0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Очищення двигуна за допомогою промивок - чи треба?

  27.12.2018
  Забруднення в масляній системі
  Промивки- це сучасні засоби автохімії, призначені для усунення небажаних відкладень, які з'являються в результаті експлуатації автомобіля. Всі відкладення діляться на кілька підвидів, основні з яких: продукти окислення, нагар і лак. Вони погіршують властивості масел, призводять до погіршення роботи і зниження терміну служби силового агрегату.
  Окислення відбувається в процесі постійної циркуляції і контакту з киснем, паливом і металевими поверхнями масла. В результаті відкладаються продукти, які викликають корозію металів, погіршують миючі властивості масла і скорочують його ресурс.
  Нагар - це високотемпературне відкладення, є продуктом руйнування і полімеризації масла і палива на істотно нагрітих від 450 до 950 градусів Цельсія елементах. Нагарні відкладення небезпечні тим, що, накопичуючись в канавках поршневих кілець, ускладнюють їх рух і погіршують прилягання до стінок циліндра. В результаті падає компресія, знижується потужність, збільшується прорив відпрацьованих газів в картер і підвищується витрата масла і палива. При занадто великій кількості нагару на кільцях, може статися притискання кілець до стінок циліндра, що істотно збільшує їх знос і може стати причиною утворення відколів на циліндрах.
  Іншим не менш небезпечним видом відкладень є лак - це тонкий шар вуглецевої речовини, що утворюється в результаті полімеризації масла. Має здатність накопичуватися і формувати щільний шар, який погіршує тепловідвід в двигуні і може викликати його перегрів і заклинювання.

  Коли необхідно промивати двигун
  Насправді однозначно визначених термінів для використання промивок масляної системи немає, зважаючи на абсолютно різні види експлуатації. Однак, деякі випадки вимагають обов'язкової промивки, а саме:
  Перехід з одного типу масла на інший - як відомо, різні види масел практично не змішуються між собою і масло нижчого класу може погіршити властивості нового. Особливо важливо проводити промивку при переході з мінерального на синтетичне або на клас вище за API або АСЕА.
  Інтенсивна експлуатація - якщо автомобіль часто використовується в умовах спортивного руху, для перевезення вантажів, а також в будь-яких інших режимах з високими навантаженнями.
  Купівля автомобіля з пробігом - покупка вживаного транспортного засобу, особливо з маловідомою історією сервісного обслуговування - це завжди ризик, тому варто себе убезпечити і провести промивку двигуна і повну заміну масла.
  Непередбачені обставини - є підозри що ви придбали підроблене масло або випадково змішали два різних по виду масла? У такому випадку рекомендується використовувати промивання і залити оригінальне масло - це дозволить уникнути великих фінансових витрат на ремонт в майбутньому.
  Також залишилося відкритим питання «як часто можна робити промивання?». Якщо ви дотримуєтеся інтервалів заміни масла і не експлуатуєте автомобіль 24/7 в умовах граничного навантаження, то промивати потрібно не частіше одного разу на 2-3 заміни масла.

  Види засобів для промивання
  Засоби для промивання бувають діляться на два види: промивні масла і швидкі промивання - присадки в моторні масла.
  Промивні масла - це засіб на основі недорого мінерального масла з великою кількістю диспергуючих і миючих присадок.
  Перевагами даного засобу є:
  • невисока вартість;
  • відмінно підходить для старіших моделей автомобілів;
  • висока швидкість дії - для очищення досить 10-20 хвилин роботи двигуна;
  • відсутність впливу на ущільнювачі та прокладки;
  • здатність розчиняти навіть товстий шар відкладень.
  З іншого боку, промивні масла не позбавлені і недоліків:
  • в повному обсязі зливається - в залежності від конструктивних особливостей двигуна, після очищення залишається 5-10% промивного масла;
  • промивальне масло, що залишилось, змішуючись зі свіжим маслом, може погіршити його в'язкість і рівень властивостей;
  • не рекомендується при переході на високоякісне напівсинтетичне і синтетичне масло.
  Другим варіантом засобів для промивання масляної системи є «п'ятихвилинки». Це спеціальні миючі присадки, призначені для додавання в моторне масло безпосередньо перед заміною.
  Переваги «п'ятихвилинки» наступні:
  • продукт нового покоління, повністю сумісний з усіма видами масел і двигунів;
  • знижує в'язкість відпрацьованого масла і сприяє максимально повному його видаленню із системи;
  • повністю безпечно для маслоз’ємних ковпачків, сальників і ущільнювачів;
  • видаляє всі види забруднень з камери згоряння, магістралей масляної системи, ГБЦ і самих важкодоступних місць;
  • на відміну від промивних масел не порушує в'язкість і не скорочує ресурс свіжого масла.
  Недоліки:
  • відносно висока ціна;
  • для двигунів великого об’єму може знадобитися кілька флаконів.
   
   
  Висновок
  Промивки двигуна усувають сторонні небажані відкладення, знижують ризик перегріву мотора, усувають сторонні стуки, шуми і вібрації, сприяють більш економній витраті палива, скорочують кількість чада в вихлопних газах і рекомендуються для всіх видів автомобілів з бензиновими і дизельними двигунами, однак рішення застосовувати чи ні завжди залишається за автовла
  Завершена