0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Кошик
Мої покупки

Порівняння Bluetooth трансмітерів. Bluetooth адаптери для авто з гучним зв'язком

08.07.2019

Колись популярні FM трансмітери потихеньку починають відходити на другий план і їм на зміну приходять так звані Bluetooth трансмітери. Раніше Bluetooth трансмітери були практично невідомі автомобілістам і представлені виключно китайськими "no name" брендами. Сьогодні ж можна говорити про різноманітність моделей з різним функціоналом, більш того, у продажу з'явилися і брендові вироби такі, як AWM BTC-02.

Наявність брендової продукції в даному сегменті дає надію як мінімум на якісний звук, який повинен перевершувати китайські "no name" зразки.

Для прояснення ситуації, що склалася, ми провели невеликий порівняльний тест серед трьох китайських трансмітерів і одного брендового.

Експеримент

Bluetooth трансмітер необхідний для передачі потокового аудіо з мобільного телефону або смартфона на головний пристрій через роз'єм AUX, таким чином, музика по Bluetooth передається з мобільного телефону на трансмітер, а вже з трансмітера через Jack 3.5 мм на AUX вхід головного пристрою. Тому якість передачі звуку є основним фактором, який буде цікавити будь-якого покупця подібного девайса. Другорядними факторами стануть ергономіка і додатковий функціонал.

Зразок № 1 комплектується:

 • кабелем живлення USB / micro USB;

 • адаптером Jack 3.5 / Jack 3.5;

 • має вбудований акумулятор (який забезпечує автономну роботу);

 • функцією гучного зв'язку.

Для підключення живлення і підзарядки трансмітера можна використовувати абсолютно будь-який USB, в тому числі порт магнітоли. Деякі користувачі можуть заперечити з цього приводу і заявити, що при наявності USB-роз'єму необхідність в Bluetooth трансмітера повністю відпадає. Але, з іншого боку, далеко не завжди є можливість постійно оновлювати медіатеку на USB-флешці і мобільний телефон або смартфон в цьому плані набагато зручніше, тим більше, в USB-флешці немає функції гучного зв'язку, якій можуть оснащуватися певні моделі Bluetooth трансмітерів.

За якістю передачі звуку зразок №1 виявився досить непоганим, але в момент відтворення низьких частот музика звучала переривчасто, з реалізацією гучного зв'язку виникли більш суттєві проблеми з третьої спроби поговорити по телефону успіхом увінчалася тільки одна.

У зразка № 2 гучний зв'язок реалізувався на більш високому рівні, дана функція дозволяє вести нормальний діалог з співрозмовником не підвищуючи голос. Після завершення дзвінка трансмітер повертається до відтворення аудіо файлу плавно збільшуючи гучність.

До якості відтворення музики, як і до функції гучного зв'язку, також не виникло ніяких питань, єдине зауваження це те, що зразок №2 трохи підсилює баси.

Зразок № 3 не має вбудованої акумуляторної батареї і тому для забезпечення харчування підключається до будь-якого USB роз'єму, а короткий кабель накладає певні обмеження у використанні даного пристрою.

Якість звуку знаходиться на такому ж рівні, як у зразка №2, функція гучного зв'язку відсутня.

Bluetooth трансмітер AWM BTC-02 можна назвати повним аналогом зразка № 3, він має таку ж компоновку і такий же принцип роботи, його відмінність полягає в тому, що він зроблений з більш якісних матеріалів.

Що стосується відтворення аудіо, то тут ситуація неоднозначна, з одного боку, BTC-02 звучить об'ємніше ніж зразки № 1, №2, №3.

З іншого боку, в порівнянні з тими ж зразками трансмітеру від AWM не вистачає низьких частот, а високі частоти навпаки завищені. Об'ємне звучання AWM BTC-02 пояснюється тим, що тільки цей пристрій може відтворювати стерео сигнал, в той час як в зразки №1, №2 та №3 грають в моно режимі. При прослуховуванні популярної чи клубної музики відрізнити моно трансмітер від стерео трансмітера практично неможливо, а ось якщо слухач хоч трішечки меломан, то різниця буде відчутною.

До мінусів BTC-02, крім відсутності гучного зв'язку, можна віднести довжину кабелю підключення. Було здорово, якби виробник вклав в комплект поставки usb-подовжувач, щоб пристрій можна було підключити не тільки до USB роз'єму магнітоли, але і в прикурювач.

Завершена