0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Вибір кабелю і супутніх деталей для установки акустики в машині

  02.07.2019
  Автовласники часто переймаються поліпшенням своєї аудіосистеми і зокрема підключенням підсилювача до неї. Але, на жаль, якщо на характеристики підсилювача звертають особливу увагу, то кабелям і деталям приділяють мінімум часу. Хоча це і помилка. Правильно підібраний кабель і запчастини для підключення забезпечать хорошу роботу системи, більш якісний звук. Тому на цьому теж не варто економити. Спробуємо ж розібратися, чим можуть відрізнятися кабелі і що повинно входити в набір для підключення підсилювача і сабвуфера.

  Що потрібно для підключення підсилювачів

  У набір повинен бути включений межблочний, акустичний, силовий, кабель, а також клеми для підключення, запобіжник. По кабелях:
  • Міжблочний провід дозволяє передати низьковольтний звуковий сигнал з магнітоли до зовнішнього підсилювача.
  • Акустичний кабель призначений для підключення динаміків.
  • Силовий кабель доставляє підсилювачу струм з напругою 12/24В.
  Підсилювачі мають 3 клеми підключення: плюс, мінус і REM. REM призначений для включення або виключення підсилювача, щоб він не розряджав акумулятор, коли не працює. У комплект також можуть бути додані додаткові дроти, запчастини для швидкого і ефективного підключення.

  Чим відрізняються кабелі, і який буде краще

  В першу чергу дивимося на дроти. Кабелі розрізняються між собою:
  • Перетином;
  • Матеріалом дроту ;
  • Ізоляцією;
  • Довжиною;
  Перетин, звичайно ж, важливий параметр для кабелю. Поганий перетин дроту - погана робота всієї системи. А тому тут важливо правильно визначитися з обраним варіантом. У наш час перетин можуть пропонувати в Ga і в мм квадратних. Скорочення Ga походить від AWG (American Wire Gauge) і є американським стандартом вимірювання. Цікаво тут те, що чим менше параметр тим, краще перетин. Тобто якщо ви бачите провід з характеристикою 0Ga, знайте, що він буде набагато більш ефективний в роботі, ніж кабель з перетином 8Ga. Відносно метричної системи, тут все стандартно (чим більше цифра у перетину, тим краще). 
  Мінімальний параметр перетину обраного кабелю повинен складу 2,5 мм квадратних. Також варто відзначити, що перетин силового і акустичного кабелю повинні відрізнятися. Силовий провід повинен бути товще, ніж акустичний. Якщо ви купуєте набори для підключення підсилювача, тоді вам достатньо розрахувати необхідний перетин для підключення силового кабелю, а акустичний вже буде підібраний з урахуванням основного дроту. У разі, якщо ви купуєте кабелі окремо, доведеться розраховувати перетин і силового кабелю, і акустичного.
  Матеріал жил. Найпоширенішим матеріалом в експлуатації є мідь, через її хорошу провідність, стійкість до зовнішніх навантажень і невеликій ціні. Мідний дріт дасть відмінну ефективність в роботі, звучання буде гучним і якісним.
  Другим непоганим варіантом буде срібло. Його недолік - ціна. Але разом з тим набори для підключення підсилювачів з такими кабелями прослужать тривалий час, вони відмінно справляються з поставленими завданнями, забезпечуючи прекрасну роботу аудіосистеми.
  Алюміній також нерідко зустрічається в продажу. Такі набори для підсилювачів коштують недорого і важать небагато. Недолік - матеріал має досить велике питомий опір, що призводить до необхідності використовувати дроти з більшим перетином, ніж у мідних. Тобто якщо мідного дроту вистачити з перетином 5 мм квадратних, то алюміній повинен мати 10 мм квадратних. Також алюміній досить швидко окислюється, що зменшує термін його служби і може привести до виходу з ладу системи.
  Зараз також у продажу зустрічається кабель з обмідненого алюмінію. Такі дроти коштують дешевше, ніж з міді, і в той же час вони більш якісні, ніж з алюмінію. Тому, якщо бюджет не дозволяє придбати мідні кабелі, можна взяти представлений варіант.
  Ізоляція використовується для захисту дроту від впливу зовнішнього середовища, і виключити контакт провідника з металом. Може бути виготовлена із силікону або іншого матеріалу. Крім того, ізоляція кабелю може відрізнятися кольором для зручності установки і монтажу.
  Довжина кабелю залежить від того, де ви будете встановлювати підсилювач. Тут вже треба орієнтуватися безпосередньо на свій автомобіль і монтаж аудіосистеми.

  На що ще звернути увагу при покупці

  Вибираючи набір, дивіться і на запобіжник (його характеристики), і на RCA-коннектор, і на наявність клем. Так, наприклад, в ідеалі краще, коли матеріал, з якого виготовлений RCA-коннектор відповідає покриттю гнізда, куди він буде підключатися. Також варто звернути увагу на довжину конекторів, так як в деяких випадках їх буде складно встановити через конструктивну особливість авто.

  Що краще купити набір або окремі компоненти для установки підсилювача

  Який з варіантів підійде вам залежить від навичок. Якщо ви не професіонал, тоді краще віддати перевагу комплекту для установки підсилювача. Це дозволить заощадити і час, і сили на підбір відповідного товару.
  Кабелю можна купувати в окремому порядку, якщо ви вже досить добре розбираєтеся в монтажі і маєте досвід в установці. Але якщо цього немає, тоді краще заощадити час і підібрати набір для підключення підсилювача.
  Завершена