0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Свічкові ключі. Види, розміри і типи фіксаторів.

  12.06.2019
  Кожен автолюбитель в процесі експлуатації свого залізного коня рано чи пізно стикається з проблемою заміни свічок запалювання двигуна. Хтось, в такому випадку, звертається за допомогою до професіонала, а хтось віддає перевагу самостійному усуненню проблеми, але в першому і другому випадку не обійтися без застосування спеціалізованих свічкових ключів.
  Свічковий ключ являє собою ручний інструмент, який розроблений для установки і демонтажу свічок запалювання двигунів внутрішнього згоряння. Свічкові ключі мають продуману ергономічну форму, яка враховує особливості роботи зі свічками в обмеженому підкапотному просторі і забезпечує найкращі умови для даного виду роботи.
   
  Стандартні розміри свічкових ключів
  Як і балонні, свічкові ключі мають кілька стандартних розмірів, і перед придбанням, необхідно точно знати потрібний розмір.
  На сьогоднішній день найбільш поширеними є розміри 14 і 16 мм, свічки з такими розмірами профілю під ключ використовуються практично у всіх сучасних двигунах внутрішнього згоряння з трьома-чотирма клапанами на циліндр.
  Свічки з типорозміром 19 мм встановлюються на мотоциклетні двигуни.
  Розмір 20,8 мм (21 мм) є старим європейським стандартом. Застосовується в двигунах з двома клапанами на циліндр. Даний стандарт використаний практично у всіх радянських легкових автомобілях.
  Стандарт 22 мм - це свічки старого зразка (марки А10, А11). Зустрічаються в двигунах автомобілів ЗІС-150 і ЗІЛ-164.
  24 мм - це свічки марки М8 з різьбою розміром M18 × 1,5.
   
  Види свічкових ключів
  Найбільш популярними і улюбленими серед користувачів стали шарнірні свічкові ключі з Т-подібними ручками. Так як робота зі свічками виконується в умовах обмеженого простору підкапотного простору, рухливе шарнірне з'єднання ключа дозволяє зручно підлаштуватися під глибину і розташування свічки, щоб дбайливо встановити або демонтувати її.
  Схожими на шарнірні є свічкові Т-подібні ключі, їх конструкція подібна торцевих ключів. Дані ключі, на відміну від попередніх оснащені більш жорсткою конструкцією, в них також присутній шарнір, але він має невеликий кут нахилу. Такі ключі міцніші і жорсткі, за рахунок чого дозволяють передавати більш високі зусилля при роботі зі свічкою.
  Найпростішим і бюджетним вважається свічковий трубчастий ключ з воротком. Такі ключі добре підійдуть для нечастого гаражного застосування. Трубні свічкові ключі не оснащені шарніром для вибору оптимального положення і приводяться в рух воротком, що входять в комплект. Також ці ключі не мають всередині фіксатора свічки. У даних ключів все ж є перевага - це наявність відразу двох головок з різними розмірами, що розширює функціональність і робить з більш універсальними.
   
  Види фіксаторів свічок
  Більшість свічкових ключів, крім трубчастих, оснащується внутрішнім фіксатором, який утримує свічку до установки, а також після демонтажу під час вилучення її з колодязя. Дана опція дуже зручна, так як свічки розташовуються в глибоких посадочних місцях. Існує три основних типи фіксаторів, якими оснащуються свічкові ключі: гумка, магніт, пружина.
  Гумовий фіксатор являє собою пласку круглу вставку з отвором всередині. Даним видом фіксатора оснащено більшість свічкових ключів, особливо бюджетних моделей. Розглянемо його плюси і мінуси. Однією з головних переваг є невисока вартість ключів з гумовими фіксаторами. Гумова вставка, при надяганні головки ключа, під тиском захоплює і утримує свічку, також вона одночасно служить таким собі амортизатором, пом'якшуючи різкі рухи майстра і запобігаючи зламу свічки. Разом з цим, гумка піддається впливу високих температур, і після застосування такого ключа з гарячими свічками, гумова вставка швидко деформується і стає в непридатною до використання.
  Магнітний фіксатор в ключах зустрічається рідше, ніж гумовий, але його головною перевагою перед попереднім видом є висока зносостійкість і не схильність до впливу температур, отже, ціна ключів магнітної голівкою на порядок вища.
  Пружинний фіксатор. Даний вид свічкових фіксаторів поєднує в собі найкращі характеристики попередніх двох видів. Ключ з пружинкою, як і ключ з гумкою виконує функцію амортизатора, перешкоджаючи пошкодженню свічки при роботі з нею. Також як магнітна головка, пружинна має високу зносостійкість і прослужить тривалий час. Ще однією перевагою пружинного фіксатора є його м'якість, він легко надягається і без зайвих зусиль знімається зі свічки.
  Аналогом свічкових ключів можуть служити свічкові головки, вони також оснащені фіксаторами, але на відміну від ключів, застосовуються в зборі з подовжувачами і тріскачками.
  Завершена