0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Сирени для охоронних систем. Які краще? Замір потужності сирен до сигналізацій

  30.07.2019

  Темою даної статті будуть автомобільні сирени, які призначені для підключення до сигналізації для звукового оповіщення в разі спрацювання охоронної системи. Особливо економні автовласники іноді замість сирени використовують, безпосередньо, клаксон. Таке підключення теж має право на існування, але потрібно розуміти, що автомобільний сигнал не призначений для довготривалої і безперервної роботи. Тому, в разі помилкового спрацьовування, коли автовласника немає поруч, щоб відключити сигналізацію, швидше за все, при тривалій роботі клаксон згорить або вийде з ладу. У переважній більшості сирена коштує дешевше нового клаксона і тому ми рекомендуємо не заощаджувати, а використовувати всі кошти за призначенням.

  Види автомобільних сирен

  Автомобільні сирени бувають однотональними і шеститональними. В однотональних всього одна мелодія, а у шеститональних шість мелодій, які по черзі змінюють одна одну.

  Відразу варто відзначити, що при зміні мелодії гучність сигналу не збільшується. Але, тим не менш, велика частина автомобілістів віддає перевагу саме шеститональним виробам.

  Крім тональності, сирени можна розділити на моделі з закритим і відкритим дзвоном, а також мініатюрні п'єсосирени. Колись було прийнято вважати, що сирени з відкритим дзвоном голосніші, сьогодні ж такий тип дзвону не має переваг, а ось мінуси у нього очевидні:

  • по-перше, такі моделі досить габаритні і їх важко приховати в підкапотному просторі;

  • по-друге, відкритий дзвін дає можливість викрадачам заткнути його ганчіркою, що зменшить гучність сирени.

  П'єсосирена підкуповує компактністю і в деяких випадках низьким енергоспоживанням або низькою потужністю.

  Наприклад, сирена Pandora PS-330, має максимальний споживаний струм 300 мА, при напрузі бортової мережі 12,6-13,6 В максимальна потужність складе не більше 4 Вт.

  Відповісти на питання, в яких випадках таке низьке енергоспоживання може бути важливим і критичним, ми на жаль, не можемо. До речі, ще одна п'єсосирена Convoy PS-1 має потужність 15 Вт і, на наш погляд, така різниця в гучності позначиться на гучності. Для уточнення цього питання був проведений тест 8-ми різних сирен з виміром гучності.

  Що показав експеримент

  Експеримент довів, що низький струм і, як наслідок, низька потужність вплинули на результат сирени Pandora PS-330, її гучність виявилася найнижчою 106,2 дБ. Переконання, що тип дзвонів не впливає на гучність сирени також можна назвати вірним. Дві сирени з відкритим дзвоном Elegant EL 101 707 і Fantom SC-1 показали абсолютно різні результати:

  • з одного боку сирена Elegant EL 101 707 виявилося найгучнішою її результат 119 дБ;

  • в той час, як у Fantom SC-1 115,5 дБ, максимально близьке значення до максимального результату 119 дБ показала сирена з закритим дзвоном Convoy ES-11 118,8 дБ.

  Завершена