0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Автомагнітоли JVC. Оновлений модельний ряд. Головні пристрої JVC

  26.04.2019

  У даній статті ми продовжимо розбиратися з оновленим модельним рядом бездискових головних пристроїв JVC 2-й і 3-й серії.

  Магнітоли 2-й і 3-й серія так само, як і магнітоли самої бюджетної 1-ї серії, (про які ми розповідали в попередній статті) підтримують відтворення високоякісних аудіо файлів з високою роздільною здатністю, а саме lossless файлів формату FLAC, але якщо 1-ша і 2-га серія підтримує FLAC з дозволом 16 біт 48 кГц, то вже 3-я серія підтримує більш високу роздільну здатність 24 біта і 96 кГц.

  Але, якщо ви не є цінителем аудіофайлів з високою роздільною здатністю, то дані головні пристрої порадують можливістю прослуховування інших більш звичних аудіоформатів, включаючи всіма улюблений mp3. Незважаючи на загальновідомий факт, що mp3 погіршує якість звуку саме цей аудіо формат набув найширшого поширення і тому в головних пристроях JVC передбачені технології поліпшення звучання оцифрованого аудіо.

  Digital track expander

  У магнітолах 2-й серії, а саме Х 262, для досягнення цієї мети використовується технологія digital track expander, вже в Х 361 і Х 362 більш просунута технологія K 2, яка є ноу-хау компанії JVC.

  Технологія К2 не нова і компанія JVC використовує її з 1993-го року, власне кажучи, різниця між К2 і digital track expander полягає в алгоритмах перетворення сигналу аудіофайлів, що для звичайного користувача абсолютно не цікаво і не важливо.

  Повертаючись до lossless файлів варто відзначити, що крім загальнодоступного кодека FLAC, що розшифровується як free lossless audio codec існує ще ALAC apple lossless audio codec, який є унікальним кодеком компанії Apple. Саме цей кодек дозволяє слухати lossless файли адаптовані спеціально для техніки Apple.

  У випадку з JVC 2-й і 3-й серії по читанню даних кодеків нічого не сказано, але зате всі 3 пристрої мають підтримку iPod, iPhone, а також підтримку Android пристроїв. При підключенні мобільного девайса до Х 262 доведеться задовольнятися провідним з'єднанням за допомогою usb-кабеля, а ось Х 361 і Х 362, завдяки вбудованому модулю Bluetooth, підтримує бездротові з'єднання. Крім мобільних пристроїв, USB роз'єм дозволяє підключати і звичайні флешки, в 2-й і 3-й серії для підключення запам'ятовуючих пристроях великого обсягу передбачений режим Drive Charge, правда струм заряду у usb роз'ємів 2-й і 3-й серії різний, у Х 262 - 1 ампер, а у Х 361/362 - 1,5 ампера, що дозволяє швидше зарядити мобільний телефон. Із загальних подібностей між 2-й і 3-й серіями, крім підтримки iPod, iPhone і режиму Drive Charge, також можна відзначити радіо-таймер і наявність функції прямого підключення сабвуфера. Радіо-таймер дозволяє запрограмувати включення певної радіостанції в потрібний день тижня і в потрібний час, щоб водій не пропустив своє улюблене радіо шоу. Функції прямого сабвуфера на увазі можливість підключення сабвуфера потужністю до 50 Вт через задній лівий канал.

  Тобто, від пари проводів, призначених для підключення заднього лівого динаміка, іншими словами компанія JVC вважає, що сабвуфер можна безпосередньо підключити до вбудованого в головний пристрій підсилювача. Ну все ж підключати "саб" до "голови" краще через окремий підсилювач для чого Х 262 передбачена одна пара лінійних виходів з напругою 2,5 В, до даних виходів можна підключити або тилові динаміки або сабвуфер.

  У Х 361 і Х 362 вже 2 пари лінійних виходів з тою ж напругою 2,5 В, використовуючи їх можна побудувати систему фронт / тил або фронт / сабвуфер. До речі, рівень сабвуфера в ГУ 2-й серії регулюється за шкалою від - 8 до + 8, а в 3-й серії від - 50 до +10. За іншими аудіо налаштуваннями в Х 262 передбачений трьохполосний параметричний еквалайзер в той час, як у Х 361 і Х 362 еквалайзер 13-ти смуговий графічний. Правда, стає еквалайзер графічним тільки при підключенні до мобільного додатку, а без використання смартфона слухачеві буде доступний також 13-й смуговий, але параметричний еквалайзер.

  За встановленням налаштувань еквалайзера у Х 361/362 передбачено 11 заводських, у тому числі одна призначена для користувача (може бути налаштована слухачем на свій смак) і ще 3 фірмові настройки DRVN, ці настройки передбачені для акустики JVC серії DRVN. У Х 262 заявлено 15 попередньо встановлених налаштувань еквалайзера.

  За фільтром Х 262 може похвалитися лише фільтром високих частот, а Х 361/362 як фільтром високих, так і фільтром низьких частот.

  Вищезазначений мобільний додаток для управління головними пристроями 3-ї серія через Bluetooth виявилося доступним тільки для iOs пристроям, а для Android JVC remote чомусь не доступний. Але, і з iPhone не все так гладко. Після установки програми замість очікуваної тимчасової корекції, настройки 13-ти смугового графічного еквалайзера, настройки кросовера та інших корисних речей, додаток дозволяє лише перемкнути композиції і управляти гучності.

