0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Діагностика несправностей свічок розжарювання в домашніх умовах.

  11.03.2019
  На відміну від бензинових двигунів, де для займання горючої суміші використовується іскра, в дизельних двигунах займання виникає внаслідок сильного стиснення паливо-повітряної суміші, що призводить до її розігріву до 800-900°С. У теплу пору року такої температури вдається домогтися шляхом стиснення, завдяки високій компресії, але як тільки стовпчик термометра опускається нижче + 5°С, цього стає недостатньо. В такому випадку на допомогу приходять свічки розжарювання, які здатні розігріватися до рекордно високих температур (близько 1300°С), за короткий проміжок часу (приблизно 3-5 секунд), що забезпечує ефект калільного запалювання для старту двигуна та його прогріву до робочої температури. Саме тому багато власників дизельних автомобілів стикаються з проблемою поганого запуску в осінньо-зимовий період. Сизий дим з вихлопної труби під час прогріву, нерівномірна робота на холостих обертах, або взагалі неможливість завести двигун в мороз, в більшості випадків свідчить про декілька непрацюючих свічок розжарювання.

  Методи перевірки свічок розжарювання

  Перевірити свічки розжарювання можна кількома способами, кожен з яких має свої переваги і недоліки:
  1. Візуальний огляд наконечника на предмет тріщин, оплавлення і інших руйнувань. Даний спосіб хороший тим, що не вимагає застосування додаткових інструментів, але в той же час не може виявити внутрішній обрив обмотки.
  2. Замір опору свічки розжарювання. Нормальний опір коливається в межах 0,7-1,8 Ом в залежності від моделі та виробника. Завищені показники говорять про непридатність свічки.
  3. Замір споживання струму. Справна свічка має діапазон споживання від 5А до 18А. Причому в перші секунди показник буде максимальним, а потім поступово знижуватися. Слід зазначити, що всі свічки з комплекту повинні мати однакові показники і плавне зниження значень. Перевагою даного тесту є його проведення без демонтажу свічок з посадочних місць.
  4. Перевірка роботи свічок розжарювання при підключенні до акумулятора. Плюсову клему батареї підключіть до центрального електроду свічки, а корпус з'єднайте з мінусовою клемою. Справна свічка повинна рівномірно розігріватися, починаючи від кінчика до основи. Час розжарення становить 2-5 секунд. Занадто швидкий розігрів, також як і надто повільний, свідчить про несправності.
  Підводячи підсумки, рекомендуємо спочатку використовувати методи, які не вимагають демонтажу свічок розжарювання, таким чином можна визначити на які саме свічки варто звернути увагу. При викручуванні свічок будьте дуже обережні, обов'язково використовуйте динамометричний ключ, а при необхідності і спеціальну проникаючу змазку.
  Завершена