0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Шестигранники і ключі Torx, їх особливості та сфера застосування. Типи наконечників, матеріали виготовлення.

  04.03.2019
  Шестигранники або імбусові ключі являють собою ручні інструменти для монтажу / демонтажу вузлів різьбових з'єднань з внутрішнім профілем HEX. Такі ключі відносяться до групи охоплених ключів, так як, на відміну від стандартних гайкових ключів, входять всередину болта. Демонтувати болт з внутрішнім профілем HEX неможливо жодним іншим гайковим ключем.
  Шестигранні ключі вже досить щільно увійшли в наше життя і часто використовуються не тільки в професійних майстернях, а й в побутових умовах. Даний тип інструментів найбільш затребуваний в автомобільному ремонті, будівництві, меблевій сфері, слюсарних та столярних роботах, а також без них не обійтися при регулюванні пластикових вікон, компонентів велосипеда і навіть налаштуванні деяких музичних інструментів. Словом, набір шестигранників - обов'язковий атрибут кожного професіонала і домашнього майстра.
  Конструкція імбусових ключів, як правило, складається з стрижня Г-подібної форми, шестигранного перетину з двома наконечниками однакового розміру. Кутова форма ключів забезпечує користувачам ряд переваг. Так як обидва наконечника мають один розмір, є можливість вибрати сторону, яка найкращим чином підійде для роботи з кріпленням, з огляду на місце розташування, ступінь затяжки і складність нарізного сполучення. Для роботи у вузьких місцях або всередині механізмів зручна довга сторона. Коротка частина ключа добре підходить для кріпильних елементів, що знаходяться у відкритому доступі, а також в тих випадках, де необхідно застосувати важільне зусилля за допомогою довгої сторони.
  Існує дві основні модифікації форми шестигранників: класична і з кулястим наконечником.
   
   Шестигранники класичної форми є ремонтопридатними, коли одна зі сторін сильно зноситься, є можливість підточити напилком або зовсім відрізати пошкоджену частину і отримати нову робочу поверхню.
  Ключі з кулястими наконечниками дозволяють працювати в важкодоступних місцях з кутом до 30 градусів. Це значно спрощує роботу і, в деяких випадках, дає можливість уникнути розбирання механізмів та пристроїв, щоб дістатися до болта.
  Як правило кожен виробник випускає окремі шестигранники і набори в трьох варіантах довжини: короткі, середні і довгі.
  Крім імбусових ключів HEX, велику затребуваність мають ключі з наконечниками Torx. Вони призначені для відкручування / закручування деталей різьбових з'єднань, з аналогічним внутрішнім профілем.
  Болти з профілем Torx мають широку сферу застосування: автомобілі, мотоцикли, паливні системи, велосипеди, гаджети, побутова техніка і це далеко не повний список пристроїв, де потрібні ключі з профілем Torx. В основному, такі ключі мають аналогічну з імбусових ключами Г-подібну форму.
   Ключі Torx діляться на два основні різновиди: зі стандартним шліцом Torx і шліцом Torx Tamper Resistant (з отвором).
  Окрему увагу варто приділити ключам з наконечниками Torx з отвором. Даний шліц є одним з видів антивандальних або сервісних. Кріпильні елементи такого типу встановлюються іноземними виробниками для захисту своїх пристроїв від самостійного ремонту користувачами. Ключі Torx з отвором більш універсальні, ніж стандартні, так як їх форма профілю дозволяє працювати як з сервісними гвинтами, так і зі стандартними зіркоподібними. Таким чином, купуючи один набір ключів Torx Tamper Resistant, майстер «вбиває двох зайців».
  При виборі шестигранників або ключів Torx варто звертати увагу на два ключові моменти: форму набору і матеріал виготовлення. Для стаціонарного використання в сервісі, майстерні або гаражі, краще придбати повнорозмірний набір шестигранників тієї довжини, яка найбільш відповідає запитам майстра, так як довжина прямо впливає на зручність роботи і величину переданого зусилля. Набір в формі мультитула або на металевому кільці відмінно підійде для мобільного використання на виїзді або в подорожі.
  Як матеріал для виготовлення ключів, зазвичай, використовується хром-ванадієва сталь, сталь марки S2 або сплав SVCM.
  Хром-ванадієва сталь є легованою, хром в її складі забезпечує високу міцність і твердість інструментів, а ванадій надає пластичність і амортизаційні властивості, що запобігає механічним пошкодженням і деформації.
  Сталь марки S2 легована, в її склад входить кремній і молібден. Цей вид сталі відрізняється міцністю і стійкістю до високих навантажень, але при цьому має низьку пластичність і, як результат, невисокий рівень зворотної деформації.
  Сталь SVCM є сучасною розробку сталеварів, яка об'єднує переваги хром-ванадієвої сталі і S2. Дана сталь відрізняється високою міцністю, твердістю, стійкістю до навантажень і, в той же час, має відмінну в'язкість і високий поріг зворотної деформації. Ключі з цього виду сталі найкращим чином підійдуть для професійного застосування.
  Завершена