0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Навіщо потрібен іммобілайзер?

  30.05.2019

  Іммобілайзер це один з найефективніших, електронних протиугінних пристроїв для автомобіля. Всі сучасні автомобілі комплектуються іммобілайзером при конвеєрній збірці, що ще раз доводить загальновизнану ефективність "протиугінки" даного типу. А ось в автомобілях "минулих" або "старих" поколінь іммобілайзер практично не зустрічається, але це не означає, що його не можна доустановити. Так само нерідко ще один додатковий іммобілайзер ставлять на сучасні машини, які вже укомплектовані такою системою з заводу, це посилює безпеку автомобіля.

  Для установки іммобілайзера підходить практично будь-який транспортний засіб, в якому потрібно підвищити безпеку. Спочатку іммобілайзери використовувалися тільки для блокування паливного насоса або паливної системи, сьогодні ж протиугінні системи даного типу за своїм функціоналом наближаються до автомобільних сигналізацій, а в деяких випадках навіть перевершують їх. Високий рівень іммобілайзер може не тільки блокувати електричні ланцюги машини, але і визначати геолокацію, підтримувати роботу через мобільний додаток, підключатися через CAN шину і зчитувати сигнали з датчиків удару, нахилу, переміщення, відкриття дверей.

  Іммобілайзери бувають штатними і "додатковими"

  Мітка штатного іммобілайзера вбудовується в ключ автомобіля, робота системи ґрунтується на передачі радіосигналу на певній частоті.

  "Додаткові" системи можуть працювати як на радіочастотах, так і по bluetooth (хоч bluetooth і прийнято вважати окремою технологією бездротової передачі даних, насправді, принцип роботи цієї технології заснований на використанні радіохвиль). Хороші радіочастотні іммобілайзери працюють на частоті 2,4 гГц і використовують діалогову систему передач сигналу. Bluetooth в іммобілайзері з'явився відносно недавно він більш надійний і функціональний.

  Штатний, вбудований в ключ іммобілайзер має мінімальне енергоспоживання або навіть енергонезалежний, тому в рідному ключі автомобіля міняти батарею доводиться дуже рідко. Також штатні іммобілайзери, як правило, підключені до бортового комп'ютера автомобіля, завдяки чому блокування паливної системи реалізується на програмному рівні без використання додаткових реле.

  Енергоспоживання базових моделей "додаткових" іммобілайзерів набагато вище, ніж у штатних, тому батарейку в брелку іммобілайзера доводиться періодично міняти. Блокування електричних ланцюгів автомобіля проводиться за допомогою додаткового реле.

  Просунуті моделі "додаткових" іммобілайзерів оснащуються CAN модулем (можливість підключення до бортового комп'ютера автомобіля), завдяки чому, блокування двигуна можна реалізуватися без використання додаткових реле (аналогічно штатному іммобілайзеру). У виняткових випадках підключення через CAN шину може бути неможливим (найчастіше це стосується занадто старих авто або навпаки найсучасніших моделей). В такому випадку, блокування двигуна роблять через додаткове реле. Саме реле може бути класичним провідним і бездротовим.

  Серед переваг іммобілайзера можна відзначити мінімальний радіус дії обмежений кількома метрами (в "додаткових" іммобілайзерах радіус дії можна збільшувати до 10 м, це може знадобиться для реалізації функції автоматичного зняття / постановки на охорони при наближенні-віддаленні водія), завдяки чому, його сигнал неможливо заглушити або сканувати, а мінімальні розміри центрального блоку дозволяють заховати цю протиугінку так, що її не знайде жоден викрадач. Нерідко "додатковим" іммобілайзером укомплектовують автомобілі, у яких вже встановлено штатний іммобілайзер, наявність двох іммобілайзерів дозволяє протистояти угону за допомогою "вудки" (ретранслятора). Але для цього потрібно вибирати моделі з функцією блокування системи безключового доступу (Keyless). Якщо говорити про найсучасніші системи, які працюють за технологією bluetooth, то їх перевага полягає в тому, що bluetooth надійніший і в якості мітки іммобілайзера можна використовувати навіть мобільний телефон. Також bluetooth дозволяє виробляти настройки охоронної системи через мобільний додаток, і найголовніше в bluetooth мітках є вбудований акселерометр, який може переводити мітку в режим "сну", що збільшує час роботи від однієї батарейки.

