0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  LED лампи Prime-X Z H4 5000K. Наскільки вони яскраві? Заміряємо потужність LED ламп

  24.01.2019

  У даній статті, ми продовжимо актуальну для зимово-осінньої пори року тему головного світла. В рамках цієї статті познайомимося з світлодіодними лампами PrimeX Z H4 5000K.

  Як тільки ми придбали ці LED лампи на тест вони буквально, відразу ж, стали для нас загадкою. Так як з технічної інформації на упаковці вказано лише цоколь лампи Н4 та колірна температура 5000К. Всередині упаковки знаходяться 2 дуже компактні, як для Н4-го цоколя лампи, з такими ж компактними баластами.

  Сама лампа має практично монолітний корпус з алюмінію, а в робочій частині знаходиться 4 світлодіодних модуля для ближнього та дальнього світла. Світлодіоди не мають будь-якого маркування і не піддаються візуальної класифікації. Якщо з лампи зняти цоколь, то під ним можна побачити герметизований стик лампи та радіатора, що гарантує захист вироби від пилу та вологи.

  Цоколь лампи має знімну конструкцію не випадково, він знімається для зручної установки лампи в фару. В іншому випадку, фіксуюча скоба не одягнеться через масивний радіатор лампи, закріпити лампу в фарі буде неможливо. Але, спосіб фіксації лампи у самому цоколі компанією PrimeX був погано продуманий. Зазвичай, в більш досконалих моделях LED ламп, лампа фіксується в цоколі пазовим з'єднанням, або засувкою.

  В даному випадку в якості фіксуючого елемента застосовуються дві силіконові гумки. Не можна сказати, що лампа фіксується в цоколі нещільно, але з іншого боку, також неможливо назвати такий спосіб фіксації надійним. Але, навіть у такій не технологічній конструкції є своя перевага, через відсутність пазів та засувок, лампу можна обертати в фарі навколо своєї осі, що в багатьох випадках дозволяє добится правильної геометрії світлотіньової межі.

  Характеристика лампи

  Як згадувалося вище, інформація про виробника і характеристиках самих світлодіодів повністю відсутня. Але вбудований в корпус лампи кулер, як би натякає, що споживана потужність вироби знаходиться на позначці, як мінімум, 20-25 Вт, а це означає, що світлодіоди можуть мати пристойні характеристики світлового потоку.

  При вимірі характеристик з подаються напругою 12,83 В:

  • в момент старту лампи споживають 23,7 Вт;

  • ток становить 1,85 А;

  • світловий потік 1174 Лм;

  • світловіддача 49,14 Лм/Вт;

  • колірна температура 6338 К замість 5000 К, заявлених на упаковці.

  Через 5 хвилин безперервної роботи, при тій же напрузі:

  • несуттєво знизився ток до 1,81 А;

  • впала потужність до 23,2 Вт;

  • світловий потік склав 1132 Лм;

  • світловіддача 48,6 Лм/Вт.

  Колірна температура за 5 хвилин роботи навпаки не впала, а підросла до позначки 6391 К. Світловий потік1132 ЛМ та ефективність практично 50 Лм/Вт можна назвати поганими показниками. З іншого боку, в наші тести потрапляли лампи з більш високими характеристиками. Також нас сильно засмутила колірна температура яка на 1391 К вище заявленої, а це означає світло має блакитний відтінок, що подобається далеко не кожному водієві.

  Встановивши лампи Prime-X Z H4 на машину з рефлекторною оптикою і заїхавши в погано освітлений двір, ми звернули увагу, що незважаючи на “блакитний колір” світять лампи непогано. Що стосується світлотіньової межі, то тут ситуація набагато гірша, під'їхавши до стіни ми побачили велику кількість засвітів в її верхній частині. Звичайно, якщо проводити тести в більш лабораторних умовах та встановлювати лампи в нову оптику, розташовану на штативі напроти стіни, маючи при цьому можливість коригування ламп та оптики, можна добится більш прийнятною геометрії СТГ.

  Ми ж проводимо наші тести з точки зору звичайного споживача, який самостійно встановлює лампи в фару не роблячи додаткову коригування. Але, для поліпшення головного світла недостатньо просто купити новий комплект ксенону або світлодіодні лампи, для їх установки або хоча б вже після установки варто звернутися до фахівців, які відкоригують оптику належним чином. Також не варто забувати, що в залежності від віку машини і стану його фар, одні і ті ж лампи на двох автомобілях однієї моделі можуть світити по різному.

  Підсумок

  На закінчення можна сказати, що характеристики LED лампы Prime-X Z H4 5000K є, на сьогоднішній день, середнім показником, і ці лампи найкраще використовувати саме в рефлекторної оптики, так як при установці в лінзу частина світлового потоку буде втрачена.

  Завершена