0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Як роблять віброізоляцію? З чого складається віброізоляція?

  31.07.2019

  Кожен, хто стикався з покупкою віброізоляції, напевно, натрапляв на рекламу різних виробників або на різні відгуки і коментарі, що той чи інший матеріал по своїх характеристиках, властивостях та складом кращий ніж його аналоги і конкуренти. Але, ніхто не розповідає, які саме компоненти віброізоляції впливають, наприклад, на адгезію і коефіцієнт механічних втрат. Ці компоненти зазвичай засекречені, так як входять в рецептуру віброізоляції і тримаються під строгим секретом.

  Більше року ми намагалися потрапити на завод по виробництву віброізоляції, щоб отримати відповіді на ці та інші можливі питання. І ось нарешті сталося, виробництво компанії СТК відкрило перед нами свої двері для того, щоб показати, як робиться віброізоляція в Україні.

  Виробництво віброізоляції в Україні

  Виробництво української віброізоляції знаходяться в Харківській області і починається воно не з бітуму, ні з каучуку і навіть не з фольги. Воно починається з обладнання необхідного для виробництва віброізоляції. Це обладнання досить специфічне і купити його в магазині неможливо, його можна зробити на замовлення або виготовити самостійно. Компанія СТК пішла іншим шляхом, створивши міні-завод з виробництва верстатів для виробництва віброізоляції. На цьому виробництві розташувалися фрезерувальний цех, токарний цех, шліфувальний цех, цех гарту, зварювальний цех, а також цех по збірці і програмування електронного обладнання.

  Завдяки великій різноманітності, спец обладнання можна зробити абсолютно будь-які деталі:

  • шестерні;

  • вали;

  • шківи різних конфігурацій і розмірів;

  • шнеки для екструзійних ліній;

  • величезні станини і міксери для вимішування віброізоляції.

  У зварювальному цеху, в основному, виготовляють чаші для міксерів та станини для верстатів. В кінцевому підсумку всі деталі, заготовки вузли, механізми, комп'ютери і контролери потрапляють на складальну лінію, де їх збирають єдині верстати для виробництва вібро і шумоізоляції.

  Далі зібрані верстати відправляються на завод по виробництву віброізоляції, виробничі потужності компанії СТК, яку ми також знаємо під брендом Acoustic, знаходяться недалеко від Харкова. На території близько 3000 квадратних метрів є склади, лабораторія і кілька виробничих ліній, завдяки чому, ми зможемо показати повний цикл виробництва віброізоляції, який починається безпосередньо з сировини.

  Віброізоляцію нерідко називають бітум каучуком, це визначення, на сьогоднішній день, трохи застаріло, так як бітум в основному додають в бюджетну віброізоляцію. Топова продукція робиться з каучуку з додаванням функціональних добавок, які становлять ноу-хау компанії, і саме з цієї причини назва добавок нам все-таки не розсекретили.

  Для досягнення необхідних характеристик кінцевого продукту, тобто, готового листа віброізоляції, різні види каучуку змішуються між собою в різні пропорції. В даному випадку, ми можемо бачити 4 різних види каучуку, які відрізняються між собою за кольором і пластичністю.

  Основу кінцевого продукту становить світло-жовтий каучук, який має найбільшу пружність, він разом з секретними добавками та іншими видами каучуку змішуються в спеціальному міксері до якого ми доберемося трохи пізніше.

  А спочатку визначимо ще кілька основних компонентів для того, щоб віброізоляція мала хорошу адгезію. У неї додають індустріальне масло, але, якщо говорити про топову продукцію, то для посилення адгезії додається ще один компонент, він називається поліізобутилен і, як нас запевнили, саме цей компонент додає віброізоляції Acoustics хорошу адгезію. До речі, для того щоб перевірити адгезію віброізоляції, не обов'язково проводити лабораторні тести, досить в магазині при покупці спробувати відокремити фольгу від каучукового шару, якщо фольга легко відклеюється, то відповідно аналогічну адгезію каучуковий шар буде мати з металевими деталями кузова автомобіля. Крім вищеназваних основних компонентів у виробництві віброізоляції застосовуються допоміжні речовини такі, як, наприклад, звичайна крейда, на цих компонентах ми не будемо акцентувати увагу, так як вони особливо не цікаві.

