0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Чи впливає кількість зубів на допустиме навантаження для тріскачки? Кількість зубців і розмір і приєднувального квадрата як основні характеристики тріскачки.

  30.11.2018
  Ключ-тріскачка на сьогоднішній день є одним з найбільш затребуваних інструментів в арсеналі домашніх майстрів, автомобілістів, а також професійних майстрів на станціях техобслуговування і виробництвах. У порівнянні зі стандартними ключами, тріскачка, за рахунок храпового механізму, здорово оптимізує роботу, позбавляючи від необхідності кожного разу переставляти ключ, щоб зробити новий оберт. Крім того, тріскачка не має аналогів по маневреності роботи у важкодоступних місцях.
  Влаштована тріскачка досить просто, вона складається з двох основних частин: рукоятки і тріскачкової головки з храповим механізмом. Напрямок обертання визначається прапорцевим або дисковим перемикачем реверса. Обертання забезпечується роликом з кількістю зубів від 24-х до 72-х. Чим більше зубців, тим менше їх розмір, тим більш плавний і м'який рух тріскачки.
  Залежно від кількості зубів змінюється крок тріскачки, а саме, кут нахилу до наступного клацання. Чим менше зубців у тріскачки, тим кут більше і навпаки. Наприклад, у тріскачки з кількістю зубців 24 шт. кут нахилу до наступного клацання становить 15 градусів, а у тріскачки на 72 зуба крок всього 5 градусів. Щоб самостійно визначити крок тієї чи іншої тріскачки необхідно 360 градусів (повний круг) розділити на кількість зубців. Тріскачки з малою кількістю зубців (24, 32) часто використовуються при монтажі / демонтажі різьбових з'єднань, що вимагають серйозних зусиль. Тріскачки з великою кількістю зубців найбільш зручні для роботи у вузьких і важкодоступних місцях, так як дозволяють виконувати обертання з мінімальною амплітудою.
  Частим приводом для суперечок є питання: чи впливає кількість зубців на величину допустимого навантаження на тріскачку?
  Принцип роботи прапорцевого механізму такий: при обертанні храповика, в залежності від напрямку, до з зубців тріскачки щільно прилягає правий або лівий прапорець (що і створює клацання). При провертанні в одну сторону прапорець (стопорний механізм) пропускає зубці, а при русі у зворотний - блокує. У момент блокування передається зусилля на різьбове з'єднання.
  Одні вважають, що чим дрібніше зуб, тим менше навантаження може передаватися тріскачкою, так як невеликий зуб (як наприклад у тріскачки на 72 зуба) швидше зламається, ніж забезпечить високий момент затяжки. Інші вважають, що тріскачка може забезпечувати той чи інший момент затяжки, незалежно від кількості зубів, так як стопорний механізм у тріскачок з різною кількістю зубців має різну конструкцію.
  Насправді, друге твердження ближче до істини, так як те навантаження, яка припадає на 1 зубець тріскачки з 24-ма зубами у тріскачки з 72-ма зубами доводиться на 3-4 зубці. Причина в тому, що зі збільшенням кількості зубців храпового механізму збільшується і кількість зачепів на стопорному механізмі, що значно збільшує опір. Таким чином, розмір зубців компенсується кількістю зачепів для збереження величини переданого крутного моменту.
  Виходячи з цього можна сказати, що ключовою характеристикою, яка визначає величину моменту затягування є не кількість зубців храпового механізму, а розмір приєднувального квадрата. Саме цей показник визначає сферу застосування тріскачки і можливі допустимі навантаження.
  Тріскачки  з квадратом 1/4" застосовуються в роботі з компактними механізмами і пристроями, де використовуються дрібні розміри різьбових з'єднань від 4 до 14 мм і невисокі навантаження.
  Тріскачки з квадратом 3/8" найбільш універсальні, так як підходять і для автомобільного ремонту, і для обслуговування компактних пристроїв. Така тріскачка сумісна з широким розмірним діапазоном торцевих головок від 6 до 24 мм.
  Тріскачки з квадратом 1/2" найбільш затребувані в автомобільній сфері. У системі інструменту 1/2" представлений найширший асортимент видів тріскачок, так квадрат 1/2"є основою побудови всієї системи збірного слюсарного інструменту. 
  Тріскачки на 3/4" і 1" використовуються в ремонті і обслуговуванні вантажної, сільськогосподарської, будівельної, дорожньої та іншої важкої техніки, де потрібні високі моменти затяжки (але не пікові). Такі тріскачки, як правило, оснащені храповими механізмами з великими зубами (на 24 або 32 зуба). Тріскачки для вантажних авто можуть бути представлені у вигляді головок, рукоять до яких не входить до комплекту або в якості рукояті служить монтування.
  Незалежно від розміру квадрата і кількості зубців варто пам'ятати, що тріскачка не призначена для передачі пікових навантажень, зрив болтів або гайок, а також остаточне затягування різьбових з'єднань слід виконувати воротками або ключами.
  Завершена