0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Кошик
Мої покупки

Як вибрати домкрат? Нюанси вибору? Які домкрати краще?

22.08.2022

З огляду на незадовільний стан наших доріг, а також високу ймовірність знаходження на проїжджій частині сторонніх предметів, включаючи цвяхи і саморізи, звичайний автомобільний домкрат стає обов'язковим і незамінним помічником водія. Адже без такого простого і в той же час обов'язкового аксесуара неможливо зробити заміну колеса або ремонт пробитої шини.

Зазвичай домкрат входить в штатну комплектацію будь-якого автомобіля, але практика показує, що штатні ромбовидні домкрати та їх аналоги дуже швидко виходять з ладу, або просто губляться. Купуючи старий автомобіль є висока ймовірність того, що в ньому зовсім не виявиться домкрата і якщо при ремонті або заміні колеса у вас немає бажання позичати домкрат у проїжджаючих повз водіїв, то вам потрібно подбати про придбання свого особистого домкрата.

Поради: як вибрати домкрат

Вибираючи новий домкрат можна спробувати трохи заощадити і зупинитися на бюджетних ромбоподібних моделях, які на наш погляд досить громіздкі, нестійкі і при цьому не дуже зручні в експлуатації. Альтернативою ромбічним домкратів можуть стати домкрати гідравлічні вертикальні, нижче домкрати пляшкового типу.

Такі домкрати можуть мати вантажопідйомність від 2 тонн до 20 тонн і навіть до 50 тонн, звісно 20-ти, а тим більше 50-ти тонні моделі знадобляться для підйому важкої техніки і вантажівок, а ось для звичайного легкового автомобіля або навіть для середнього розміру позашляховика вистачить моделі з вантажопідйомністю близько 2 тонни, адже за допомогою домкрата ми піднімаємо не весь автомобіль, а лише одну сторону автомобіля і тому, якщо машина важить навіть 3-3,5 тонни для піддомкрачування одного колеса, зусилля в 2 тонни буде більш ніж достатньо.

Інше питання - мінімальна і максимальна висота підйому. Наприклад, в залежності від марки та моделі, пляшковий домкрат на 2 тонни може мати мінімальну висоту "зацепа" 150-180 мм і максимальну висоту підйому 280-350 мм, висоти підйому 350 мм може не вистачити для заміни колеса на позашляховику. Тобто, для двотонних моделей цілком нормальною буде ситуація, коли вантажопідйомності домкрата вистачає, а ось по висоті він не зовсім підходить, тому для роботи з машинами з високим кліренсом доведеться вибирати домкрат потужніший і, відповідно, вище. Тут спостерігається дуже проста закономірність, чим більша вантажопідйомність, тим вища максимальна висота підйому домкрата.

Наприклад, для тритонних моделей:

 • середня мінімальна висота зацепа 180мм;

 • максимальна висота підйому 350мм.

У моделей з вантажопідйомністю 5 тонн:

 • середня мінімальна висота зацепа 197-200 мм;

 • максимальна висота підйому 380-390 мм.

Для 10-ти тонника:

 • середня висота зацепа буде 240 мм;

 • максимальна висота зацепа складе 480 мм.

Мінімальна і максимальна висота підйому також може залежати не тільки від вантажопідйомності, але і від виробника домкрата, і якщо взяти, наприклад, який-небудь пятитонник з максимальною висотою підйому 382 мм, то вже по мінімальній висоті зацепа 197 мм такий домкрат не підійде для більшості легкових автомобілів.

Тому, якщо вашою метою є домкрат по вантажопідйомності який однаково добре підійде як для легкових машин, так і позашляховиків, то варто звернути увагу на двохштокові моделі. 4-х тонний домкрат Condor і п'ятитонний Intertool мають однакову максимальну висоту підйому 382мм. Але за рахунок наявності штока, домкрат Condor має мінімальну висоту зацепа 160мм, завдяки чому його можна використовувати як для легкових автомобілів, так і для кросоверів. У той час, як Intertool з висотою зацепа 197 мм підійде тільки для кросоверів.

При цьому, принцип дії, що у одноштокових, що у двохштокових моделей абсолютно однаковий. Двохштокові домкрати як і одноштокові можуть мати різну вантажопідйомність. Наприклад, найпопулярнішими вважатися моделі на 2, 4 і 6 тонн, але у кожного виробника двохштокових домкратів своя мінімальна і максимальна висота підйому.

Таким чином, домкрати з однаковою вантажопідйомністю, але від різних виробників можуть мати різну мінімальну і максимальну висоту підйому. Це розкид по вантажопідйомності і висоті дає можливість підібрати один домкрат для декількох автомобілів або навіть для невеликого автопарку.
 

Зберігання та транспортування пляшкових домкратів

Що стосується зберігання і транспортування пляшкових домкратів, то тут потрібно відзначити, що гідравлічний домкрат пляшкового типу на відміну від ромбових зберігають тільки в вертикальному положенні. Багато моделей постачаються в пластиковому кейсі, а бюджетні аналоги в картонних коробках.

Для зручності перенесення і транспортування важчі домкрати на 10,12,15,20 або 50 тонн оснащуються додатковою ручкою прикріпленою до корпуса.

Для того щоб гарантувати гідравлічного домкрата стабільне вертикальне положення в багажнику автомобіля можна використовувати органайзер на липучках. Це бюджетний аксесуар допоможе надійно і надовго зафіксувати підйомне пристосування в належному вертикальному положенні. Організатор так само можна використовувати для фіксації домкратів, який поставляється без пластикового кейсу.

Завершена