0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Запобіжники і як вони працюють

  02.01.2019
  Автомобільні запобіжники - це маленький, але надзвичайно важливий елемент в електромережі автомобіля. Для початку спробуємо відповісти на просте запитання: що краще? Зіткнутися в самий невідповідний момент з тієї чи іншою проблемою чи все ж таки прийняти міри для її попередження? Думаю, відповідь однозначно буде в сторону другого варіанту.
   
  Функцій у запобіжників небагато, вірніше, вона одна - захист електричної мережі автомобіля від коротких замикань і перевантажень в цілому. Але, як Ви самі розумієте, вона дуже важлива. В цілому, процеси, які відбуваються в автомобілі мають напругу в межах 12-24 Вольт, але коли відбувається збій, напруга може досягати таких розмірів, при яких відбувається розплавлення ізоляції і поступове займання окремих частин автомобіля. Це вкрай небажане явище. Тому, захистить Ваш автомобіль від перевантажень і наслідків перевищення струму в електромережі якраз такий елемент як запобіжник. Тому він так важливий в автомобілі і є навіть необхідністю.
   
  Існує ряд запобіжників, які поділяють в залежності від ланцюга, яку повинен захищати, форми, марки і року випуску автомобіля. На нашому сайті запобіжники поділяються за формою на запобіжники ATC FT FX, FL, FN, FC, FGU, ANL та miniANL.
   
  Як же працює запобіжник? При підвищенні норми напруги мережі він розмикає електричний ланцюг шляхом руйнування свого одного або декількох елементів. Відновлюється робота легко: змінюється старий перегорівший на новий. Як бачимо -
  нічого складного, та й ціна питання мінімальна, як не можна нижче.
   
  Вибираючи запобіжник, потрібно пам'ятати, що показник його можливо прийнятої напруги повинен бути таким, як напруга електромережі Вашого автомобіля. При заміні запобіжника краще встановлювати такого ж номіналу, як і раніше, щоб він спрацьовував при нештатних ситуаціях. Зазвичай кожному номіналу запобіжника відповідає свій колір. Важливим є регулярна перевірка ланцюга на справність усіх запобіжників. Якщо Ви дотримуєтеся всіх правил установки, але знову перегорає і новий запобіжник, навіть без виникнення аварійної ситуації, при тому, що всі живлячі його елементи справні, слід звернутися до фахівця для виявлення причин.
   
  Запобіжників в автомобілі може бути більше ста і, як показує практика, величезна кількість несправностей електросистеми пов'язано з виведенням саме їх з ладу. Тому, знання про запобіжники, їх призначення та здатність перевірки працездатності є дуже важливим для кожного водія і впливає на працездатність і нормальне функціонування всього автомобіля.
  Завершена