0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Самостійне очищення інжекторів за допомогою спеціальних засобів.

  06.05.2019
  Інжектор і причини його засмічення
  Інжектором називається частина паливної системи, що складається зі спеціальних форсунок, які вприскують суміш в впускний колектор або безпосередньо в циліндри, де суміш займається при впливі свічки запалювання. Інжекторне уприскування прийшло на зміну застарілим карбюраторам і широко використовується в більшості транспортних засобів.
  Забруднення інжектора відбувається поступово і причинами появи відкладень можуть стати різні фактори, такі як: використання палива низької якості, наприклад, з низьким октановим числом, наявністю домішок і важких фракцій; надмірно висока або екстремально низька температура навколишнього повітря; збої в налаштуваннях електронних систем управління мотором і багато інших. Кожен з цих факторів, безпосередньо або побічно, призводить до засмічення вхідного і вихідного отворів форсунки, що в свою чергу викликає порушення конуса розпилу - форсунка не здатна забезпечити оптимальне змішування палива з повітрям і, як наслідок, погіршується згоряння палива і збільшується його витрата.
  Більш явними ознаками засмічення інжектора є наступні чинники: нестабільність обертів холостого ходу, слабка реакція на натиснення педалі газу і повільний набір швидкості, складності з холодним пуском, збільшується кількість чорного диму у вихлопних газах. Для усунення цих негативних факторів рекомендується застосовувати спеціальні засоби - очисники форсунок інжектора.
  Методи очищення інжектора
  Очищення інжектора зробити можна двома способами. Перший - це професійне очищення фахівцями на станціях технічного обслуговування. Даний метод полягає в знятті інжектора з двигуна і промиванні на очищувальних установках з використанням спеціальних засобів і високооктанового палива. Даний метод дозволяє очистити навіть найбільш забруднені форсунки, в тому числі повністю закупорені. До мінусів даного способу можна віднести досить високу вартість, необхідність пошуку СТО, що виконує дану послугу, а також досить тривалий простій автомобіля.

  Засоби для самостійного очищення
  Другим способом є використання сучасних спеціальних очищувачів інжекторів. Дані очисники представляють собою комплекс спеціальних розчинників, які розм'якшують забруднення і усувають їх з вихлопними газами. Дані засоби поділяються на два види за способом застосування: це так звані «безконтактні», які по суті є паливними присадками і заливаються в бак, а також очищувачі прямої дії, які випускаються в формі аерозолю і наносяться безпосередньо на форсунки і впускний колектор.
  Незалежно від виду застосування, очисники володіють схожим впливом на інжектор - розчиняють небажані відкладення і сприяють їх спалюванню в камері згоряння, після чого видаляються разом з вихлопними газами. Очисники відновлюють нормальну працездатність інжектора, зокрема забезпечують правильний конус розпилення і точне формування паливо-повітряної суміші, за рахунок чого поліпшуються експлуатаційні характеристики двигуна в цілому.
  Використання очисників має цілу низку переваг, у порівнянні з першим методом: простота в застосуванні, невисока вартість, швидкий ефект, відсутність необхідності в демонтажі інжектора, а також можливість проводити очищення безпосередньо під час пересування на автомобілі, без його простою.
  До недоліків можна віднести нездатність очищення повністю закупорених форсунок і необхідність в систематичному застосуванні присадок кожні 3-5 тисяч км, для підтримки форсунок в чистоті.
  Забруднення інжектора неминуче при частій експлуатації автомобіля, однак використання сучасних засобів автохімії дозволяє швидко і легко впоратися з цією проблемою.
  Завершена