0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Bi-LED Лінзи Blu Ray vs LIGHTGUARD. Якісне світло в авто. Світлодіодні лінзи

  23.04.2019

  У цій статті ми познайомимося з черговою парою світлодіодних лінз від таких брендів, як:

  • Blu Ray;

  • LIGHTGUARD.

  Лінзи Blu Ray дуже добре відомі багатьом автомобілістам і серед них користуються великою популярністю. Деякі автолюбителі знають дані лінзи ще під брендом Optima, при цьому, в наших тестах вже брали участь лінзи даного виробника під назвою BR-30 і SOL-7.

  В даному випадку, ми будемо знайомитися ще з однією моделлю SOL-5, а ось лінзи LIGHTGUARD є свого роду новинка і темною конячкою.

  При приблизно однаковій вартості в обох моделей є конструктивні відмінності. Згідно наявної інформації, обидві лінзи мають приблизно однакову потужність 35 Вт і для лінз SOL-5 навіть зазначений тип світлодіодного модуля - cree xhp 35. Конструкція корпусу SOL-5 дозволяє заглянути всередину лінзи і побачити чотири світлодіодних модуля схожих на cree xhp 35.

  З LIGHTGUARD такий фокус не проходить, так як їх корпус максимально закритий і заглянути всередину лінзи, щоб побачити світлодіодний модуль, неможливо.

  У такій закритій конструкції є позитивний момент, закритий корпус буде направляти світло виключно через скляну лінзу.

  Незважаючи на однакову споживану потужність, драйвер лінз LIGHTGUARD в два рази більший, а, відповідно, ефективна площа для розсіювання тепла у цього драйвера більша. У Sol 5 драйвер досить компактний і цілком можливо, що він буде працювати менш ефективно, зате його легше встановити і приховати в підкапотному просторі.

  При включенні Sol-5, перш за все, у верхній частині світлотіньової межі над самою яскравою колірною плямою спостерігається багато засвітлень і якщо подивитися уважно, то видно, що багато з цих засвітлень викликані якраз відсутністю маски і проходженням світла через технологічні отвори і зазори.

  Якщо імітувати установку маски, то більшість засвітлень пропадає, але деякі засвітлення все ж залишаються, вони пропадають тільки в тому випадку, якщо рукою прикрити приблизно третину лінзи.

  Щоб зрозуміти наскільки рівна світлотіньова межа на стіні, зроблено кілька горизонтальних ліній і на даному фото видно що світло як з лівої, так і правої сторони піднімається трохи вище горизонталі.

  Якщо лінзу відкоригувати СТГ по горизонталі з лівого боку, то можна побачити, що з правого боку світлотіньова межа значно вище горизонтальної лінії і має підйом близько 30-ти градусів.

  В цьому немає нічого надприродного страшного і критичного, так як з правого боку зазвичай знаходиться узбіччя і "підйом" світлотіньової межі на узбіччі тільки покращує видимість дорожніх знаків та інших об'єктів, які можуть перебувати біля краю проїзної частини. Також хочеться відзначити, що з усіх лінз Blu Ray тільки у Sol 5 разом освітлюючи полички є невеликий провал.

  Цей провал є не дефектом, а скоріше, різновидом СТГ.

  Лінзи умовно можуть ділиться на два типи:

  • у одних буде рівний світлотіньовий кордон з рівною "полицею";

  • у інших лінз буде такий провал, який при збільшенні дистанції також збільшується і створює додатковий захист від засвітлень для водіїв зустрічних автомобілів.

  Відмінною особливістю всіх світлодіодних лінз є те, що основний світловий потік сфокусований в центрі, разом освітлення "полички" і розсіювання світла від центру відбувається не так рівномірно, як у ксенонових лінз.

  Власне кажучи, і наші піддослідні LED лінзи в цьому випадку не стали винятком. У самому яскравому місці Sol 5 забезпечують освітленість 43100 Люкс, в інших контрольних точках освітленість має такі показники:

  • Контрольна точка №2-2300 Люкс;

  • Контрольна точка №3-7600 Люкс;

  • Контрольна точка №4-3600 Люкс.

  СТГ лінз LIGHTGUARD набагато цікавіше:

  • по-перше, вище СТГ немає ніяких засвітлень (при тому, що маска на лінзу не встановлена);

  • по-друге, світлотіньова межа в даному випадку набагато рівніша щодо горизонталі.

  Форма СТГ у LIGHTGUARD більш класична, так як біля "полички" спостерігається рівна сходинка без провалу, основний світловий потік також, як і у випадку з будь-якими LED лінзами з концентрованими в центрі, але при цьому, саме яскрава пляма під поличкою трохи ширше, ніж у Sol 5, освітленість в центрі світлової плями становить 55000 Люкс, в інших контрольних точках:

  • Контрольна точка №2-4800 Люкс;

  • Контрольна точка №3-4900 Люкс;

  • Контрольна точка №4-5000 Люкс.

  Завдяки цим вимірам можна побачити, що світло у лінз LIGHTGUARD розсіюється рівномірно.

  Таким чином, загальна освітленість в 4-х контрольних точках лінз Sol 5 становить 56600, а середня освітленість 14150 Люкс, в той час, як у LIGHTGUARD загальна освітленість 69700, а середня 17425.

  Висновок

  Таким чином, можна зробити абсолютно обгрунтований висновок, що лінзи LIGHTGUARD яскравіші, ніж Blu Ray Bi-LED SOL-5. При цьому, до переваг LIGHTGUARD можна віднести:

  • абсолютно рівну геометрію світлотіньової межі;

  • повна відсутність засвітлень.

  До переваг Blu Ray Bi-LED SOL-5 можна віднести більш доступну ціну.

  Завершена