0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Фіксація з'єднань з використанням сучасних засобів.

  10.06.2019

  Загальна інформація.

  Фіксатори різьби - це особливий вид однокомпонентних герметиків, здатних полімеризуватися в вузьких металевих зазорах, наприклад, різьбових з'єднаннях, а також фланцевих і циліндричних. Використання фіксаторів дозволяє збільшити притискне зусилля в з'єднанні до 3000 psi, ефективно запобігаючи самостійному послабленню або розкручуванню. Також, дані засоби захищають оброблені деталі від ураження іржею і прикипання, що сприяє продовженню їхнього терміну служби і спрощує процес розкручування. Універсально підходять для використання не тільки в автомобілі, але також і, наприклад, на виробництві, дозволяючи відмовитися від застарілих методів фіксації гровером, полімерною шайбою, контргайкою або полімерною вставкою. Особливо, фіксатори різьби рекомендовані для використання в з'єднаннях з фіксованим значенням моменту затягування - зберігають притискне зусилля протягом всього терміну експлуатації аж до моменту розкручування.

  Класифікація.

  Всі фіксатори різьби поділяються на три групи за кольором, а саме: червоного, синього і зеленого. Червоні, як правило, вважаються високоміцними, зелені ж - найслабші.
  Фіксатори червоного кольору найбільш сильні і міцні. Вони відрізняються високою стійкістю до високотемпературного впливу від +100 до +300 градусів Цельсія, вібраційних навантажень, і тиску до 3000 Psi. Позиціонуються виробниками як «нероз'ємні», проте, при необхідності, можливий демонтаж оброблених з'єднань за допомогою ручних або пневматичних інструментів.
  Сині володіють аналогічним набором властивостей, проте їх утримуюча сила менше, ніж у червоних, за рахунок чого вони виробникам розцінюються як «роз'ємні».
  Фіксатори зеленого кольору також вважаються легкороз'ємними - мають невелику утримуючу силу і рекомендуються для застосування в з'єднаннях з невеликим діаметром.
  Також, важливим критерієм вибору фіксатора є його робочий температурний діапазон. Високотемпературні рекомендуються для використання в нагрітих елементах автомобіля, наприклад, гальмівних супортах, вузли двигуна і трансмісії, деталі вихлопної системи і підвіски. Для елементів, які не піддаються нагріванню, як правило досить звичайних фіксаторів.
  Залежно від розміру з’єднання, фіксатори поділяються на рідкі і пастоподібні. Рідкі рекомендуються для обробки невеликих з'єднань, густі і пастоподібні - для з'єднань великого діаметру. Це дозволяє акуратно наносити засіб і сприяє прискоренню процесу складання.
  Практично всі сучасні фіксатори різьби є анаеробними і тверднуть в умовах відсутності повітря - безпосередньо в процесі затягування з'єднання, за рахунок чого гарантують дуже надійну фіксацію по всій поверхні різьби.

  Переваги і недоліки.

  Основними перевагами використання фіксаторів є:
  - Високий момент опору, що фіксується.
  - Стійкість до впливу технологічних рідин, включаючи автомобільні масла, бензин, розчинники.
  - Відсутність необхідності в використанні гроверів, контргайок, полімерних вкладишів і інших застарілих фіксаторів.
  - Відмінна стійкість до вібраційних навантажень.
  - Широкий діапазон робочих температур.
  До недоліків фіксаторів можна віднести:
  - Час полімеризації - властивості фіксатора проявляються не миттєво, а через певний період, необхідний для застигання і набору міцності.
  - Використання високоміцних фіксаторів на невеликих з’єднаннях може привести до неможливості демонтажу.
  - Необхідність підсушувати деякі види фіксаторів на різьбі перед складанням.

  На завершення.

  Фіксатори різьби - це сучасні засоби, покликані скоротити час складання елементів і забезпечують високу міцність різьбових з'єднань в транспортних засобах, спеціальній техніці та промисловому обладнанні.
  Завершена