприємність чекає водія і яке до неї відстань.

  Звичайно, виробник відеореєстратора не може знати всі потенційно небезпечні для водія точки і, тим більше, не може передбачити наперед їх виникнення або ліквідацію. Тому, в таких відеореєстраторах передбачена можливість самостійного внесення в пам'ять особливо небезпечних ділянок, а також ігнорування старих.

  Більш турботливі виробники регулярно стежать за змінами в дорожній інфраструктурі та періодично пропонують своїм клієнтам безкоштовне оновлення баз даних, шляхом підключення відеореєстратора до ПК.

  Справедливості заради варто відзначити, що все-таки існують пристрої об'єднують в собі відеореєстратор та GPS навігатор з картографією. Але, через те, що для зручного та комфортного використання GPS карт потрібен сенсорний дисплей з діагоналлю від 4,3 дюйма, такі пристрої мають великі габарити і по суті є нічим іншим, як навігатором з функцією відеореєстратора.

  Підсумок

  Таким чином, дати однозначну відповідь на питання чи потрібен відеореєстратора GPS неможливо, але ця опція точно буде корисна, якщо ви часто їздите по незнайомих дорогах і не знаєте де саме вас може підстерігати небезпека.

  Завершена