0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Електромобілі. Режими зарядки і різновиди роз'ємів.

  01.04.2019
  Швидкість розвитку ринку автомобілів з електродвигуном дійсно вражає. Все більше і більше світових автовиробників представляють моделі на гібридній або повністю електричній тязі. А з огляду на зростаючий попит від споживачів, дана тенденція буде зберігатися в найближчому майбутньому. І це не дивно, адже електродвигун має ряд переваг перед двигуном внутрішнього згоряння. Купуючи електромобіль, перед клієнтом постає питання його підзарядки. У даній статті ми розглянемо сучасні способи зарядки, а також різновиди роз'ємів, які зустрічаються в сучасних автомобілях.

  Режими зарядки

  Режим 1
  Це найпростіший і відповідно найбільш поширений режим зарядки, який має на увазі підключення кабелю від автомобіля безпосередньо в розетку домашньої мережі змінного струму 220В. Даний спосіб вважається найменш безпечним, і найбільш тривалим, зате доступним будь-якій людині незалежно від місця проживання.
  Режим 2
  Відрізняється від першого режиму наявністю захисного блоку, розташованого прямо на кабелі. Це істотно збільшує безпеку використання, але час, витрачений на зарядку, залишається незмінним.
  Режим 3
  Також використовує змінний струм. Головною відмінністю даного режиму є висока потужність, яка може досягати 43кВт. Цей спосіб використовується на заправках і парковках. Перевага даного режиму полягає в істотній економії часу.
  Режим 4
  Застосовується в найсучасніших зарядних станціях. На відміну від всіх попередніх режимів, Mode 4 використовує постійний струм високої потужності. Завдяки такому підходу вдалося реалізувати технологію швидкої зарядки, при якій 80% батареї заряджається за 30 хвилин.

  Різновиди роз'ємів в електромобілях

  Крім типу зарядної станції, слід також враховувати різновиди сучасних роз'ємів для підключення кабелю до автомобіля. Залежно від роз'єму відрізняється і режим зарядки. Сьогодні найбільшого поширення набули деякі з них.
  Type 1 - використовується в автомобілях, вироблених в Америці і Азії. Підходить для підключення до зарядних установок з режимами Mode 2 і Mode 3.
  Type 2 - має широке поширення в автомобілях європейського виробництва. Може працювати, як з однофазною, так і трифазною електричною мережею. Сумісний із зарядними станціями Mode 2 і Mode 3.
  CHAdeMO - сучасний роз'єм для швидкої зарядки автомобілів. Часто зустрічається на американських і європейських автомобілях. Працює з мережею постійного струму високої потужності. Підходить для використання на станціях Mode 4.
  CCS Combo - це комбінований роз'єм, який може використовуватися, як для швидкої, так і для повільної зарядки автомобіля. Даний роз'єм має два види: європейський, який сумісний з Type 2, і японський, який сумісний з Type 1. Здатен працювати при максимальній потужності до 100 кВт.
  GB/T - роз'єм, який використовується тільки в китайських електромобілях. Розділяється на два типи, один з яких відповідає за швидку зарядку, другий - за повільну.
  Підводячи підсумок, хочеться сказати, що наявність певного типу роз'єму в електромобілі, впливає не тільки на швидкість заряду, але і на доступність електростанції поблизу вашого будинку.
  Завершена