0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Інструмент для демонтажу пластикових деталей і пістонів.

  12.03.2019
  Знімачі пластикових деталей і знімачі пістонів обшивки автолюбителі часто називають кліпсодерамі, пластиковими лопатками, екстракторами, клинами. Хоча часто ці елементи можуть продаватися в одному комплекті, давайте все ж спробуємо розділити їх по вигтовленню і виконуванимфункціям, а також розглянемо переваги і недоліки кожного.
  Пластикові знімачі обшивки - всілякі лопатки і клини з різними кутами вигину і прямі. На деякі з них наносять шкалу лінійки. Підходять для зняття пластикових накладок, дверних панелей, решіток воздуховодов, ущільнювачів скла і дверей, молдингів, заглушок технологічних отворів, плафонів, дверних ручок, кнопок склопідйомників і інших частин салону. Багато хто використовує їх не тільки в автомобілях, але і при роботі з меблями і електроприладами. Перевагою є захист від подряпин і вм'ятин пластикових, хромованих і пофарбованих деталей. Безпечна робота з тонкими пластиковими накладками. Єдиний недолік - це поломки самого інструменту, до нього не можна застосовувати занадто велике зусилля.
  Пластикові знімачі кліпс (пістонів, заклепок і т.п.) - ті ж пластикові лопатки з вигинами і прямі, але з вирізами для демонтажу кліпс і заставних. Часто поєднані зі знімачами обшивки і виконують обидві функції. Перевага - цілі кліпси і пази під кріплення на обшивці. Економія часу, в порівнянні з роботою підручними засобами. Безпечні для матеріалів під кліпсою. Недолік - складна робота в важкодоступних місцях розташування кліпс, деформація і скол країв у недорогих інструментів меньш ніж через рік інтенсивного використання.
  Металеві знімачі кліпс з пластиковою ручкою - часто саме їх називають "кліпсодери" або ключ для знімання пістонів. Складаються з пластикової ручки і металевого стержня, на кінці якого розташовується плоский захоплювач у вигляді ріжкового ключа. Такий знімач для автомобільних кліпс різниться по довжині інструменту, за кутом вигину і за розміром робочого зіву. Виготовляються з різним кутом вигину стержня на кінці - він дозволяє впертися в кузов і, діючи знімачем як важелем, висмикнути кліпсу. Кліпса захоплюється, підводячи ріжки носа під капелюшок. Для того, щоб можна було демонтувати кліпси різного діаметру, виробники виготовляють носики у вигляді проріза, що звужується або ступеневого прорізу зіву. З широкою конструкцією носа працювати легше.
  Перевагою такого знімача є його міцність - при виготовленні з якісної багатокомпонентної сталі до цього виду знімачів можна прикладати найбільше зусилля. Також корисна велика довжина стержня, що дозволяє знімати великі деталі, у яких приховані кріплення знаходяться далеко від краю, а також для демонтажу яких потрібно велике зусилля, де і допомагає дія знімача як важеля. Працювати з таким знімачем набагато легше і швидше, ніж з пластиковим, часто на кінці він тонше, що спрощує його заклад під кліпсу. Універсальний - знімає до 90% кліпс. Недоліком даного інструменту є необхідність акуратно працювати з пластиковими поверхнями. По-перше, заводячи ріжки під кліпсу, можна подряпати пластик під нею, оскільки пластик набагато м'якший від металу. По-друге, при використанні знімача як важеля, місцем вигину необхідно упертися в поверхню і в місці навантаження можна не тільки створити подряпину, але і поламати пластик. Тому використання металевих "кліпсодеров" виправдано частіше для демонтажу кріплень з металевих поверхонь, а на ніжних пластикових можливо доведеться використовувати прокладку з тканини.
  Металеві знімачі кліпс у вигляді щипців - дуже популярний на заході вид знімача. Останнім часом досить часто використовується і на наших сервісах. Має пружинний механізм і виготовляється в двох основних видах.
