0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Новинка LED лампи SHO-ME X1.1 H4, порівнюємо з старою версією SHО-ME G7.1 H4

  24.01.2019

  Мало хто сперечатиметься, що побутові, промислові та автомобільні світлодіодні джерела світла буквально з кожним днем стають все популярнішими і популярнішими. І, якщо говорити, про автомобільній сфері, то тут в даний час відбувається справжня гонка озброєнь.

  Всі виробники автомобільних аксесуарів буквально навперебій придумують нові типи ламп та інноваційні рішення для того, щоб залучити обережного покупця. Автомобілісти, в свою чергу, відносяться до світлодіодних ламп. З такою ж обережністю, з якою свого часу, ставилися ксеноновими джерелами світла. Пов'язано це з тим, що ринок LED продукції ще дуже молодий і на ньому крім якісних цікавих виробів можна знайти і відверті фейки, тому ми регулярно проводимо тести світлодіодних ламп різних виробників на їх технічні характеристики, а також можливість установки в оптику звичайного автомобіля.

  Більш докладно про SHO-ME X1.1

  Сьогодні в наше поле зору потрапили нові лампи SHO-ME X1.1 з цоколем H4, раніше ми вже тестували лампи Н4 від цього ж виробника, але в минулому тесті була модель SG7.1, в якій використовується світлодіоди іншого типу. В даному випадку, ми маємо справу з багатокристальні діодами, які за зовнішнім виглядом нагадують світлодіоди COB. Головна особливість моделі X1.1 це незвичайна тригранна форма лампи, на кожен з граней розташовано по одному багатокристальному світлодіодному модулю і при включенні ближнього світла включається діоди тільки на двох гранях, а вже включаючи дальній активується третя грань на якій доданий модуль трохи зміщений ближче до цоколя .

  У характеристиках X1.1 вказана загальна потужність 24 Вт, що LED лампи вже не багато і тому для ефективного охолодження тут використовується кулер, звичного драйвера на проводки немає, вся мікросхема захована в корпус лампи. Все, що є на проводці це всього лише стандартна для лампи Н4 контактна група на три контакти.

  Цоколь у новій моделі пластиковий і, як годиться, він знімний. Знімна конструкція потрібна для спрощення установки лампи в блок фару. Вообщем лампа X1.1 досить цікава і заслуговує на увагу, але ми вже неодноразово знайомилися з моделями інших виробників, в яких також використовуються світлодіоди COB і їх аналог, в результаті цих знайомств ми з'ясували, що подібні світлодіоди не здатні забезпечити високий світловий потік, але з іншого боку, світлодіоди COB завжди мають гарну ефективність.

  Для підтвердження, або спростування цих слів ми провели контрольний замір:

  • при напрузі 12,80 В лампи X 1.1 споживають 2,066 А, а їх потужність наближена до заявленої 26,4 Вт;

  • в момент старту світловий потік 1246 Лм, ефективність 46,59 Лм/Вт, колірна температура 6292К.

  Через 5 хвилин, при тій же напрузі, незначно впав ток до 2,003 А, або багато просіла потужність 25,6 Вт, природно, при таких змінах знизився і світловий потік до позначки 1137 Лм, ефективність склала 44,29 Лм/Вт, а колірна температура, як і належить, підросла до 6491 К.

  Такі дані, звичайно ж, не самі вражаюче. Але більш цікавим є те, що нова модель X 1.1 за світловим потоком поступається старої моделі G7.1, яка продемонструвала світловий потік 1419 Лм, але при більш високій напрузі 13,72 В. Тому на вимірювальному приладі ми підняли напругу на 1 В і провели ще один контрольний замір з напругою 13,72 В, але навіть після підйому напруги на 1 Вт лампи Х1.1 не змогли поліпшити свої показники, а навіть навпаки, після збільшення напруги світловий потік знизився ще на 5 люмен і склав 1132 Лм. Єдиний параметр по якому Х1.1 виявилися, це ефективність 44,46 Лм проти 34,15 Лв. Ще порадувала колірна температура, яка на 700 К нижче ніж у G 7., правда температура 6491 К, на наш погляд, все одно занадто висока і лампа має синій відтінок світіння.

  Світлотіньова межа також не на висоті, вона має дуже рівну геометрію, а дальнє світло, який повиннен забезпечити два додаткових світлодіода не особливо виділяється на тлі ближнього світла.

  Підсумок

  У підсумку, можна сказати, що лампи SHO-M Х 1.1 можна віднести до середнього рівня, або навіть рівню трохи нижче середнього. Проти цієї моделі грає не найвищий і, в той же час, не найнижчий світловий потік і дуже висока колірна температура.

  Завершена