0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Перехідники, їх види та особливості. Як підібрати перехідник, не заплутатися в розмірах і маркування?

  26.12.2018
  Перехідник є насадкою, яка застосовується при невідповідності приводу тріскачки, воротка, динамометричного ключа або іншого інструменту і приєднувального квадрата торцевої головки. Перехідник є обов'язковим атрибутом майстра, який працює з різьбовими з'єднаннями, так як за допомогою перехідника можна легко компенсувати нестачу інструменту або головки з необхідним квадратом. Таким чином, маючи одну основну тріскачку на 3/8" і два перехідника (3/8" Fx1 / 2 "M, 3/8" Fx1 / 4 "M), ви зможете працювати з усім розмірним діапазоном торцевих головок (від 4 до 36 мм) з квадратами 1/4", 3/8" і 1/2".
  Види перехідників
  Стандартний перехідник використовується спільно з торцевими головками і ручними інструментами, не призначений для пікових навантажень і, як правило, виготовлений з хром-ванадієвої сталі.
  Ударний перехідник застосовується в роботі з механізованими інструментами (гайковертами, тріскачками) і виготовляється з більш міцної до високих динамічних навантажень хром-молібденової сталі з чорним фосфатним покриттям.
  Карданний шарнір є перехідником з внутрішнім і зовнішнім квадратом однакового розміру. Даний інструмент за рахунок рухомого шарнірного механізму дозволяє працювати з різьбовими з'єднаннями під кутом, в обмежених і важкодоступних місцях. Карданні шарніри можуть бути стандартними і ударними.
  Перехідник-бігунок виконує ті ж функції, що і стандартний перехідник. Відрізняється наявністю отвору, за допомогою якого він надягається на подовжувач, утворюючи повноцінний воротк з плаваючою головкою.
  Маркування та розміри перехідників.
  В системі збірного слюсарно-монтажного інструменту існує 5 розмірів приєднувальних квадратів: 1/4", 3/8", 1/2", 3/4", 1" (є й більші розміри, але вони використовуються в роботі з важкою технікою).
  Конструкція перехідника складається з внутрішнього і зовнішнього квадратів з різними розмірами. Але, на перший погляд, така нехитра конструкція викликає багато питань і плутанини. Важливо відзначити, що перехідники бувають тільки з переходом на один розмір вгору або вниз, наприклад, з 3/8 "на 1/2" або з 1/2 "на 3/4". Не варто шукати перехідник з переходом через розмір, наприклад, з 1/4 "на 1/2", такі перехідники не виробляються внаслідок значного перепаду переданого крутного моменту, що може привести до неефективності маніпуляції або поломки інструменту.
  При використанні перехідника на зниження розміру, наприклад, з 1/2 "на 3/8" варто враховувати, що зі зміною системи квадрата змінюється ПДН (межа допустимого навантаження), таким чином слід застосовувати робочі навантаження виходячи з меншого розміру приєднувального квадрата.
  Головною складністю у виборі перехідника є маркування розмірів внутрішнього і зовнішнього квадратів. Розміри перехідників маркуються за допомогою латинських літер M і F, а незнання істинного значення цих скорочень створює плутанину. Користуючись своєю логікою і шкільним знанням англійської мови багато, користувачів вирішують, що F від це зовнішній квадрат (тато) від слова father, а внутрішній M (мама) від слова mother, замовляють інструмент, а потім дивуються, коли виявляється все навпаки.
  Насправді, логіка правильна, і маркування дійсно є скороченням понять мама і тато, тільки М від латинського слова male - чоловік (тато), а F від латинського female - жінка (мама).
  Знаючи це нехитре трактування, ви без проблем підберете правильний розмір перехідника. Але перед покупкою даного інструменту варто перевірити свій готовий набір інструментів, якщо такий є, так як більшість виробників, в залежності від комплектації набору, включають один або кілька таких перехідників.
  Завершена