0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Для чого потрібні подовжувачі? Види і особливості подовжувачів.

  03.07.2019
  Висока продуктивність роботи майстра залежить від багатьох факторів і одним з головних є наявність всього необхідного асортименту інструментів. Акцентуючи увагу на основному ручному слюсарно-монтажному інструменті, не варто забувати і про допоміжні інструменти, так як саме вони роблять роботу більш швидкою комфортною. У даній статті мова піде саме про такі інструменти - подовжувачі.
  Допоміжний інструмент подовжувач являє собою частину збірного слюсарно-монтажного інструменту, який застосовується для подовження торцевої головки при монтажі / демонтажі різьбових з'єднань. Перевага подовжувача полягає в тому, що він дозволяє діставати кріплення в поглибленнях, важкодоступних місцях, а також всередині механізмів, куди не добратися стандартними інструментами.
  Залежно від типу подовжувача, в якості приводу може використовуватися ручний або механізований інструмент. Для всіх типів подовжувачів, крім ударного, в якості приводу застосовуються ручні воротки і тріскачки, для ударних подовжувачів приводом служать ударні пневмогайковерти або певмотріскачки.
  Конструкція стандартного ручного подовжувача складається з стержня круглого перетину, на одному кінці якого розташований зовнішній приєднувальний квадрат з кулею для фіксації торцевих головок, а з іншого боку - внутрішній квадрат для приєднання тріскачки або воротка. Внутрішній квадрат, як правило, оснащений канавками під кульку для більш міцного з'єднання з ручним інструментом.

  Види і особливості подовжувачів.
   
  У технічній літературі немає чіткої класифікації видів подовжувачів. У даній статті зупинимося на 3-х основних і найбільш ходових видах цього інструменту, а також їх особливостях.
  Стандартні подовжувачі застосовуються спільно з ручним слюсарно-монтажним інструментом для відкручування / закручування різьбових з'єднань. Стандартні подовжувачі можуть мати ряд особливостей, які так чи інакше оптимізують і спрощують робочий процес.
  Серед особливостей можна виділити:
  • кулястий зовнішній квадрат - він дозволяє нахиляти головку під кутом до 15 градусів в чотирьох напрямках, що дає можливість дістати різьбовий елемент, що знаходиться під кутом або прихований.
  • екстра-довга конструкція - дає можливість відкручувати / закручувати болти і гайки всередині глибоких колодязів, а також серед складних механізмів і конструкцій.
  • профіль під ключ - шестигранний профіль на основі подовжувача призначений для спільного використання з гайковим ключем і збільшення передачі зусилля при необхідності.
  • опція фіксації і швидкого скидання - подовжувач оснащується кнопкою швидкого скидання, подібно тріскачці, або ж спеціальним фіксуючим кільцем. І кнопка, і кільце виконують одну функцію - фіксують головку в процесі роботи, а після дозволяють швидко її зняти або замінити.
  Гнучкі подовжувачі мають в своїй основі гнучкий стрижень, за рахунок чого дають можливість працювати з кріпленнями в украй складних умовах. Найчастіше застосовуються меблевими майстрами, при установці кріплень з найскладнішим розташуванням. Поряд з очевидними перевагами, даний вид подовжувачів має істотний недолік - неможливість передавати значні крутні моменти на кріплення, таким чином, гнучкі подовжувачі рекомендується експлуатувати з кріпильними з'єднаннями з вільним ходом.
  Ударні подовжувачі призначені для використання з механізованими інструментами, таким як ударний пневогайковерт або тріскачка. Принциповими відмінностями ударного подовжувача від інших видів, є технології і матеріали виготовлення, які забезпечують інструменту його головну перевагу - стійкість до постійних динамічних навантажень. Практично всі виробники використовують в якості матеріалу для виготовлення ударних подовжувачів хром-молібденову сталь. Це легована сталь, яка представляє собою сплав заліза з вуглецем, а також додаванням безпосередньо легуючих компонентів - хрому і молібдену. Хром в складі покращує сприйнятливість сталі до загартування, що дозволяє збільшити показники міцності. Молібден робить сталь більш в’язкою, покращуючи її обробку, а також забезпечує високу твердість, стійкість до деформації і, порівняно, невелику вагу. Чорне фосфатне покриття захищає від корозії, сколів і забезпечує додатковий ресурс міцності.
  Завершена