  Власне кажучи, те ж саме можна робити і за допомогою музичного плеєра будь-якого смартфона, але якщо ви власник Android пристроя і принципово хочете керувати ГУ з допомогою фірмового додатка, в такому випадку можна скачати додаток Kenwood, його функціонал ідентичний JVC remote, і це додаток, як не дивно, підходить для магнітол JVC.

  Незважаючи на повне фіаско з мобільним додатком, вбудований Bluetooth модуль версії 3.0 все одно має ряд корисних функцій, він підтримує одночасне підключення відразу двох мобільних телефонів для організації гучного зв'язку і може попереджувати звуковим сигналом про розряд акумуляторної батареї мобільного телефону, також для прослуховування музики у 3-ї серії є функція JVC Streaming DJ, завдяки якій до магнітоли можна одночасно підключити до 5 смартфонів і кожен власник мобільного телефону по черзі зможе передавати свою музику на головний пристрій.

  Бездротова технологія Bluetooth в пристроях 3-й серій крім прослуховування музики дозволяє реалізувати функцію hands free, таким чином, магнітола може синхронізуватися з записником телефону, настільки наскільки це можливо підтримувати голосове керування, і має в комплекті виносний мікрофон.

  Крім можливості управління відтворенням аудіо через кнопки на передній панелі головного пристрою і через мобільні додаток, передбачена можливість управління головним пристроєм за допомогою штатних кнопок на кермі, якщо такі, звичайно, є. Для підключення до цих кнопок на проводці магнітоли є відповідне провід, до речі, функцію підключення до штатних кнопок на кермі підтримує також 1-ша і 2-га.

  Розібравшись з подібними функціями, можна поговорити про функції поліпшення звуку, яких немає у 2-й серії і які присутні в 3-й серії. Крім більш тонкої настройки рівня сабвуфера і 13-ти смугового параметричного еквалайзера, 3-тя серія на відміну від 2-ї має набір функцій для поліпшення якості і сприйняття звуку.

  Наприклад, функція Sound LIft віртуально маніпулює висотою колонок і регулює звукові частоти, вона буде корисна якщо динаміки встановлені занадто низько, і за допомогою Sound LIft слухач може спробувати віртуально "підняти" звучання динаміків так ніби вони знаходяться в центрі дверей.

  Ще одна функція поліпшення сприйняття звуку це Volume link EQ, вона підсилює певні чистоти, щоб компенсувати вплив дорожнього шуму. Така функція, швидше за все, буде більш актуальною при русі по трасі або для автомобілів з кузовом кабріолет. Технологія Space enhancement допоможе автоматично налаштувати оптимальне звучання аудіосистеми по типу автомобіля, все що потрібно зробити, так це просто вибрати в налаштуваннях тип кузова машини і система сама налаштує оптимальне звучання.

  Space enhancement можна назвати чимось схожим на дуже спрощену настройку тимчасової корекції, яка також присутня в 3-й серії. За бажанням користувача тимчасову корекцію можна налаштувати більш звичним способом, вибравши позицію слухача і відстань до кожного динаміка аудіосистеми окремо. Така настройка займе набагато більше часу. З іншого боку, вона дозволить більш точно налаштувати звучання, ніж у випадку з попередньо встановленими настройками Space enhancement.

  Ще одна технологія поліпшення звуку Sound Response призначена для поліпшення звучання низьких частот, яке може бути втрачено при стисненні файлів в формат mp3 або aac, в загальному технології digital track expander і К 2, про яких згадано на початку статті, покращують звучання високих частот, а Sound Response спрямована на поліпшення звучання низьких частот. Крім основних, вищезазначених функції і технологій поліпшення звуку, в головних пристроях 3-ї серії можна знайти масу інших допоміжних налаштувань аж до розміру і місця установки кожного динаміка аудіосистеми.

  Але, використовуючи всі ці настоянки, потрібно покладатися і на свій слух, іноді навпаки погіршують якість звуку.

  Крім технологічних відмінностей між моделями Х 262, Х 361 і Х 362 є відмінності і в дизайні, який простежується в усьому оновленому модельному ряді JVC. Нові головні пристрої, модель яких закінчується на "1", замість звичного обертового енкодера мають регулювання гучності за допомогою кнопки, а також у даних головних пристроїв крім кнопкового управління гучності передбачена можливість зміни кольору підсвічування центральної кнопки. У той час, як всі інші кнопки і дисплей підсвічуються білим кольором.

  А ось А 262 і Х 362 мають червоно-біле підсвічування. Таким чином Х 361 і Х 362 мають абсолютно ідентичний функціонал і різниця між ними полягає лише в дизайні, 362-а модель має класичний для магнітоли дизайн, а 361-ша має більш сучасний вигляд. Але незважаючи на відмінності в дизайні, інженери JVC подбали і про антивандальні функції і оснастили всі ГУ знімною передньою панеллю.

  Велика кількість аудіо налаштувань в моделі Х 262, а тим більше в Х361 / 362, дозволяє досягти високої якості звуку, але назвати ці магнітоли пристроями класу Hi-Fi або Hi-End, звичайно ж, неможливо.

  Підсумок

  Можна сказати, що моделі 2 і 3 за якістю звуку і функціоналу не залишать байдужими багатьох аудіо любителів.

  Завершена