0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Кошик
Мої покупки

Які бувають датчики до автомобільних сигналізацій

04.02.2019
Датчики до сигналізацій встановлюють для поліпшення її функціональних можливостей. Вони можуть йти в первісній комплектації або ж докуповуватися окремо. Ці невеликі, але корисні аксесуари можуть стати в нагоді в різних ситуаціях. А тому, щоб знати, чи потрібні вони вам, слід розібратися в термінології.
Типи датчиків
Звичайна сигналізація складається з таких елементів:
 • Блок керування;
 • Реле;
 • Датчики;
 • Модуль управління - один або кілька.
Все це є однією системою, кожна частина взаємопов'язана. І важливо знати, що не всі сигналізації можуть підключатися до додаткових датчиків. А тому при покупці необхідно уточнювати у продавця чи можна в подальшому покращити охоронну систему за допомогою представленого обладнання.
Існує кілька типів датчиків, серед найпоширеніших виділяють:
 • Датчик удару;
 • Датчик руху;
 • Датчик об'єму;
 • Датчик нахилу;
 • Акустичний;
 • Діагностичний.
Датчик удару або шок-сенсор є в багатьох охоронних системах в первісній комплектації. Але можливо вам буде потрібно замінити його, а якщо немає, то думаємо, виробник передбачає, що ви докупите його самі в разі потреби. Цей пристрій реагує на різкі вібрації, поштовхи. Як зрозуміло з назви, призначений сенсор для контролю ударів по кузову, вікнам. Ви будете знати, якщо хтось невдало припаркувався або зачепив вашу машину, хтось вдарив по бамперу або кузову, хтось намагається зламати машину або розбив скло. Про все це вам повідомить даний сенсор.
Датчик руху дуже корисне доповнення, якщо ви часто залишаєте машину на безкоштовній парковці. Даний сенсор призначений відстежувати, що відбувається в салоні. Якщо в салон потрапив сторонній чоловік - він спрацює і відправить оповіщення на брелок. Важливо зауважити - датчик руху і переміщення різні за призначенням, хоча часто деякі продавці в магазинах називають їх однаково. Тому при покупці уточнюйте функціональне призначення сенсора.
Датчик об'єму - це наступне покоління датчиків руху. По суті, функцію він виконує ту ж, але за рахунок поліпшеної системи практично не реагують на мух, комарів та іншу живність. Його особливістю є кілька рівнів захисту. Найчастіше у продажу можна знайти дворівневі моделі, в цьому випадку перший сигнал попереджає, другий - надсилає оповіщення. Також деякі використовують однорівневі сенсори, але при цьому встановлюють кілька штук. Останній варіант не завжди бажаний, так як система охорони може працювати некоректно. Важливо уточнювати у виробника сигналізації чи підійде вам такий варіант.
Датчики переміщення і нахилу використовуються досить часто. Вони дозволяють відстежувати погойдування, нахил, підняття автомобіля. Деякі з датчиків реагують на переміщення у вертикальній площині, інші сенсори зреагують на рух авто в горизонтальній площині. Але зараз виробники в основному випускають моделі, які включають оповіщення в обох випадках. Навіщо він може знадобитися? Хтось узяв автомобіль на буксир, вашу машину відвозять на штрафмайданчик, з автомобіля знімають колеса, піднявши його на домкрат - від усього цього дозволить захистити представлений датчик, сповістивши власника.
Акустичний датчик реагує на шум, розбиття скла. Він відправить оповіщення при зломі, вторгненні всередину салону.
Діагностичні датчики використовуються для відстеження стану машини. Можуть стати в нагоді, якщо, наприклад, зловмисник вирішить відключити систему АКБ від живлення . Також такі сенсори запобігають вимиканню охорони через малий заряд акумуляторної батареї.
Що потрібно знати при покупці датчика
Можливість його налаштування і відповідність з вашою сигналізацією. Важливо уточнювати чи можна буде відкоригувати чутливість датчика, інакше існує ймовірність, що сенсор буде спрацьовувати на будь-які перешкоди, і ви ніяк не зможете стати цьому на заваді. Краще вибрати модель дорожче, але зате потім буде менше проблем. Також важливо звернути увагу на охоронну систему, чи допускає вона підключення додаткових датчиків, і чи не буде конфлікту через їх установки.
Ще один важливий момент - необхідно правильно встановлювати сенсори. Від розташування залежить, чи будуть вони ефективні, чи спрацюють в потрібний момент. Тому на цей момент теж звертайте увагу.
Підбиваючи підсумки. Датчики вельми корисне доповнення для охоронної системи. Але важливо розуміти, навіщо вони потрібні, і правильно їх встановлювати.
Завершена