0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Як вибрати гучний зв'язок для автомобіля

  27.05.2019

  Для більшості сучасних людей керування автомобілем складається не тільки з впливу на органи управління транспортного засобу, а й з багатьох інших маніпуляцій, які є другорядними і, при цьому, досить важливими. Наприклад, водієві, як мінімум, доводиться мати справу з GPS навігатором, магнітолою і, звичайно ж, смартфоном, який все частіше виступає в ролі GPS навігатора. І якщо GPS і прослуховування музики не прийнято відносити до факторів відволікаючих водія від дороги, то з мобільним зв'язком все навпаки.

  Вченими давно встановлено, що написання СМС за кермом або розмова по мобільному істотно знижує уважність і концентрацію водія, що в свою чергу негативно позначається на безпеці дорожнього руху. Більш того, розмови по мобільному телефону під час керування транспортним засобом заборонені в багатьох країнах в тому числі і в нашій країні. Загалом, розмови по телефону за кермом є небезпечними як для здоров'я, так і для гаманця.

  Але, що робити тим людям, які живуть в божевільному життєвому ритмі невід'ємною частиною якого є телефонні розмови в будь-якому місці і в будь-який час, в тому числі за кермом? В такому випадку, виходом із ситуації може стати автомобільний бездротовий гучний зв'язок (Hands Free). Такі пристрої дозволяють обробляти телефонні дзвінки, не утримуючи телефон біля вуха.

  Типи пристроїв Hands Free

  Пристрої Hands Free можна розділити на три типи:

  1. Гарнітура - цей тип пристроїв являє собою один або два навушника з вбудованим мікрофоном і акумуляторною батареєю.

  2. "Динамік" - вдає із себе портативну аудіо колонку з кріпленням на сонцезахисний козирок, також оснащується вбудованою батареєю і мікрофоном.

  3. Вбудовані - такі пристрої стаціонарно встановлюються на автомобіль шляхом підключення до штатної проводки і аудіосистеми.

  Всі три типи мають свої плюси і недоліки, до переваг Hands Free гарнітури можна віднести компактність і можливість використання поза автомобілем, наприклад, в ситуації, коли руки зайняті або коли потрібно покинути салон машини, але не можна переривати телефонну розмову. До мінусів таких пристроїв відносять складність вибору, гарнітуру потрібно підбирати відповідно до анатомічної будови вуха, щоб при повороті голови гарнітура не випадала. Деякі моделі таких гарнітур оснащуються спеціальною заушиною, що забезпечує додаткову фіксацію, в той же час, ці завушини можуть створювати певний дискомфорт.

  Hands Free "динамік" буде менш мобільним, його можна легко переносити з автомобіля в автомобіль, але спілкування поза автомобілем (на вулиці) буде не комфортним, такі гаджети, як правило, кріпляться на водійському сонцезахисному козирку, розмова можлива тільки тоді, коли водій знаходиться в салоні автомобіля, що є мінусом таких девайсів.

  Одночасним плюсом і мінусом можна назвати те, що при використанні "динаміка" розмову чутимуть всі, хто знаходиться в салоні машини, і всі можуть брати участь в діалозі. Вбудований гучний зв'язок має такі ж плюси і мінуси як і "динамік", але підкуповує більш естетичним виглядом. Варто відзначити, що Hands Free такого типу при установці вимагає звернення до фахівців, які зможуть частково розібрати обшивку салону та впровадити гучний зв'язок в бортову мережу, тому самостійно встановити або перевстановити пристрій такого типу практично неможливо.

  Принцип роботи будь-якого гучного зв'язку грунтується на технології bluetooth, за допомогою бездротового з'єднання мобільний телефон транслює звук на динамік гучного зв'язку, вбудований в Hands Free пристрій мікрофон забезпечує зворотний зв'язок.

  Сучасні бездротові гарнітури, незалежно від типу, підтримують одночасне підключення двох і більше телефонів. Для обробки телефонних дзвінків не обов'язково брати в руки сам мобільний девайс, приймати / відхиляти дзвінки або вибирати потрібний контакт з телефонної книги можна за допомогою органів управління на корпусі гучного зв'язку. Hands Free гарнітура зазвичай оснащується декількома кнопками, які дозволяють лише здійснювати / відхиляти дзвінки, регулювати гучність і повторно дзвонити на останній набраний номер.

  Такий же функціонал мають базові версії Hands Free "динаміків" і вбудованих Hands Free систем, просунуті моделі можуть оснащуватися дисплеєм, працювати з телефонною книгою і журналом дзвінків, а також підтримують голосове управління (в переважній більшості англійською мовою). Завдяки тому, що вбудовуються системи підключаються до аудіосистеми автомобіля голос співрозмовника може виводиться на динаміки аудіосистеми, також в окремих моделях може бути передбачена функція передачі потокового аудіо (музики) з телефону на аудіосистему автомобіля, або підключення до гучного зв'язку USB накопичувача з аудіофайлами. Наприклад, така система, як Parrot ASTEROID Mini, є гарним прикладом еволюціонування гучного зв'язку в міні-мультимедійні центри з розширеними можливостями аж до роботи з GPS додатками.

  Комплект поставки Hands Free гарнітури і Hands Free "динаміка" складається з самого пристрою і автомобільної зарядки, іноді Hands Free гарнітура може комплектуватися мережевою зарядкою, запасними навушинами і беруші різної форми. Якщо говорити про вбудовані версії гучного зв'язку, то базові моделі зазвичай складаються з мікрофона, джойстика з кнопками здійснення / завершення виклику, блоку управління і проводки, топові моделі можуть оснащуватися LCD дисплеєм.

  Експлуатація всіх бездротових систем гучного зв'язку і спосіб управління ними, базується на інтуїтивно зрозумілому рівні. У випадку з Hands Free гарнітурою і Hands Free "динаміком" головне не забувати стежити за рівнем заряду вбудованого акумулятора, час роботи від одного заряду може бути різним, хорошим показником вважається 20 годин в режимі розмови і 40 діб в режимі очікування, для вбудованих систем такої необхідності немає, так як харчування гучного зв'язку йде від бортової мережі.

  Підсумок

  Для деяких автомобілістів питання покупки гучного зв'язку "динаміка" або вбудованого комплекту здається абсурдним, тому що в будь-якому мобільному телефоні і так присутня функція гучного зв'язку. Тут важливо розуміти, що у Hands Free пристроїв, як правило, використовується два мікрофони, які, завдяки своїй чутливості, можуть коректно передавати навіть тиху мову, ще наявність другого мікрофона дозволяє скорегувати голос, якщо в автомобілі звучить дорожній шум (буває при їзді на великій швидкості або по нерівній дорозі).

  Вибираючи гучний зв'язок, слід сконцентруватися на таких питаннях:

  1. Якщо Hands Free потрібен для розмов не тільки в машині, то однозначним вибором буде гарнітура.

  2. Якщо Hands Free потрібен тільки для використання в автомобілі і у вас є необхідність іноді пересідати на інші авто, де теж знадобиться гучний зв'язок, то ваш вибір портативний "динамік".

  3. Вбудований гучний зв'язок можна рекомендувати в тому випадку, якщо автомобіль у вас надовго і в тих випадках, якщо є необхідність дооснащення штатної аудіосистеми додатковими функціями.

  Завершена