  Визначившись з інгредієнтами можна переходити до виробництва напівфабрикатів, для цього в спеціальний міксер засипаються потрібні інгредієнти.

  Процес засипання і змішування всіх компонентів займає близько 2 годин, протягом цього часу компоненти вводяться поступово в строгій черговості. Починають самозаміс безпосередньо світло-жовтого пружного каучуку, який становить основу кінцевого продукту, каучук попередньо подрібнюють і засипають в міксер слідом за жовтим каучуком додають всі інші види каучуку.

  Приготування віброізоляції має на увазі під собою змішування компонентів в певній пропорції з зміною швидкості змішування та зі зміною температури цей процес контролює спеціальний комп'ютер.

  Кінцевий продукт "замісу" або, як його називають на виробництві, напівфабрикат на виході з міксера має вигляд імпровізованого рулету, який викладають на обертову підставку з крейдою.

  Крейда необхідна для того, щоб напівфабрикати не злипалися між собою, даний процес нагадує, коли тісто після вимішування викладають на борошно. Потім потрібний шматок напівфабрикату відокремлюють за допомогою шпателя і викладають на паллету. Повний цикл замішування напівфабрикату займає приблизно 3 години після чого перед вивантаженням проводиться забір зразків і проводиться контроль якості в лабораторії.

  Поруч з міксерним цехом знаходиться міні-міксерний цех, в якому на зменшених копіях промислових міксерів щодня проводять роботу з винайденням новітніх рецептур і вдосконаленням вже наявних.

  Зразки отримані з двох цехів відправляються лабораторію на контроль якості, в лабораторії тестові зразки проходять експрес тест на придатність до подальшого виробництва.

  Потім всі тестові зразки відправляються на зберігання в спеціальну картотеку, щоб при необхідності можна було відстежити партію з певними характеристиками.

  Поки проводиться експрес-тест, готова каучукова маса або напівфабрикати встигають охолонути як того вимагає технологія і потрапити в екструзійний цех, де відбувається процес "одруження" каучукової маси і фольги. Каучукова маса потрапляє в екструзійної цех у вигляді рулетів довжиною близько 40 см присипаних крейдою, в залежності від рецептури напівфабрикати можуть мати різний колір, а також відрізнятися між собою за характеристиками і коефіцієнтом механічних втрат.

  Напівфабрикат приготований по необхідній рецептурі відправляють в екструзійний верстат, де він знову розігрівається і наноситься на фольгу, після нанесення бітумного шару лист віброізоляції прокочують валиком, який створює на поверхні фольги тиснення спеціальної форми.

  На момент відвідування заводу виготовлялася партія віброізоляції Acoustics Evolution відмінною візуальною рисою якої є жовтий колір фольги, до речі, фольгу також фарбують на даному виробництві в будь-який колір, вона фарбується на спеціально розробленому обладнанні.

  В верстат заливається фарба необхідного кольору, заправляється фольга і через систему роликів і кліше відбувається перефарбування та висушування фольги з наступним змотування її в рулон.

  На завершальному етапі лист фольги проходить ще кілька контролів якості, прямо біля екструзійної лінії перевіряється вага.

  А контрольні зразки ще раз відправляють в лабораторію, де готова продукція перед надходженням в продаж проходить більше 10 різних тестів, самі видовищні з цих тестів, це тест на термо стенді, віброізоляцію укладають на лист металу, яка розігрівають до 150 градусів, перевіряючи адгезію віброізоляції при впливі надвисоких температур.

  Не менш видовищно виглядає тест на розрив, він дозволяє визначити зусилля необхідне для того, щоб відірвати віброизоляцію від поверхні.

  В кінцевому підсумку, пройшовши всі тести, готова продукція упаковується в фірмову упаковку і набуває завершеного вигляду, в якому поставляється в усі мережі магазинів АВТОБАЗА.

  Завершена