0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Типи монтажних ножів і їх переваги

  03.12.2018
  Монтажний ніж - це універсальний інструмент, який стане в нагоді і на СТО, і в побуті, і в будівництві. Використовують їх для роботи з пластиком, гіпсокартоном, папером, для видалення бруду, фарби і т.д. Сфера їх застосування дуже велика. Так, наприклад, інструмент незамінний при ремонті машини, тюнінгу та інших роботах з транспортним засобом. Тому, щоб розібратися в цьому асортименті, пропонуємо вам детальний розбір продукції.

  Які бувають ножі
  За типом леза поділяють такі моделі ножів:
  В основному ножі з сегментованим та трапецієподібним лезом мають висувну ріжучу частину. Відрізняються вони між собою стійкістю і можливістю заміни ріжучої частини. У ножів з сегментами легко проводити зміну леза, досить відламати один елемент і новий ріжучий інструмент готовий. Такий інструмент коштує недорого, підійде для тривалого використання. Він зручний для роботи з папером, нещільним картоном, тобто з тонким матеріалом, який легко ріжеться. Вибирають ніж подібного типу, орієнтуючись на розмір леза, воно може бути 9, 18, 28 мм. Також при покупці такого інструменту слід звертати увагу на наявність металевої напрямної.

  Трапецієвидний ніж має цільну конструкцію леза. Основна його перевага - міцність. Подібні ножі підійдуть для роботи з більш щільними матеріалами - товстим картоном, гіпсокартоном і т.д. Тут також слід звертати увагу на наявність направляючої, а також фіксатора і матеріал леза. Особливістю даного інструменту є необхідність заміни леза при виході з ладу попереднього. Проблема легко вирішується, найчастіше вони або йдуть в комплекті або ж продаються в окремому порядку.

  Діелектричний ніж зроблений спеціально для роботи з проводами. Він відрізняється специфічною формою, яка дозволяє знімати ізоляційну стрічку, обмотку. Даний інструмент має фіксоване лезо і може відрізнятися між собою розмірами. Використовується такий ніж і в професійній діяльності електрика, і в побуті, і для ремонту машини.

  Ніж з круглим лезом зустрічається також досить часто. Лезо може бути як висувним, так і фіксованим. Підійде для роботи з тканинами, шкірою, шпалерами, папером та іншими подібними матеріалами. Ніж зручний, завдяки простій і зручній конструкції. Дозволяє без ножиць провести швидкий розріз деталей, виробів на кілька частин. Леза в цьому випадку також можуть докуповуватися в разі потреби.
  В окрему категорію слід віднести ножі для видалення фарби, бруду з лакофарбової поверхні, зі стекол. Такі скребки звичні і знайомі всім нам. Вони мають схожу між собою форму, рукоятку і широку ріжучу частину. Хоча деякі моделі можуть відрізнятися розмірами, заточуванням і використовуватися в різних ситуаціях.

  На що звертати увагу при покупці монтажного ножа
  Визначившись з типом леза, врахуйте і інші фактори. Перший - матеріал виготовлення корпусу і леза. Корпус може бути пластиковим або залізним, металевим, сталевим. Залізний, сталевий або металевий корпус більш міцний, стійкий, підійде для виконання робіт високого рівня складності. Вибирати таку модель варто тим, хто планує працювати з щільними матеріалами. Монтажні ножі з пластиковим корпусом коштують дешевше, мають меншу вагу, вони більш компактні і зручні в експлуатації. Але такі інструменти менш довговічні і не підійдуть для роботи в екстремальних умовах, з твердими матеріалами.
  Леза в основному всі зроблені з металу. Але тут є один момент - матеріал може відрізнятися між собою стійкістю. По міцності виділяють:
  CS - нещільний матеріал для роботи з картоном, папером.
  SK5 - щільна сталь, яка може застосовуватися для роботи з фанерою, гіпсокартоном
  SK2 - найміцніший і стійкий метал.
  Який з варіантів підійде вам, залежить вже від запланованих робіт.
  Важливим фактором є і фіксатор. Тут виділяють автоматичні, закручувальні і за допомогою кнопки. Автоматичні фіксатори вважаються найзручнішими. Але вони менш надійні. Фіксатори з кнопкою дозволяють швидко і легко зафіксувати лезо. Такий варіант зручний і є більш міцним. Найнадійнішим фіксатором для леза є закручувальний. Він дозволяє максимально міцно встановити лезо і утримувати його незалежно від ситуації. Тут також варто вибирати модель, яка підійде саме для роботи з передбачуваними матеріалами.
  Ще один момент, на який варто звертати увагу при покупці - це ручка. Вона може мати прогумовану частину або бути повністю металевою або пластиковою. Наявність спеціальних виїмок для пальців, вставок дозволить набагато легше упр
  Завершена