0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
  • 0800-30-15-85
    Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
  • (067) 470-74-60
    по тарифу оператора
  • (066) 354-31-21
    по тарифу оператора
  • Кошик
Мої покупки

Як правильно обрати рюкзак для походів?

05.08.2019
Наявність зручного взуття і надійного місткого рюкзака є важливою умовою в тривалих походах і запорукою гарного настрою, гарного самопочуття і продуктивного відпочинку. Адже вирушаючи в подорож з першим-ліпшим рюкзаком з ринку, який ви використовуєте "і в бенкет, і в світ" будьте готові до того, що у вас будуть боліти плечі і спина, на шкірі можуть з'явитися гематоми, потертості та інші неприємності.
Якщо ви є новачком в питаннях туристичного спорядження і вам складно визначитися з вибором потрібного рюкзака (а в спеціалізованих магазинах залишається сподіватися тільки на сумлінність продавців-консультантів) ми дамо вам кілька корисних порад як вибрати туристичний рюкзак, щоб в ньому помістилися всі необхідні речі і не страждало, при цьому, ваше здоров'я.

Важливо визначитися для якого саме виду відпочинку він вам потрібен: для походів в ліс, для велоподорожей, для тривалих експедицій в гори? Від поставлених завдань будуть залежати і об'єм, і форма, і навіть конструкційні особливості рюкзака.

Як визначити потрібний об'єм рюкзака?

Перше, що потрібно зробити при виборі рюкзака для походів - підібрати потрібний об'єм, щоб він зміг вмістити всі необхідні в поході речі - починаючи від змінних комплектів одягу і їжі, і закінчуючи спальним мішком, посудом і навіть наметом.
Чим довше походи - тим об'ємніше рюкзак потрібен:

Рюкзак для походу "вихідного дня"

До таких походів належать виїзди на пікнік, за ягодами або грибами, короткі походи на 1-2 дня або рибалка. Для таких цілей відмінно підходять рюкзаки об'ємами 40-50 л;
Для нетривалих піших походів відмінно походять рюкзаки на 50-70 л (1-2 дні з ночівлею). Такі рюкзаки відрізняються простотою конструкції і невеликою ціною.

Багатоденні походи і експедиції

Якщо вам немає необхідності в придбанні спеціалізованих рюкзаків для, наприклад, альпінізму, екстремального скелелазіння і лижних спусків, відмінним придбанням для вас стане універсальний рюкзак для походу (він же рюкзак для трекінгу).
Оптимальна місткість рюкзака для походов- 60-80 л для чоловіків і 50-70 л для жінок. Для більш тривалих експедицій і піших походів зі сплавом водними шляхами, які вимагають більшу кількість речей і, відповідно, більшої ваги поклажі, відмінно підходять рюкзаки на 80-100 і більше літрів.

Тип конструкції рюкзака

Із зовнішнім каркасом (станкові)

В наш час вже не такі популярні, як в минулому. Сучасний станковий рюкзак має легкий L-подібний каркас з м'якою спинкою, широкими рюкзачними лямками і поясним ременем.
Основна його особливість - можливість використовувати його як перенесення речей з великим об'ємом і вагою.
Популярний серед водників, спелеологів і в тривалих експедиціях.

З внутрішнім каркасом (анатомічні)

Найпопулярніший вид сучасних рюкзаків для туризму. Мають об'єм від 30 л і відрізняються великою варіативністю конструкцій починаючи від м'яких або жорстких елементів каркасу і закінчуючи різними обважуваннями і доповненнями.
У більшості таких рюкзаків складові каркасу виймаються або від'єднуються для полегшення або більш легкої чистки рюкзака.

Анатомічні із зовнішнім каркасом і/або вентильованого спинкою

На відміну від анатомічних з прихованим каркасом, в даному виді рюкзаків елементи каркаса виведені назовні, що дозволяє спростити установку або демонтаж цих елементів, зробити конструкцію простіше і забезпечити вентиляцію спини за допомогою сітчастої підкладки, натягнутої на жорсткий каркас або вентиляційних каналів.
Недоліками такого типу рюкзаків є:
• громіздкість і неможливість більшості таких конструкцій складатися при необхідності;
• центр ваги віддалений від спини, що збільшує навантаження на хребет і збільшує шанс перекидання;
• "з'їдаються" корисні об'єми;
• більш важкі і дорогі.

Безкаркасні (ультралегкі)

Завдяки сучасним напрацюванням - полегшених продуктів харчування, компактних легких елементів спорядження і т.п., вага і об'єм речей, необхідних на кілька днів походу значно зменшується і, відповідно, використовувати важкий і об'ємний похідний рюкзак не є доцільним.
Саме для таких ситуацій створювалися ультралегкі рюкзаки, мають об'єм до 30 л, виготовлені з міцних, але тонких тканин і мають зручну, найчастіше обтічну форму.

Додаткові зручності

Безперечно, серед усього величезного асортименту рюкзаків, кожен виробник шукає чим зацікавити покупця, додаючи додаткові опції до рюкзака.
Як зрозуміти, чи дійсно потрібно вам те чи інше доповнення і не витратити гроші на те, що виявиться марним? Нижче ми наведемо короткий перелік дійсно корисних і потрібних зручностей:
• Додатковий нижній або бічний вхід. Дозволяє полегшити упаковку рюкзака.
• Компресійні ремені. За ними можна розміщувати, наприклад, скручений каремат і т.п.
• Зовнішні кріплення (стропи Molle, карабіни, петлі) для додаткових речей - килимка, інструментів для альпінізму, лижного обладнання, снігоступів, трекінгових палиць, похідної лопати, намету, посуду тощо.
• Захисний чохол від вологи і дощу. Одна з найбільш корисних опцій. якщо ваш рюкзак не оснащений таким чохлом - його можна купити окремо. Такий чохол також захищає від бруду та пошкоджень.
• Питна система. Безліч сучасних рюкзаків оснащено кріпленнями для гідратора зі спеціальними отворами для виведення трубки для пиття.
Завершена