0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Як зарядити електрокар? Портативні зарядки ChargeU

  04.06.2019

  Україна, як і раніше, продовжує займати топові позиції за темпами розвитку електрокарів і інфраструктури для них, тому кількість електро- автомобілістів в нашій країні теж зростає. Найактуальнішою проблемою для цих людей є пошук місця для зарядки електрокара.

  У цій статті ми розповімо про портативні зарядні станції ChargeU, за допомогою яких будь-яку побутову розетку можна перетворити в пост для зарядки електромобіля.

  Подібними, штатними зарядними станціями комплектуються практично всі електромобілі, але, наприклад, якщо взяти Nissan Leaf, то в його комплектацію входить портативна зарядка з струмом заряду всього 10А (для європейських версій) або 12А (для американських версій).

  Більш докладно про технічні моменти

  Аналогом штатної нісановської зарядки може послужити зарядка ChargeU Mini, у якій струм заряду вже 16 А з її допомогою повна зарядка базового Nissan Leaf з батареєю на 24 кВт займе 6 годин. Комусь може здатися, що 6 годин це довго, але, з іншого боку, рідна зарядка на 10 А заряджає цей же автомобіль приблизно за 8-9 годин. Найголовніше, опинившись на трасі в безвихідній ситуації, за допомогою портативної зарядки ChargeU Mini можна зарядитися від будь-якої побутової розетки, так як споживаний струм заряду у всіх зарядок ChargeU може регулюватися від 1 А з кроком в 1 ампер.

  Тому, якщо вам попалася розетка розрахована на струм менше 10 А, то з зарядними станціями ChargeU ви зможете скористатися нею для зарядки свого залізного коня. Портативна зарядна станція ChargeU Mini оснащена роз'ємом для електрокарів Type-1, такий роз'єм підходить для всіх американських електрокарів крім американської Tesla, а також для старих версій європейських електрокарів. В сучасних європейських електрокарах застосовується роз'єм Type 2. Різниця між Type 1 і Type 2 полягає в тому, що type-1 підключається виключно до однофазних електромереж, а Type 2 може підключатися як до однофазних, так і трифазним електромереж.

  При підключенні до трифазної мережі швидкість зарядки істотно збільшується. У тих випадках, якщо автомобіль обладнаний роз'ємом Type 2, але для його власника не є принциповим швидко заряджатися, можна придбати зарядку ChargeU Mini з роз'ємом Type 2, в такому випадку зарядка підійде виключно по роз'єму, але струм заряду не збільшиться, якщо заряджатися від трифазних мереж , то час заряду зменшується в 3 рази.

  Особливо морочитися з фазами підключення обивателю не варто, так як 90% електрокарів підтримують все ж однофазне підключення і збільшити швидкість зарядки можна збільшивши струм. Наприклад, зарядка ChargeU Base має струм заряду 32 A і заряджаючи електрокар такою зарядкою можна отримати таку ж швидкість зарядки як, наприклад, на стаціонарних зарядних станціях OKKO або Автоентерпрайз. Але, при цьому ChargeU Base має перевагу, так як відноситься до портативних станцій, її можна взяти з собою або використовувати не тільки при далеких поїздках як запасний варіант, але і в тих випадках, якщо електрокар потрібно заряджати в декількох місцях, наприклад, на роботі вдома і на дачі, для цього достатньо в кожному пункті встановити по розетці на 32 А і знову варто відзначити, що 32А - це максимальний струм заряду і його можна зменшити до 1 А, що дає можливість підключення зарядки до будь-якої побутової розетки. Наприклад, кухонні розетки зазвичай витримує 16 ампер.

  Такі машини, як американський RAV4, американська Tesla і американський Mercedes Benz B класу можуть підтримувати струм заряду при одній фазі до 40 А і для зарядки таких автомобілів існує зарядна станція ChargeU Pro з максимальним струмом заряду 40 ампер, цю ж зарядку можна використовувати і для будь-яких інших однофазних електрокарів з роз'ємом Type 1. Додаткова перевага ChargeU Pro полягає в тому, що в цій зарядній станції підвищений ресурс, і її можна використовувати для міні автопарку.

  Якщо ви не є власником міні автопарку електрокарів або серед ваших друзів і знайомих немає людей розділяють ваш інтерес і ентузіазм, пов'язаний з електромобілями, то тоді можна придбати ультра-компактну зарядку ChargeU TSL Type Tesla на 40 А, ця модель підходить для всіх автомобілів Tesla американського виробництва.

  Уособленням універсальності і мультифункціональності можна назвати зарядну станцію ChargeU MultiBase, це трифазна станція з роз'ємом Type 2 і по кожній фазі вона може споживати 32 А. Відповідно, якусь європейську Tesla з батареєю на 60 кВт буде заряджати до 3-х годин, а Renault Zoe на 40 кВт до 2-х годин, додаткову універсальність цієї зарядки є можливість доукомплектації перехідниками для однофазних електромобілів і перехідником для американської Tesla, а ось перехідників з однофазного Type-1 на трифазний Type 2, на жаль, не існує.

  У статті ми кілька разів згадували про можливість всіх зарядних станцій ChargeU міняти споживаний струм, але це не єдиний функціонал цих зарядних станцій, всі моделі мають можливість зарядки автомобіля без заземлення, лічильник споживаної потужності, блокування станції (щоб ніхто не зміг нею скористатися без відома господаря ), таймер зарядки і багато іншого. Керувати даними можливостями та іншими функціями можна тільки за допомогою wi-fi і web інтерфейсу, так як будь-які органи управління на корпусі зарядки повністю відсутні, відмова від кнопок і дисплея дозволить домогтися практично максимального класу пиловолого захисту ip67 (дозволяє занурювати корпус зарядки під воду на глибину до 1 метра), тому ніякий дощ такій зарядці не страшний. Для входу в web інтерфейс потрібно підключити зарядну станцію до електромережі (в розетку) після чого в списку доступних wi-fi мереж на вашому смартфоні, планшеті або ПК стане доступна мережа ChargeU, підключившись до цієї wi-fi мережі в адресний рядок будь-якого браузера потрібно ввести ip-адресу вказану в інструкції. Власне кажучи, після введення ip відбудеться перехід в web інтерфейсу, в якому можна здійснити всі необхідні настройки, в пристроях ChargeU є вбудована пам'ять, що відповідає за збереження налаштувань при відключенні живлення і при наступному підключенні зарядки до автомобіля буде виконувати строго задані функції, wi-fi з'єднанні при цьому захищене паролем, що виключає можливість доступу до зарядної станції сторонніх осіб.

  З усього функціоналу особливої актуальності матиме функція таймера зарядки, завдяки якій, машину можна заряджати за більш вигідним нічним тарифом.

  Підсумок

  Ознайомившись з усім модельним рядом ChargeU, можна сказати, що дані зарядні станції по своїй ефективності не поступаються стаціонарним зарядним комплексам і перевершують їх через свою портативність і багатофункціональність, а тим людям, у яких патологічна непереносимість китайським продуктом буде цікаво і корисно дізнатися, що зарядки ChargeU проектуються в Німеччині і збираються в Польщі, тому вони є виключно європейським продуктом.

  Завершена