0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Підкатні домкрати для авто. У чому плюси і мінуси? Автомобільні домкрати

  02.05.2019

  Час сезонної зміни покришок або, як кажуть в народі, час перевзування поступово наближаються і разом з ним починає рости інтерес до таких автомобільних аксесуарів, як домкрати. Хороший і надійний домкрат однозначно стане актуальним помічником не тільки в ситуаціях, коли необхідно замінити пошкоджене колесо, а й зміні зимових коліс на літні без вдавання до послуг шиномонтажу, якщо колеса змінюються з дисками.

  В одній з наших минулих статей ми розповідали про компактних і багатофункціональних гідравлічних домкратах пляшкового типу. Цього разу ми поговоримо про підкатні домкрати.

  Порівняння пляшкового і підкатного домкратів

  В принципі, в порівнянні з домкратом пляшкового типу, підкатний домкрат має великі габарити, але з іншого боку, в зібраному вигляді та ще й в пластиковому кейсі такий домкрат займе не набагато більше місця ніж, наприклад, штатний ромбоподібний домкрат або його аналоги. При цьому, у підкатних домкратів є свої переваги. Наприклад, якщо говорити про пляшкових або ромбічних домкратах, то при підйомі автомобіля, автомобіль неминуче трохи зміщується по діагоналі і навантаження на домкрат лягає нерівномірно. Відповідно, якщо домкрат нестійкий, встановлений на нерівну поверхню, то підвищується ризик того, що домкрат зісковзне і автомобіль впаде. З підкатним домкратом такого статися не може, так як при підйомі автомобіля за рахунок роликів домкрат зміщується в бік автомобіля і навантаження на нього лягає строго вертикально, до того ж, завдяки широкій базі підкатні домкрати більш стійкі.

  Вантажопідйомність домкратів

  Як і домкрати пляшкового типу, підкатні домкрати мають різну вантажопідйомність. Зазвичай вона варіюється в межах 1-3,5 тонн, але також зустрічаються моделі 10, 20 і навіть 50 тонн, вони мають дещо іншу конструкцію схожу на гібрид класичного підкатного домкрата і домкрата пляшкового типу.

  Домкрати з екстремальною вантажопідйомністю більше підійдуть для комерційного транспорту або важкої техніки, а для використання з міським транспортом призначеним для персонального пересування моделі вантажопідйомністю 2 тонни буде більш ніж достатньо, адже домкратом піднімається не весь автомобіль, а тільки одна сторона. Тому домкрат з середньою вантажопідйомністю 2 тонни відмінно підійде як для легкового автомобіля, так і для великого позашляховика.

  Висота підйому

  Інше питання, це висота підйому. В середньому вантажні домкрати з вантажопідйомністю близько 2-х тонн мають мінімальний зачіп 130-140 мм і максимальну висоту підйому 330-340мм, але якщо мова йде про підйом якихось спортивних автомобілів з низькою посадкою, то тут знадобиться і відповідний низькопрофільний домкрат. Такі домкрати при мінімальній висоті зацепа 85мм можуть піднімати машину на 350- 360мм, відповідно низькопрофільний домкрат буде кращим і універсальним. Максимальна висота підйому для гідравлічного домкрата вантажопідйомністю 3-3,5 тонни становить близько 500 міліметрів, а моделі з екстремальною висотою вантажопідйомністю можуть похвалитися максимальною висотою 670 мм.

  Підйомний механізм підкатного домкрата має такий же гідравлічний привід, як і пляшковий домкрат. Принцип дії цих підйомних механізмів мало чим відрізняється один від одного. Механізм домкрата наводиться в дію зворотно-поступальними рухами рукоятки. До речі, габарити підкатного домкрата в сукупності з довгою рукояткою накладають обмеження на використання такого підйомного механізму в тісному гаражі, так як при нестачі вільного простору рукоятка неминуче буде впиратися в стіну. Тому для використання у вузькому боксі краще віддавати перевагу домкратові з поворотною ручкою, яка дозволить підняти автомобіль навіть якщо він впритул припаркований до стіни.

  Додаткова зручність при використанні підкатного домкрата це додаткова педаль прискореного підйому, при натисканні на цю падаль "п'ятак" домкрата або, так звана "чашка", максимально швидко проходить холостий хід і впирається в днище автомобіля.

  Додаткові зручності у вигляді мінімальної висота зацепа, поворотної ручки і педалі прискореного підйому неминуче позначаються на вартості домкрата, але також вартість домкрата може залежати і від товщини металу з якого він зроблений. Власне кажучи, неважко здогадатися, що товщина металу з якого зроблений домкрат позитивно позначиться на його довговічність і міцності, наприклад, бюджетні моделі на 2 тонни, мають товщину стінок 2 мм, а моделі подорожче можуть мати товщину металу від 3 мм.

  Питання зберігання і транспортування у підкатних домкратів йде таким чином, більшість моделей комплектуються пластиковою знімною ручкою для транспортування, а більш дорогі моделі також комплектується пластиковим кейсом в якому буде зберігатися домкрат і його рукоятка.

  Наприклад, в зібраному вигляді в пластиковому кейсі 2-х тонний підкатний домкрат займе місця не набагато більше, а можливо навіть і стільки ж скільки зайняв би ромбоподібний домкрат з вантажопідйомністю 2 тонни.

  Не всі підкатні домкрати поставляються в пластикових кейсах. Є моделі, які продаються в картонних, можна сказати, практично одноразових коробках. Тому, якщо наявність кейса для вас актуально, обов'язково звертайте на це увагу при виборі.

  Завершена