0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Як обрати туристичний пальник для походів?

  11.06.2019
  Кожен любитель кемпінгу і походів знає, що на сухпайках довго не протягнеш, адже без гарячої свіжо приготованої їжі людині ніяк не обійтися.
  І якщо на кемпінгу можливе використання не тільки багаття, а й мангалу або грилю, то в поході розвести вогонь не завжди вдається - перешкодити може і вологість, і відсутність місця, вогкість або взагалі відсутність дров.
  Відмінним рішенням для походів стане придбання пальника!
  Види пальників
  Не дивлячись на свою уявну примітивність і простоту у використанні, при виборі даного похідного аксесуару слід враховувати деякі особливості.
  Так, наприклад пальники відрізняються за типом палива, адже те, на чому він працює відіграє важливе значення, так як від цього залежать його можливості.
  Мультипаливні пальники
  Можуть працювати на твердому і рідкому паливі, на зрідженому газі. Якнайкраще підходять для застосування в холодну пору року, під час гірських походів і зимової риболовлі.
  Даний вид пальників має багато плюсів:
  • доступність рідкого палива;
  • при використанні бензину, їх потужність не змінюється навіть коли на вулиці температура опускається нижче 0;
  • вони відмінно працюють при низькому тиску - досить просто підкачати насос (їх використовують на висотах від 4000 м над рівнем моря).
  Щоб пальник служив вам багато років і у вас не виникало ніяких проблем при експлуатації, слід відповідально поставитися до якості палива: рекомендується використовувати якісний бензин (високоочищений, автомобільний АІ 92 або 80). В іншому випадку, пальник буде засмічуватися і коптити.
  Для роботи не рекомендується застосовувати гас і дизельне паливо.
  Рідкопаливні пальники
  Назва говорить сама за себе - даний вид пальників працює на рідкому паливі. Особливості функціонування аналогічні мультипаливним.
  Газові пальники
  Працюють на газі, найчастіше це дво- або трьохкомпонентна суміш пропану, ізобутану і бутану. Трикомпонентні склади є зараз найпоширенішими і більш ефективними. Газ до таких пальників продається в спеціальних балонах.
  Газові пальники дуже прості у використанні, не вимогливі, не вимагають особливих навичок в експлуатації і доступні в ціні.
  Такий тип пальників не вимагає попереднього розігріву і за принципом роботи не відрізняються від звичайних газових плит.
  Їх можна використовувати в тамбурі і навіть у наметі, якщо на вулиці йде дощ, тому що полум'я не утворює "стовп", що значно зменшує ризик загоряння одягу або намета.
  До недоліків газових пальників можна віднести поступове охолодження балона з газом при згорянні вмісту, що послаблює тиск і впливає на потужність пальника.
  Тому вони не дуже підходять для застосування в холодну пору року, але стануть відмінним придбанням для літа.
  Також порожні балони вам доведеться носити з собою до найближчих баків зі сміттям (адже ми віримо, що ви відповідально ставитеся до природи і не розкидаєте сміття де попало!).
  Твердопаливні пальники
  Працюють на сухому спирті або на паливі у вигляді таблеток. Дозволяють нагріти воду і приготувати невеликий об'єм їжі.
  Особливості конструкції
  Найпоширеніша і практична конструкція у газових пальників, які мають вигляд стандартного газового розсіювача, від якого відходять "пелюстки"-опори, на які ставиться посуд.
  Чим більший розмір "пелюсток", тим більший діаметр конфорки і тим на більший об'єм посуду він розрахований. Стандартний об'єм - до 2 літрів.
  Під час транспортування такий пальник складається подібно бутона, тому він не займає багато місця.
  Спосіб з'єднання
  • Шланг. Пальник має ніжки, на яких стоїть і приєднується до балона за допомогою спеціального шланга. Якщо роз'єм шланга і балона не сумісні - можна використовувати спеціальні перехідники. Конструкція такого пальника відрізняється хорошою стійкістю.
  • Без шланга. Такі пальники мають компактні розміри і більш легку вагу. Вони накручуються безпосередньо на балон, що спрощує їх використання, але відрізняються поганою стійкістю.
   
  Як вибрати потужність пальника
  Виходячи з потужності, пальники діляться на 3 види:
  • з малою потужністю. До 1500 Вт (1,5 кВт) - використовуються на невеликих висотах і підходять для одного або двох людей;
  • із середньою потужністю. Від 2000 до 3000 Вт (2-3 кВт) - для компанії з 4 чоловік;
  • з великою потужністю. Від 3000 Вт (3 кВт) - для компаній від 6 чоловік.
  Сподіваємося, наші поради допоможуть вам визначитися з вибором пальника і підібрати оптимальний варіант.
  Завершена