  1. Кліщі, при натисканні руків'я яких губки, виконані у вигляді двох пластин, розводяться. У вихідному положенні губки пластин складені і виглядають як єдина пластина: верхня, з прорізом під кліпсу - в центрі, нижня - з боків. Ця конструкція підводиться під капелюшок кліпси. При зведенні ручок щипців зовнішня пластина упирається в поверхню деталі, а внутрішня, захопивши капелюшок пістона, виймає його з кріпильного отвору. Підходить для демонтажу всіх нескладених кліпс - тих, які виготовлені у вигляді єдиного литого компонента. Перевагою таких знімачів є дуже швидка робота - кліпса завжди виймається з першого разу, відсутність подряпин, оскільки не використовується зусилля важеля, легкість роботи з тугими кліпсами. Невелике навантаження на м'язи, що важливо при потокової роботі. Недоліком є найвища вартість серед усіх видів знімачів і те, що знімачеві необхідна рівна площа під кліпсою, в яку зможе впертися нижня упорна пластина, але цілі витягнуті кліпси дуже вас порадують.
  2. Кліщі, при натисканні руків'я яких губки, виконані у вигляді звужених кусачок, зводяться разом. Використовуються для демонтажу складених кріплень, в яких потрібно спочатку витягнути центральну (натискну) частину. Центральний кілочок дуже складно підчепити іншими знімачами, а завужені кінці даних щипців справляються з цим завданням неймовірно швидко. Після вилучення або достатнюому його підійманні назовні, кріплення виймається дуже просто. Незаперечна перевага - це швидкість роботи зі складеними кріпленнями і малі зусилля при демонтажі великої кількості кріплень. Недолік - незручний при демонтажі цілісних кліпс. При неакуратній роботі може пошкодити як самі цільні кліпси, так і поверхню біля них.
  Металеві знімачі магнітол. Представлені знімачами різних форм. Найпопулярніші з них ми опишемо.
  Ножі з круглими ручками. Використовуються для демонтажу деяких магнітол Sony, штатних магнітол в автомобілях Audi, Ford. У магнітолах, на фронтальній частині, в кутах під ці знімачі є прорізи. Іноді їх 2, іноді 4.
  Гачки з круглими ручками. Використовуються як для демонтажу штатних магнітол, так і для демонтажу ручок склопідйомників (весел), які фіксуються потайний скобою. Для цих цілей є і спеціалізовані знімачі. Багато хто використовує їх, щоб протягувати дроти, виймати заглушки, вішати чохли на сидіння - все залежить від вашої фантазії.
  Т-подібні. Гаки, які кріпляться до металевих ручок на різьбі. Використовуються для демонтажу магнітол, які триматися системою "метелик". На фронтальній панелі магнітол, в кутах для знімачів є круглі отвори. Допомагають при розбиранні приладових панелей, протяжці дротів, якщо потрібно натиснути на поглиблену кнопку.
  П-подібні. Використовуються для демонтажу штатних головних пристроїв Фольцвагенів та інших іномарок. Підходять до багатьох магнітол Блаупункт і Грюндік. Вставляються з боків пристрою.
  На що ще звернути увагу при виборі.
  Оскільки знімачі невеликого розміру, їх добре купувати в наборі з силіконовим або тканинним чохлом, який ви можете повісити в майстерні, він допоможе інструментам мати прописку і не загубитися.
  Якість пластикових знімачів можна визначити, звернувши увагу на наявність слідів лиття у вигляді невідполірованих виступів в торцях, і що ще більш важливо, всередині зевів, в які заводяться пістони. Також, у якісних інструментів колір пластику однорідний, пластик не має запаху при невеликому вигинанні знімача. Наявність запаху може говорити про використання вторсировини, а не якісного поліуретану. Якісний матеріал дозволяє інструменту прослужити довгі роки і не стати крихким під впливом сонячного світла і перепадів температур, він більш стійкий до сильних навантажень і сколів. Інструмент повинен гнутися, інакше вам забезпечені зламані краї, якими ви будете підчіплювати пластикові деталі. На інструменті не повинно бути задирок. На дотик краще, якщо пластик гладкий, а не шорохуватий. З гладким працювати зручніше.
  Чим тонші краї інструменту, тим легше його заводити під деталі, що щільно прилягають одна до одної. Але все ж не варто використовувати інструмент з гострими краями, оскільки рано чи пізно, при зіскакуванні, він може пошкодити поверхню, як пластикову обшивку, так і дорогі дерев'яні вставки, шкіряну і тканинну оббивку.
  При розбиранні салону може знадобитися відразу кілька знімачів, тому корисним може бути придбання набору знімачів, але краще відразу визначитися, чи потрібні вам у цьому комплекті знімачі магнітол, щоб не переплатити за непотрібні елементи.
  Подумайте про те, кому з ваших друзів ви могли б зробити такий подарунок, адже, побачивши його у вас, вони точно будуть просити покористуватися, "щоб двері зашумити")))
  Завершена