0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
  • 0800-30-15-85
    Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
  • (067) 470-74-60
    по тарифу оператора
  • (066) 354-31-21
    по тарифу оператора
  • Кошик
Мої покупки

LED фари. Дальність освітлення світлодіодних фар. На скільки яскраво світять?

26.11.2018

Останнім часом ми встигли опублікувати досить велика кількість матеріалів, присвячених оглядом різних корисних автомобільних аксесуарів, а також зробили багато оглядів присвячених новомодним та сучасних світлодіодних люстр.

У цих оглядах ми розглядали як бюджетні та компактні моделі, так і величезні фари “монстри”. При цьому, якщо не брати до уваги відверто дешеві моделі, то в основному дальність освітлення будь-якої люстри становить близько 250 метрів. Незалежно від того, буде це компактна фара любо досить велика та потужна модель.

Навіщо платити більше?

Якщо за помірну ціну можна купити фару, яка по дальності освітлення буде не гірше, ніж найбільша та найдорожча модель. Але крім дальності освітлення ще існує поняття світлотіньової межі, поняття кута розсіювання світла і поняття “заливки” місцевості світлом.

Для наочного прикладу, ми взяли дві фари:

Вони мають однакову дальність освітлення, але різні характеристики світлового плями. Це обумовлено різною будовою та різними розмірами обох моделей.

Люстра CRYSTALL 7D60WL за габаритами менше люстри Allpin 6781C270 Combo приблизно в 6 8 разів. При цьому, Allpin відноситься до самого останнього покоління LED фар і в ній використовуються рефлектори двох різних типів.

Основну частину фари займають світлодіоди з індивідуальними рефлектора (на кожен світлодіод передбачений свій відбивач), а з боків від основного блоку діодів встановлені невеликі модулі, у яких на кожен ряд 12-ти світлодіодів встановлений один загальний рефлектор.

В результаті наших тестів і спостережень, було виявлено, що подібного роду рефлектори забезпечують дуже широкий кут розсіювання світла, а це означає, що Allpin 6781C270 Combo повинна однаково добре освітлювати місцевість як на ближній, так і на далекій дистанції. Заявлений світловий потік у цій фари становить 24000 люмен, в той час, як у компактній CRYSTALL 7D60WL задекларований світловий потік всього 6000 люмен. Але навіть, якщо поєднати чотири фари CRYSTALL 7D60WL, щоб сумарно отримати світловий потік 24 000 люмен, характер світлової плями і заливка місцевості буде відрізнятися від Allpin 6781C270 Combo.

Наприклад, CRYSTALL 7D60WL має неоднорідну геометрію світлотіньової межі, геометрія якої не піддається якомусь опису. Також можна відзначити, що фара має спрямованим світлом, але потужного, чіткого променя по центру не спостерігається, світлова пляма представляє собою певний компроміс між променем та розсіяним світлом.

Відповідно скомбінувавши 4 таких фари, ми отримаємо 4 окремих &ldquoнапів променя”, які будуть ефективні на середній і далекій дистанціях. Дана модель добре висвітлює місцевість на дистанції 250 метрів і як згадувалося вище, люстра має світловий потік 6000 люмен та споживає 60 ват, з кожного вата споживаної потужності ми отримуємо 100 люмен і кожен люмен обійдеться в 0,13 грн.

Комбінована люстра Allpin 6781C270 Combo за габаритами значно більше, ніж Фарра CRYSTALL. Світловий потік у неї в чотири рази більше 24000 люмен, але дальність освітлення даної фари також становить 250 метрів. Світлотіньова межа цієї фари також має складну геометрію, але вона піддається логічному опису. У світловому плямі можна спостерігати 3 зони, саму крайню зону можна назвати зоною напівтемряви, за нею ближче до центру йде більш освітлена зона розсіяного світла, зона яку забезпечують світлодіодні модулі із загальним рефлектором і в центрі фари є яскраво виражений промінь.

Всі 3 зони мають рівні, округлі обриси, але в самій тьмяній зоні напівтемряви також можна помітити горизонтальну смугу, що нагадує противотуманку, хоча ця смуга не особливо виражена на освітленість місцевості не впливає.

Також варто відзначити, що велика довжина фари з поєднанні з діодними модулями розсіяного світла забезпечує дуже хорошу бічну заливку. Для досягнення заявленого світлового потоку в 24000 люмен в даній моделі встановлено 180 світлодіодів, які сумарно споживають 270 ват.

Таким чином, з кожного вата ми отримуємо 89 лм/вт ефективності і кожен люмен обходиться в 0,12 грн. Загалом вартість, одного люмена, що з 1-й, що з 2-й фарою буде однакова.

Підсумок

Виходячи з таких спостережень можна сказати, що для того, щоб домогтися дальності освітлення 200-300 метрів не обов'язково купувати люстру з світловим потоком 20 000-30 000 люмен. З таким завданням цілком може впоратися фара поменше.

Наприклад, з світловим потоком 5000-6000 люмен, збільшення світлового потоку швидше вплине на щільність, насиченість та яскравість світла на певній дистанції. Також можна відзначити, що довга світлодіодна балка з високим світловим потоком буде мати більш широкий кут розсіювання, що забезпечить кращу видимість на узбіччі.

Завершена