0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Характеристики і класи гальмівних рідин

  01.02.2019
  Гальмівну систему, без перебільшення, можна назвати найважливішою системою в автомобілі, адже саме вона дозволяє сповільнити і повністю зупинити транспортний засіб. Як і будь-яка інша, гальмівна система вимагає своєчасного обслуговування і заміни витратних матеріалів - а рідини в першу чергу. Завдання даної рідини неймовірно проста і, в той же час, дуже відповідальна - передача зусилля від головного циліндра на поршні супорта, які, в свою чергу, забезпечують спрацьовування колодок і автомобіль зупиняється. Згодом рідина втрачає свою стійкість на стиск, що призводить до погіршення гальмування і може стати причиною аварії.

  Основні характеристики

  Експлуатаційні якості безпосередньо залежать від цілого ряду характеристик, а саме:
  1. Точка закипання.
  2. Низька температура застигання.
  3. Мінімальна гігроскопічність.
  4. Хороші змащувальні властивості.
  5. Неагресивність.
  6. Збереження своїх властивостей протягом всього терміну експлуатації.
  Розберемо кожен пункт детальніше. У процесі гальмування колодки стикаються з диском і за рахунок тертя автомобіль зупиняється, однак при цьому виділяється велика кількість тепла і відбувається нагрівання і закипання ГР. Закипання небезпечно тим, що, по-перше, можуть утворитися бульбашки повітря в системі, а по-друге, рідина втратить свою стійкість до стиснення, що істотно знизить ефективність гальмування. Чим вище точка закипання - тим краще.
  Зворотною стороною медалі є температура застигання - параметр, який не менш важливий, ніж точка закипання. В умовах низьких температура неякісна гальмівна рідина ставати в'язкою, погіршується її циркуляція, і вона погано передає зусилля гальмівних циліндрів. Для підвищення безпеки варто використовувати рідини стійкі до холодів.
  Гігроскопічність - це здатність ГР вбирати вологу, яка погіршує характеристики і знижує точку закипання рідини, а чим це загрожує вже зрозуміло.
  Змащувальні властивості забезпечують більш стабільну роботу рухомих вузлів і мінімізують знос, збільшуючи термін служби.
  Також, хороша ГР неагресивна по відношенню до гумових кілець і манжетів, інакше вони вийдуть з ладу і через них утвориться витік.

  Класи DOT

  DOT-від англ. Department of Transportation (департамент транспорту). На даний момент, згідно зі стандартом DOT, виділяють наступні основні класи: DOT 3, DOT 4, DOT 5 і DOT 5.1. Деякі виділяють окремим класом DOT 5.1 / ABS.
  Раніше існували класи DOT 1 і DOT 2 зараз не використовуються.
  DOT 3 - рідина для класичних транспортних засобів з барабанними гальмами. Агресивна і здатна роз'їдати фарбу і пошкоджувати гумові елементи. Має високу гігроскопічність і, при попаданні води, знижується і без того не найвища температура (близько 205с) кипіння і може викликати корозію магістралей і циліндрів. З переваг - невисока вартість.
  DOT 4 - більш сучасний продукт, відмінно працює в транспортних засобах з барабанними, дисковими і змішаними гальмівними системами. Як і у випадку з класом DOT 3 роз'їдає фарбу, однак володіє більш високою температурою кипіння, що дорівнює 230С, нейтрально по відношенню до гумових ущільнювачів і практично не вбирає вологу. Володіє трохи вищою, в порівнянні з DOT 3, ціною при цьому краще працює в ускладнених умовах.
  DOT 5.1 - найсучасніший клас. Володіє більш низькою в'язкістю ніж клас 4 і дуже високою температурою закипання – 275С. Використовується в сучасних потужних спортивних автомобілях, де теплові навантаження значно вище.
  Клас DOT 5 на звичайних транспортних засобах практично не застосовується. Область застосування - спецтранспорт, який працює в умовах екстремальних температур.

  Висновок

  На завершення хочу зазначити, що при виборі гальмівної рідини необхідно враховувати кілька умов: використання певного класу DOT, згідно керівництву транспортного засобу, пробіг і стан гальмівної системи, стиль водіння і звичайно ж брати до уваги відгуки користувачів про якість самої гальмівної рідини. Але навіть найякісніша гальмівна рідина має свій термін служби і, для власної безпеки і безпеки інших учасників руху, рідину потрібно вчасно перевіряти і замінювати.
  Завершена