0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Кошик
Мої покупки

Які термосумки найкращі? Сумка-холодильник для авто. Тест на стійкість

20.07.2021

Самий бюджетний, в той же час, найзручніший спосіб транспортування і зберігання охолоджених продуктів в дорозі це використання термосумки. Як правило, термосумка по відношенню до термобоксів або автомобільного холодильника, має найнижчий коефіцієнт корисної дії, але якщо говорити про якісні та неякісні продукти, то і серед різних моделей термосумок можна знайти зразки, які за якістю і термоізоляцією перевищуватимуть ті чи інші бюджетні термобокси .

Найчастіше термосумки використовують для нетривалого зберігання або транспортування продуктів харчування і напоїв до місця відпочинку, потім протягом декількох годин вміст термосумки зазвичай спустошується. Тому ми проведемо тест, який буде відповідати саме таким умовам експлуатації.

У тесті візьмуть участь чотири термосумки однакового обсягу від 9 до 12 л вироблені такими брендами, як: Thermo, Thermos, Кемпінг і Igloo.

Що показав експеримент?

У кожну сумку приблизно на годину ми поклали по градуснику, щоб зафіксувати стартову температуру, ця температура буде контрольною точкою відліку для кожної сумки. Температура виявилася такою:

Різницю в 1 градус цілком можна списати на погрішність термометрів, при цьому температура зовнішніх стінок становить + 21-21,5 С, і ця температура є однаковою для всіх термосумок.

У кожну сумку ми поклали по 750 г акумулятора холоду і залишили їх на годину.

За першу годину температура в сумках:

 • Thermo IB-12L і Thermos American 10L знизилася на 13 градусів, з + 26C до + 13С;

 • в Кемпінг HB5-718 9L на 14 градусів, з + 25C до + 11С;

 • в сумці Igloo PM GRIPPER 16 10L температура впала на цілих 17 градусів з + 25С до + 8С.

На другій годині внутрішня температура продовжувала знижуватися тільки в сумках Thermos і Кемпінг, в сумках до Igloo і Thermo температура навпаки піднялася. Температура поверхні всіх сумок особливо не змінилася вона склала + 20-21 С.

На третьому часі в усіх сумках крім Igloo була зафіксована динаміка до підвищення температури. Феномен сумки Igloo, а точніше те, чому температура всередині її то піднімається, то опускається залишилося незрозумілим, перевірка сумки на цілісність і герметичність і "витоків" холоду бути не могло. Але, тим не менше, на першій годині температура сильно впала, на другому піднялася і на третьому знову знизилася, тому цілком можливо, що через чотири години температура буде ще нижче.

Контрольний замір через 4 години показав зміни температури у всіх сумках, що вказує на нестабільний температурний режим, так як буквально щогодини температура змінюється то в більшу, то в меншу сторону.

П'яту годину фінальну, за цей час зазвичай на пляжі або шашликах вміст сумки нещадно знищується, і зараз ми перевіримо при якій температурі це вміст може бути знищено:

 • Thermo IB-12 L температура піднялася до +19 С і різниця між поточною і початковою температурою склала 7 градусів

 • Thermos American 10L температура різко підскочила з +10 С до +18 С, різниця 8 градусів.

 • Кемпінг HB5-718 9L +13 С, різниця між поточною і стартовою температурою 12 градусів.

 • Igloo PM GRIPPER 16 10L +13 С, різниця між поточною і стартовою температурою 12 градусів.

Те, що в сумці термос буквально за годину температура піднялася на цілих 8 градусів стало розчаруванням, так як саме ця сумка впродовж 4 годин демонструвала позитивну динаміку. До речі, про динаміку докладні зміни температури приведені в таблиці нижче.

Через те, що температура в кожній сумці протягом 5-ти годин була нестабільна, неможливо сказати, яка модель краща, тому для більш коректного порівняння ми вирахували середню температуру на протязі 5-ти годин.

 • Thermo IB-12L + 16,6C

 • Thermos American 10L + 12,8C

 • Кемпінг HB5-718 9L + 12,2С

 • Igloo PM GRIPPER 16 10L + 12,2C

Також хочеться відзначити, що при використанні термосумки, продукти в неї варто класти охолодженими або замороженими, в нашому випадку сумки були абсолютно порожніми і тому температура була + 12С, якщо сумку заповнити холодними продуктами, то можна розраховувати на більш низькі температури.

Завершена