0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Кошик
Мої покупки

Скільки живе ксенон? Як часто потрібно міняти ксенон? Замір потужності ксенону

28.01.2019

Серед автомобілістів, які цікавляться підвищенням якості та яскравості головного світла, існує думка, що ксенонові лампи з часом, в процесі експлуатації, як би “сідають” і втрачають яскравість. Але, існує і діаметрально протилежна думка, згідно якого ксенонові лампи мають абсолютно іншу конструкцію і інший принцип дії по відношенню до тих же галогенки і тому ксенонові лампи світять однаково яскраво весь термін експлуатації.

Для того, щоб розібратися в цьому питанні, ми взяли 2 комплекти ксенонових ламп від компанії Infolight:

 • 1-й комплект був встановлений на автомобіль трохи більше року тому і пропрацював весь цей час в штатному режимі;

 • 2-й комплект є абсолютно новим.

Характеристика ламп

Лампи з двох комплектів мають однаковий Н 11-й цоколь і однакову колірну температуру 5000К. За зовнішнім виглядом лампи так само абсолютно ідентичні, так що можна з упевненістю сказати, що це одна і та ж модель.

Але, все ж, невеликі відмінності нам вдалося знайти:

 • всередині колби старої лапи спостерігається наліт білого та жовтого кольору, що свідчить про деяку виробленні лампи;

 • також варто відзначити, що у лампи, яка більше року стояла в лінзованой оптиці автомобіля Toyota Camry XV40, оплавлений та деформований цоколь, це говорить про те, що лампочки, швидше за все, перегрівалася в фарі.

Проблема з оплавленим цоколем, швидше за все, не поодинокий випадок і в нових лампах між цоколем та скляною колбою встановлена поставка з кольорового металу, яка теоретично повинна захистити цоколь від оплавлення та деформації. Перегрів ламп та деформація цоколя мають скоріше непрямий стосунок до основної теми нашого тесту, і щоб сконцентруватися саме на яскравості, ми зробили контрольні заміри.

Результати вимірів

Перший номер був проведений саме зі старими лампами і до виміру ми дали лампам попрацювати 5 хвилин для того, щоб лампи та блоки розпалення вийшли на робочу потужність. До речі, для тесту обох ламп був використаний один і той же блок розпалу, щоб виключити погрішність, пов'язану з різними блоками. Через 5 хвилин:

 • споживана потужність старих ламп Infolight при напрузі 12,83 В склала 41,5 Вт;

 • світловий потік тримався на позначці 2012 люмен;

 • колірна температура замість 5000К виявилася 6123К.

Аналогічні, але нові лампи, при такому ж напруга і такої ж потужності через 5 хвилин продемонстрували:

 • світловий потік 2905 люмен;

 • колірна температура склала 5209 К, що дуже близько до заявленим параметрам.

Підсумок

В результаті таких вимірів, ми змогли констатувати, що світловий потік нових ксенонових ламп на цілих 900 люмен більше, ніж світловий потік старий ламп, і тут не варто забувати, що 900 люмен це світловий потік хороших потужних галогенних.

Той факт, що нові лампи будуть світити яскравіше, ніж старі, був цілком очікуваним, а ось те, що старі лампи мають більш високу температуру світіння став повною несподіванкою.

Таким чином, вимірюючи яскравість ми так само встановили, що приблизно за рік роботи лампа з нейтральним білим світлом і колірною температурою 5000К підніматися до блакитного кольору і температури 6000К, а відповідно можна припустити, що лампи з колірною температурою 4300К через рік піднімуться до 5000 К.

Завершена