0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Вибір і установка клаксона в авто

  26.12.2018
  Основне завдання клаксона - оповістити пішохода або іншого водія. Як доводить практика, це є найбільш вдалим методом спілкування між учасниками руху. Цікавий факт, що колись замість звукових сигналів використовувалися звичайні люди, крокуючі попереду машини і несучі спеціальні прапори або викрикуючи відповідні сигнали. Але, на щастя, часи змінилися, і тепер нам більше не потрібна посада носія гудка.
  Придбати клаксон і встановити його може будь-яка людина. У продажу гудки представлені у величезному асортименті. Вони можуть пищати, завивати, видавати найстрашніші і лякаючі звуки. Крім цього, вони будуть відрізнятися і формою, і технічними характеристиками. У цій статті ми спробуємо розібратися в технічних нюансах клаксонів, як вони можуть вплинути на установку, а також експлуатацію.


  Технічні особливості клаксонів
  При покупці обов'язково враховуйте технічні характеристики сигналів. Це може вплинути на подальшу ефективність пристрою. Неправильно підібраний клаксон може заважати, погано працювати, викликати роздратування або взагалі вийти з ладу досить швидко.
  І так перший параметр - гучність. Багато водіїв помиляються, вважаючи, що дуже гучний і неприємний сигнал буде завжди ефективний. Найчастіше такі сигнали дратують, перш за все, самого власника автомобіля і його пасажирів. Та й не завжди такі клаксони працюють. Якщо згадати Індію, то гучні гудки аж ніяк не є корисними і порядок на дорозі ну ніяк не створюють. Тому найкраще віддавати перевагу середнім варіантам. Найбільш оптимальним вибором вважається модель клаксона з рівнем звукового тиску до 120 Дб.
  Діапазон частот впливає на тип звучання. Чим вище, тим більш пронизливий звук буде. Якщо ж ви хочете, щоб ваш клаксон вив басом, тоді краще вибирати модель з більш низькою частотою. Що підійде вам, тут вже справа смаку. Хоча як зауважують лікарі - звук вище 440 Гц може бути небезпечним для слуху.
  Напруга - важливий параметр. Від цього залежить, чи зможете ви взагалі встановити сигнал в автомобіль. Для легкових машин, мікроавтобусів потрібен гудок з напругою 12В, для вантажних авто - 24В. Деякі моделі можуть підключатися і до тих, і до інших видів автомобілів.
  Кількість сигналів в комплекті також грає значення. Зрозуміло, що один гудок буде менш ефективний, ніж два. Хоча якщо ви підбираєте гучний сигнал, то цілком може вистачити і одного.
  Перед тим як зробити остаточний вибір, зверніть увагу і на акумулятор. Деякі клаксони споживають до 25А, що призводить до швидкого розряду акумуляторної батареї, а часом і зовсім неможливості роботи сигналу.
  Ну і останнє - щодо звучання сигналу. Зараз, по суті, немає обмежень по звуку. Але є маленькі нюанси. Так, "крякалки" є забороненими в експлуатації. Їх використання може призвести до штрафу і проблем з правоохоронними органами. Тому подібних звуків краще уникати. Також не варто експериментувати з мелодійними звуками, нестандартним звучанням. Вони можуть бути абсолютно неефективними в експлуатації, людина на них не стане реагувати.
  Рекомендації при установці
  При монтажі сигналу «дудки» слід направляти розтруб вперед. Це виключить поширення звуку усередині салону автомобіля.
  При монтажі важливо звертати увагу на міцність кріплення. При вібрації, ударах сигнал може зміститися. Це в свою чергу призведе до пошкоджень і самого клаксона, його контактів, і деталей, які знаходяться поруч з ним.
  Сигнал рекомендують встановлювати недалеко від акумуляторної батареї. Якщо ж таке неможливо, варто звернути увагу при покупці на дроти клаксона їх міцність, рівень захисту, ну і, звичайно ж, довжину.
  Також зверніть увагу, що розмір клаксона впливає на можливість його установки в підкапотному просторі. Якщо неможливо зафіксувати гудок під капотом, тоді важливо придбати модель, яку можна встановлювати зовні, наприклад, дискові клаксони.
  Найчастіше підключення не займає багато часу і сил. Досить здійснити підключення через реле або переривник з джерелом струму. Допоможе в процесі установки, як інструкція, так і інтернет. За часом це займає від сили кілька хвилин при правильному порядку дій.
   
  Завершена