0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Переваги та недоліки розвідного ключа. Як вибрати розвідний ключ?

  01.02.2019
  Розвідний ключ добре знайомий кожному, адже завдяки своїй простоті у використанні і універсальності, він придбав широку популярність і зайняв місце практично в кожному ящику з інструментами домашнього або професійного майстра.
  Історія розвідного ключа почалася в 1888-му році, коли ще не було стандартизації розмірів кріпильних елементів. Шведський механік Петтер Юханссон, якому доводилося працювати на виїзді з сільськогосподарською технікою і носити з собою весь запас ключів, винайшов ключ з регулюванням, який підходив для різних розмірів різьбових з'єднань. Винахідник взяв за основу принцип роботи людської руки, яка при своєму постійному розмірі спритно виконує маніпуляції з предметами великих і малих розмірів. З деякими модифікаціями і доробками в 1891-му році був запатентований звичний для нас розвідний ключ.
  Розвідний ключ має ряд позитивних особливостей і недоліків, які варто взяти до уваги перед покупкою даного інструменту.
  Визначальним перевагою розвідного ключа є його регульована ширина зіву. Дана особливість дає можливість працювати з великим кількість різьбових з'єднань одним-двома інструментами, а гвинт і розмітка на робочій області забезпечують швидке налаштування ключа під необхідний розмір. Таким чином, один або кілька розвідних ключів здатні замінити великий набір ріжкових, що істотно полегшує транспортування інструментів майстрам, які працюють на виїзді, а також дозволяє заощадити.
  Безперечним плюсом розвідного ключа є той факт, що він підходить для роботи з різьбовими елементами, що мають різну форму зовнішнього профілю. На відміну від стандартних гайкових ключів, які застосовуються в основному для 6-гранного кріплення, розвідний ключ справляється також з 4-гранними кріпленнями і 8-гранними сантехнічними гайками, що часто зустрічаються в трубопроводах.
  Розвідний ключ, на відміну від стандартних метричних ріжкових або накидних ключів, придатний для роботи з дюймовими різьбовими елементами, які використовуються в автомобільних агрегатах та іншій техніці американського виробництва. Дюймові розміри близькі до метричних, але з невеликими відхиленнями в десяті частки міліметрів, це призводить до того, що гайковий ключ поменше не налазить, а на розмір більше вже бовтається. В такому випадку, розвідний ключ, за рахунок механізму регулювання, здатен точно підлаштуватися під необхідний розмір.
    Розвідний ключ забезпечує зручний торцевий доступ, в місцях, де немає верхнього для накидного ключа. Ідеальний для роботи з трубопроводами і установки сантехнічного обладнання.
  Не позбавлені розвідні ключі і недоліків. Основним з них є передача меншого крутного моменту, в порівнянні з ріжковим або накидним ключами. Причина зниження ефективності передачі зусилля на кріплення полягає в тому, що в рухомий губці завжди присутній люфт, за рахунок якого порушується паралельність губок і знижується жорсткість конструкції.
  Виходячи з цих особливостей, можна зробити висновок, що розвідний ключ найкращим чином підійде для роботи з помірно затягнутими різьбовими з'єднаннями різних розмірів, до яких є вільний доступ.

  Які моменти варто врахувати при виборі розвідного ключа?
  1. Визначте для яких потреб вам необхідний ключ, бо навряд чи в побуті ви будете використовувати інструмент з діапазоном до 50 мм, але в той же час такий ключ буде корисний в гаражі або майстерні.
  2. Слід звернути увагу чи щільно змикаються губки, чи паралельні вони одна одній, а також оцінити ступінь люфту рухомої губки, так як всі ці фактори прямо впливають на величину переданого крутного моменту.
  3. Краще зупинити свій вибір на ключі з гумовою або двухкомпонентою рукояткою, так як ручка з чохлом сприяє більш міцному захопленню і запобігає ковзанню інструменту.
  4. Корисною особливістю розвідних ключів є міліметрова розмітка на робочій області, вона дозволить дізнатися розмір кріплення, а також оперативно налаштувати інструмент для роботи з розміром.
  5. За вимогами стандарту ГОСТ 7275-75 твердість рухомої губки не повинна бути менше 41,5 HRC за шкалою Роквелла. Інформація про твердість може бути вказана виробником на упаковці. Твердість можна визначити вручну, пробуючи підточити губки ключа за допомогою надфіля. Якщо зніметься стружка - метал недостатньо твердий.
  6. При повороті гвинта губка повинна плавно і без заїдань пересуватися по всій довжині зіву ключа.
  7. При затиску кріплення гвинт не повинен мимовільно обертатися.
  8. Якщо вам необхідний ключ для роботи у важкодоступних місцях, варто звернути увагу на ключі зі збільшеним розміром зіва. Такі ключі при стандартній довжині мають на 18-40% більше розмірний діапазон.
  Завершена