0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
  • 0800-30-15-85
    Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
  • (067) 470-74-60
    по тарифу оператора
  • (066) 354-31-21
    по тарифу оператора
  • Кошик
Мої покупки

Різновиди тягових акумуляторів і рекомендації при виборі.

07.05.2019
На відміну від стартерних акумуляторів, тягові батареї мають широку сферу застосування. Щоб правильно підібрати акумулятор слід звернути увагу на особливості конструкції і ключові параметри. У даній статті ми розберемося з особливостями конструкції тягових акумуляторів, їх призначенням і обслуговуванням.
Основне завдання стартерного акумулятора - запуск двигуна автомобіля. Для цього необхідні високі пускові струми протягом короткого проміжку часу. Тягові батареї мають протилежне призначення. Вони забезпечують постійний струм для живлення електрообладнання на протязі тривалого проміжку часу. Дані батареї відрізняються істотним збільшення товщини свинцевих пластин, що робить їх стійкими до корозії і сульфатації при глибокому розряді. Вони використовуються для живлення електро штабелерів, вилочних навантажувачів, човнових моторів. Завдяки великій кількості циклів заряду і розряду, часто встановлюються, як накопичувачів енергії, на вітрових і сонячних електростанціях. В автомобілях застосовуються для живлення додаткового електрообладнання, для системи Start-Stop з рекуперацією електроенергії в процесі гальмування, а також в гібридних автомобілях, як джерело живлення електроприводу.

Різновиди технологій виготовлення тягових акумуляторів

Сьогодні на ринку можна зустріти акумулятори, заповнені рідким електролітом, а також гелеві та AGM.
 
Тягові акумулятори з рідким електролітом мають доступ до резервуарів з рідиною (банок), що дозволяє контролювати її рівень і щільність, а при необхідності додавати дистильовану воду або робити повну заміну електроліту. Серед недоліків слід відзначити невелику кількість циклів заряд-розряд, виділення шкідливих газів в процесі зарядки і можливість установки тільки у вертикальному положенні.
 
Гелеві тягові акумулятори всередині містять желеподібну субстанцію. Вони мають велику кількість циклів заряд-розряд. Корпус і кришка повністю герметичні. Допускається установка і експлуатація під нахилом. До недоліків можна віднести повністю необслуговувану технологію виготовлення.
 
AGM акумулятори мають сепаратори зі скловолокна, які просочені електролітом. Перевагою даного типу батарей є відсутність рідини всередині корпусу, що дозволяє установку під кутом. Високі робочі характеристики і тривалий експлуатаційний ресурс.

Рекомендації при виборі тягової батареї

Визначившись з типом батареї, яка підходить для ваших завдань, слід звернути увагу на номінальну ємність акумулятора. Тут необхідно пам'ятати, що частота та інтенсивність розрядних навантажень безпосередньо впливає на ресурс АКБ. Також, ємність батареї знижується в холодну пору року. Тому ми рекомендуємо вибирати тяговий акумулятор з запасом ємності по відношенню до необхідних параметрів. Також звертайте увагу на полярність батареї і тип клем, щоб не використовувати додаткові перехідники та адаптери.
При використанні тягового акумулятора як джерела постійного струму для різних споживачів електроенергії, рекомендуємо, заздалегідь подбати про придбання зарядного пристрою відповідного типу.
Завершена