0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Види аудіо кабелів і їх роз'ємів

  04.09.2019
  Головне призначення аудіо кабелю - здійснити підключення декількох пристроїв між собою. В наш час існує маса гаджетів, техніки з різними роз'ємами і розібратися в них часом не так вже й легко. Кожен з них має своє призначення, форму і розмір. Крім того, деякі з них схожі між собою, що вносить ще більшу плутанину. А тому важливо, розуміти, який роз'єм може вам знадобитися і для чого його використовують.

  Які існують роз'єми для підключення аудіосистем


  Кабель з роз'ємом mini-jack 3,5. Як зрозуміло з назви, діаметр цього роз'єму становитиме 3,5 мм. Зустрічається досить часто. Ви можете бачити його, наприклад, на своїх навушниках. Також нерідко його називають терміном «AUX». Відмінністю між значенням AUX і mini-jack 3,5 мм немає, хіба що спочатку передбачалося під значенням терміну AUX використовувати виключно вхід на пристроях, а роз'єм mini-jack 3,5 позначати у навушників, кабелів. Але зараз обидва терміни використовують як синоніми. У наш час кабелі mini-jack/AUX використовують практично всі виробники техніки, починаючи від творців телефонів і закінчуючи виробниками телевізорів. І якщо ви плануєте, наприклад, підключати смартфон до магнітоли, тоді даний роз'єм вам підійде.

  Роз'єм jack. В цьому випадку діаметр роз'єму становитиме 6,35 мм або ¼ дюйма. Він часто використовується в естрадних мікрофонах, для підключення електрогітар.

  Роз'єм micro-jack.
  Діаметр становить 2,5 мм і зустрічається в провідних гарнітурах телефонів. У наш час даний роз'єм зустрічається досить рідко.
  Ще одні поширені роз'єми в аудіотехніці - RCA (скорочено від Radio Corporation of America). Їх часто називають «тюльпанами», «дзвіночками» за специфічну форму. Призначений кабель RCA для передачі аналогового аудіосигналу лінійного рівня. Використовують в автомобільних акустичних системах досить часто. Дозволяє підключити кілька пристроїв між собою, зокрема колонки, магнітолу. Магнітоли можуть мати кілька лінійних виходів, що впливає і на кількість запропонованих RCA роз'ємів в кабелях.  Чим можуть відрізнятися кабелю mini-jack/AUX між собою

  Варіантів кабелів досить багато. Відрізняються вони між собою і роз'ємами, і їх кількістю.

  Перший варіант - з однієї і другої сторони роз'єми mini-jack 3,5 мм. В цьому випадку кабель використовується для підключення, наприклад, телефону або плеєра до магнітоли. Позначається це як «вилка-вилка».

  Другий варіант - кабель mini-jack/AUX може мати роз'єм mini-jack 3,5 мм і вхід AUX IN для підключення, наприклад, навушників або іншого кабелю. Позначається це як «вилка-розетка».
   

  Третій варіант - роз’єм mini-jack 3,5 та RCA. У цьому випадку підключення може здійснюватися до магнітоли, яка не має входу AUX.

  Крім того, деякі кабелі з mini-jack можуть мати на другому кінці штатний роз'єм для магнітоли. Такі кабелі дозволяють підключитися до заводських аудіосистем.
  Відрізнятися представлені кабелі можуть і довжиною. Зазначимо, що на цей параметр важливо звертати увагу при покупці, від цього залежить зручність в процесі експлуатації пристроїв. Чим більше довжина, тим простіше буде вивести кабель на потрібну відстань і підключити магнітолу, навушники.
  Ще один фактор, на який слід звертати увагу при покупці - форма конекторів. Є як кутові, так і прямі моделі. Який варіант підійде вам, залежить від магнітоли і кінцевого призначення кабелю.
  Кабелі mini-jack/AUX також можуть відрізнятися кольором, кількістю роз'ємів. І хоча колір часто є додатковим і не найважливішим бонусом, нерідко він може і допомогти. Наприклад, яскраві моделі набагато легше відшукати в бардачку, кишені, ніж класичні чорні. Але зате темні варіанти не будуть занадто виділятися і набридати. Який варіант підійде вам, залежить вже від індивідуальних побажань.
  Завершена