0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Реальна потужність LED ламп. Додаткове світло в авто. Philips/ Osram/ALED/SHO-ME/iDial

  17.12.2018

  Серед актуальних, автомобільних тем для зимової пори, можна виділити тему автомобільного світла як головного, так і додаткового. До додаткового світла відносяться:

  • всі можливі поворотники;

  • стоп-сигнали;

  • габарити;

  • підсвічування номерного знака та салону.

  Серед усіх цих подсветок найпопулярнішою та актуальною можна назвати лампочку з цоколем Т10, абсолютно в кожному автомобілі можна знайти пару таких ламп, які в основному виконують функцію передніх габаритів, або підсвічування номерного знака, також лампи Т10 можна зустріти в підсвічуванні салону.

  Так як у кожної лампочки є свій термін служби, рано чи пізно автомобіліст стикається з необхідністю заміни лампочки додаткового світла і, як правило, автовласникові хочеться встановити лампу яскравішою та цікавішою, наприклад, як LED лампа.

  Але, як відомо, не кожен світлодіод може світити яскравіше звичайної лампи. Саме із цієї причини в даній статті ми порівняємо між собою лампу розжарювання з 5-ю LED лампами з цоколем Т10.

  Подробиці тесту

  Для тесту ми взяли наступні LED лампи:

  Всі п'ять моделей ми порівняли між собою по:

  • яскравості;

  • споживаної потужності;

  • ефективності;

  • колірній температурі.

  Для цього знадобилося спеціальне обладнання за допомогою якого кожну лампу ми тестували на протязі 5 хвилин. Через цей час світлодіодна лампа виходить на робочий струм, потужність, яскравість і демонструє реальні показники, які найчастіше нижчі, ніж показники в момент включення лампи.

  В якості контрольної точки ми хотіли використовувати показники лампи розжарювання, але її яскравість була настільки низькою, що наше обладнання не змогло зафіксувати світловий потік та колірну температуру. Все, що ми змогли виміряти, так це споживану потужність лампи, яка склала 4,5 вата, експеримент проводився при напрузі 12,83 вольта і лампа при такій напрузі потребляля 0,35 ампера. Аналогічна за ціною діодна лампа SHO-ME показала результат 66 люмен, при цьому споживаний струм та потужність були значно менше 0,23 Вт та 0,018 А, але найбільше здивувала ефективність вона виявилася просто нереальною 286 Лм/Вт, нереальною виявилась і колірна температура 0066 К при цьому лампи світять синім кольором, що неможливо при такій низькій температурі.

  Пояснення цьому непорозумінню може бути таким, що дисплей нашого приладу розрахований на 4-х значні значення і з огляду на надто синій відтінок світіння можна зробити альтернативний висновок, що колірна температура була 10066 К, а це говорить про те, що на сам світлодіод, швидше за все, завдано мінімальної шар люмінофора, що пояснює і непогані показники світлового потоку та неймовірну ефективність.

  Візуально такий діод випромінює занадто синє світло і це дуже погано позначається на освітленості. Замір параметрів лампи проводився при тій же напрузі 12,83.

  Показники ламп iDial виявилися більш наближеними до реальності:

  • світловий потік 43 люмена лампи розвивають при споживаної потужність 0,9 Вт, ефективність становить 43 Лм/Вт;

  • колірна температура в 7431 К, ток 0,078 А.

  Лампи ALED змогли здивувати ще сильніше їх результат 66 люмен, і це при тому, що лампи споживають всього 0,65 вата їх ефективність 105,9 Лм/Вт, а колірна температура 6211 К, споживаний струм 0,051 А.

  Лампи Osram трохи поступаються лампам ALED. Їх результат:

  • 50 люмен при потужності 0,7 вата, ефективність 70,9 Лм/Вт;

  • колірна температура 4016 К.

  Через це лампи світять в більш жовтому спектрі, струм споживання склав 0,059 А.

  Неплохо показали себя и лампы Philips их световой поток 68 люмен, мощность 0,46 ватта и лампы Philips продемонстрировали самую высокую эффективность 147,3 Лм/Вт, цветовая температура 6407 К, что ближе к голубоватому оттенку, потребляй ток у этой модели достаточно низкий 0,038 А.

  Підсумок

  Отже, на жаль, нам не вдалося зафіксувати характеристики звичайних ламп розжарювання, так як їх світловий потік настільки низький, що не піддається виміру. Зате з 6-ти тестованих моделей, ми змогли визначити дві найяскравіші і найефективніші. Ними виявилися лампи ALED та Philips, які мають практично однакову вартість.

  Заради справедливості, варто сказати, що ALED яскравіше на цілий люмен, а у Philips дуже висока ефективність. Також можна відзначити, що обидва виробники занизили колірну температуру із заявлених 6000 К, у Philips ми зафіксували 6 407, а у Aled 6211 К.

  Крім цього, у Aled ще занижений світловий потік та споживана потужність, в характеристиках лампи зазначено, що вони розвивають світловий потік 53 люмена, а за фактом ми отримали цілих 69 люмен.

  Що стосується споживаної потужності, то замість заявлених 0,6 вата лампи споживають 0,65 вата.

  Решта діодні учасники тесту показали себе гірше, ніж ALED та Philips, але однозначно краще, ніж штатна лампа, результат який не піддавався виміру.

  Завершена