  Принцип роботи іммобілайзера дуже простий, при повороті ключа в замку запалювання охоронна система проводить радіо-сканування салону автомобіля з метою виявлення радіо мітки, якщо мітка виявлена, то охоронна система дозволить запуск двигуна, а якщо мітки немає, то паливна система заблокується. Таким чином, іммобілайзер захистить автомобіль від викрадення навіть якщо викрадач зробив дублікат ключа або вкрав у водія брелок від сигналізації. Також іммобілайзер рекомендований до установки якщо в машині стоїть стара сигналізація, яка не може протистояти сучасним електронним / дистанційним засобам злому. Порівнюючи штатний і "додатковий" іммобілайзер варто відзначити, що в штатних системах радіопозначка вбудована в ключ від авто, а в додаткових системах мітка представляє з себе окремий дуже компактний брелок, який водій повинен тримати при собі, але ні в якому разі не на одній зв'язці з ключами від машини або брелоком від сигналізації. До речі, якщо мітка іммобілайзера завжди знаходиться у водія (в кишені, портмоне, на паску брюк і т.д.) це захистить від насильницького викрадення, так якщо водій покине салон автомобіля разом з міткою система виявить її відсутність і заблокує двигун.

  "Додаткові" іммобілайзери на відміну від штатних можуть виробляти сканування мітки не тільки при повороті ключа в замку запалювання, а й в момент постановки / зняття з охорони). Наприклад, при спробі дистанційного злому або в разі відкриття машини рідним ключем, система спочатку перевірить чи є поряд машина з радіопозначкою і тільки в разі її виявлення відкриє автомобіль, потім при повороті ключа запалювання система просканує салон на предмет наявності рідної мітки (подвійний захист).

  Просунуті моделі іммобілайзера можуть оснащуватися датчиком удару / нахилу / переміщення, а також підключатися, що забезпечує додатковий захист автомобіля. Оповіщення автовласника про спрацювання системи проводиться прямо в додатку на мобільному телефоні по GSM каналу, використовуючи з'єднання пакетних даних, якщо іммобілайзер оснащений GPS модулем, то в додатку можна буде стежити за геолокацією і маршрутом машини.

  Базовий комплект "додаткового" іммобілайзера складається з центрального блоку, комплекту проводів і двох радіо міток. У топових моделях до комплектації додається GPS антена, а датчик удару / нахилу / переміщення вбудовується в центральний блок.

  Установка іммобілайзера

  Установка іммобілайзера не може проводиться самостійно, так як пристрій впроваджується в бортову мережу автомобіля або підключається до бортового комп'ютера. Установку повинен проводити досвідчений автоелектрик. Після установки інтер'єр і екстер'єр автомобіля не змінюється і з їхнього вигляду неможливо визначити, що машина оснащена додатковим пристроєм проти угіну. Також при установці іммобілайзера автовласник може висловити свої побажання на рахунок того, які електричні ланцюги повинні блокувати протиугінка, наприклад, систему харчування, систему запалювання і т.д

  Експлуатація іммобілайзера вимагає від водія тільки однієї умови, а саме наявність мітки при собі. При реалізації функції "Hands Free" (доступно для топових моделей) машина може зніматися з охорони і стає на охорону при наближенні / віддаленні водія, також деякі мітки іммобілайзера можуть мати кнопку, яка дозволяє виробляти постановку / зняття з охорони в ручному режимі.

  Серед супутніх аксесуарів, які можуть стати в нагоді при експлуатації іммобілайзера можна відзначити спеціальні чохли для носіння мітки додаткового реле. Щоб не обтяжувати себе постійним контролем наявності мітки, її можна прикріпити до будь-якого аксесуару або елементу одягу за допомогою спеціальних чохлів або власників, наприклад, покласти в портмоне або нагрудну кишеню сорочки, але все ж одним з найбільш зручних способів носіння мітки є чохол на паску, яким комплектуються деякі системи.

  Реле блокування може знадобиться для розриву різних електричних ланцюгів. Наприклад, якщо блокування не вдалося реалізувати по CAN інтерфейсу, то тоді на допомогу прийде реле.

  Підсумок

  Вибираючи іммобілайзер, варто звернути увагу на частоту передачі даних і тип сигналу. Пріоритетними будуть bluetooth системи, потім системи з частотою 2,4 гГц, а потім всі інші. Діалогова система кодування сигналу пріоритетна або навіть обов'язкова, іммобілайзери і автосигналізації, що використовують таку систему кодування, невразливі до цифрового / дистанційного злому.

  Наявність функцій GSM, GPS, вбудованих датчиків і інших опцій варто підбирати виходячи з особистих потреб і побажань.

  Завершена