0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Як вибрати пневматичну шліфувальну машину. Види і переваги

  01.08.2019
  Інструмент для шліфування залежно від виду може застосовуватися на всіх етапах робіт з поверхнями. Сучасний зразок може різати, шліфувати або полірувати в залежності від використовуваної насадки і самого типу пристрою. 
  Конструкція, при якій інструмент працює від стисненого повітря має масу переваг і жменьку недоліків. Вагомість аргументів за і проти залежить від типу і частоти роботи, яку ви збираєтеся їм виконувати.
  Основні переваги
  • Простота конструкції. Робота пневмоінструменту полягає в механічному впливі повітря на деталі. Там немає електронних компонентів, а значить і не буде дорогих ремонтів по заміні плат, там просто нема чому горіти і немає особливо тендітних деталей. Тому пневматичний інструмент важить на порядок менше своїх друзів електриків.
  • Тривала робота без перерви. Пристрої мають стійкість до перегріву і тривалих навантажень. Тому при постійній потребі в шліфовці в професійній сфері застосовується саме пневматика.
  • Повна герметичність. Частою причиною виходу з ладу електроінструментів є попадання абразивного пилу до внутрішніх механізмів, що призводить до заклинювання і можливої поломки. З пневмоінструментом ви від цього захищені. За умови подачі очищеного повітря на інструмент, може прослужити він в кілька разів довше.
  Основні недоліки
  • Низький загальний ККД. Пневматичний пристрій буде виконувати роботу швидше, але при цьому енергії, яку споживає компресор буде використано значно більше.
  • Складність організації системи. На відміну від потреби в розетці електричного інструменту, в цьому випадку потрібен компресор, спеціальні фільтри для очищення повітря, шланг і та ж розетка.
  • Більш висока вартість. Так як інструмент розрахований на серйозні постійні навантаження, застосовується в професійній сфері, коштує він дорожче.
  Якщо ви налаштовані рішуче, і переваги більш актуальні, ніж недоліки - розберемо види і сфери застосування пневматичних шліфувальних машин.
   
  Види шліфувальних машин

  Кутова (болгарка)
  Найбільш універсальний тип інструменту. Може різати, шліфувати і навіть полірувати. Шліфувальний елемент в таких апаратах розташований під прямим кутом до корпусу. Конструкція зручна для шліфування великих поверхонь.
  Так як цей вид машин з'явився раніше всіх інших - ринок переповнений різними відповідними насадками і дисками. Але, як завжди, універсальний інструмент хороший у всьому потроху. Так як суть роботи кутової шліфувальної машини полягає в простому обертання дисків навколо своєї осі на великій швидкості, результат шліфування буде досить грубим. Незважаючи на те, що все шліфувальні машини наносять той чи інший «малюнок» на поверхню, кутові просто грубо зчісують поверхню з великим розмахом. З цієї причини в професійній сфері вони застосовуються для первинної обробки поверхні (зняття фарби, іржі, різання матеріалу).
   
  Пряма
  Основна перевага - маневреність і компактність. Пряма шліфмашина застосовується для обробки кутів, різних отворів (внутрішня частина труб, технічні отвори). Працює за принципом прокрутки насадки навколо осі, як і кутова машинка.
  В якості насадок використовуються різні шліфувальні камені, полірувальні насадки. Інструмент виконує ту ж функцію, що і кутова шліфувальна машина, але дістає туди, куди не дістати першій. Виходячи з цього, насадки виглядають по-іншому, але призначення у них залишається таким самим. Кількість обертів у хвилину, на яке здатні прямі пристрої, вище, так як повітря подається те саме, а крутний елемент легше піддається розкручуванні. Тобто при тих же витратах повітря вище продуктивність.

  Вібраційна
  Призначена для подальшої більш ювелірної роботи. Форма платформи у них буває як прямокутна для обробки великих площин, так і «праскова» для роботи з кутами.
  Має м'яку платформу, до якої кріпиться наждачний папір. Далі на великій швидкості інструмент робить зворотно-поступальні рухи. Показник відстані ходу платформи важливий, і визначає якість шліфування. Наприклад, інструмент з показником ходу 1.4 мм за один і той же час обробить меншу площу, на відміну від машинки з 2 мм ходу, зате сліди шліфування будуть менш помітними. На деяких апаратах є можливість регулювання ходу.
  Обертальні інструменти частково скидають оброблений матеріал в сторону. З вібраційної велика частина відходів залишається на наждачному папері, в наслідок чого вона швидко забивається. Тому вібраційні апарати як правило мають систему відведення пилу для комфортної тривалої роботи.

  Эксцентрикова
  Найбільш вдосконалений тип пристроїв, призначений для неспішного доведення поверхні до фінального бажаного результату. Конструкція зовні схожа на кутові шліфувальні машини, тільки тримається інструмент за ручку над диском для кращого зчеплення з поверхнею.
  Інструмент здійснює крім зворотно-поступальних рухів ще і обертальні. Диск, який відповідає за цю подвійну функцію, називається ексцентриком. Його хід також важливий, як показник якості і м'якості шліфування. Менше хід - вища якість і менша продуктивність, як і у вібраційних апаратів.
  При такій подвійній дії ексцентриковий інструмент робить два етапи шліфування. Спочатку б'є по поверхні, наносячи певний малюнок, потім підчищає обертовими рухами, змішуючи малюнок. Сенс застосування таких пристроїв і полягає в досягненні максимально хаотичного малюнка. Це дасть ефект природного покриття, ніби й не шліфували.

  Стрічкова
  Використовується для оперативного опрацювання плоских поверхонь великої площі або згладжування кутів. Знімає лакове, шпакльоване і інші покриття швидко і з мінімумом зусиль. З вібраційними машинами в якості обробки змагатися інструмент не може, але й не має потреби в цьому. Він використовується для зняття видимих покриттів, не для полірування.
  Спеціальна шліфувальна шкурка, склеєна в стрічку, надівається на пристрій і на великій швидкості «їздить» в певну сторону по поверхні. При звичайній ширині стрічки до 20 мм і довжиною 520 мм пристрій здатний швидко обробити площину і підрівняти кути.


  У підсумку
  Більш досконалі за своєю конструкцією типи пневматичних шліфмашинок не кращі - вони застосовуються для різних цілей. Між стрічкової, вібраційної, ексцентрикової і прямою вибирайте за потребою. Також завжди можна взяти болгарку, як замінник майже всім видам, але якість кінцевого результату шліфування буде на середньому рівні.
  Завершена