0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Промивка радіатора - запорука стабільної роботи автомобіля.

  09.09.2019
  Система охолодження - одна з найважливіших систем автомобіля, яка відповідає за підтримання стабільної температури мотора і захищає його від перегріву. Як і будь-яка інша, система охолодження вимагає своєчасного обслуговування - заміни охолоджуючих рідин, зношених патрубків або шлангів, і, в деяких випадках, радіаторів. Незалежно від типу антифризу в процесі експлуатації на стінках трубок радіатора відкладаються небажані утворення, такі як накип, корозія, продукти розпаду антифризу, масла і багато інших, які стають причиною утруднення циркуляції рідин і погіршення тепловідводу, що, в свою чергу, негативно впливає на двигун - знижується його потужність, посилюється знос, пічка видає холодне повітря, двигун часто перегрівається, гуде вентилятор охолодження. Для видалення забруднень і виключення негативних наслідків рекомендовано застосування спеціальних засобів автохімії - промивки радіаторів. Професіонали рекомендують використовувати промивки не рідше ніж один раз на рік - це гарантує стабільну безперебійну роботу.
   

  Види очищувачів

  Очисники радіатора поділяються на дві основні групи - це зовнішні очисники, які усувають з поверхні радіатора різні забруднені в вигляді засохлого бруду, залишків мошок, пилу і масел; а також внутрішні очисники, які заливаються в робочу рідину і циркулюють з нею по всій системі, попутно розчиняючи забруднення і відновлюючи продуктивність. У даній статті ми розглянемо саме внутрішні промивки.
  Внутрішні промивки в свою чергу поділяються за складом і бувають:
  Нейтральними - без агресивних інгредієнтів, таких як луги і кислоти, і дозволяють виконувати м'яке очищення і підходять для використання в якості профілактичного засобу.
  Лужними - виробленими на основі лугів, які без проблем усувають органічні забруднення.
  Кислотними - з основою з різних кислот, ефективних проти неорганічних забруднень.
  Двокомпонентними - містять в складі як луги, так і кислоти, завдяки чому дані промивки однаково ефективні як проти органічних, так і неорганічних забруднень. Є найбільш поширеним видом.

  Як правильно вибрати очищувач.

  Перед придбанням очищувача рекомендується визначити яких забруднень найбільше. Зробити це можна в такий спосіб: при переважанні неорганічних забруднень, наприклад, накип, корозія, продукти окислення, під кришкою розширювального бачка буде знаходиться білястий осад з крупинками іржі - в даному випадку необхідно придбавати очищувач на основі кислот, або з переважаючою кількістю кислот в складі. Якщо ж забруднення органічного характеру, такі як продукти розпаду охолоджуючої рідини, масла, звичайний бруд, то антифриз в бачку буде каламутним - тут рекомендується використовувати лужний очисник.
  Великою перевагою при виборі засобу буде наявність в його складі інгібіторів корозії, які борються з окисленням і появою іржі на деталях.
  Також існує кілька простих порад для допомоги у виборі:
  1. Вартість засобу - очисники з заниженою ціною з більшою ймовірністю будуть містити малу кількість активних інгредієнтів.
  2. Об’єм - стандартний об’єм флакона з очищувачем 300-500мл, причому також варто звернути увагу на щільність рідини - вибирайте засіб, який при такому ж обсязі важить більше, ніж інший.
  3. Швидкість дії - не варто вибирати очищувач, який за заявами виробника очищає за 2-5 хвилин, так як такий очисник або не здатний якісно видалити всі забруднення, або настільки агресивний, що може пошкодити елементи системи.
  4. Відсутність нерозчинного осаду на дні - при нормальних умовах рідина після збовтування повинна стати однорідною. Також зверніть увагу, щоб засіб не спінювався після збовтування - піна затримується в системі охолодження після очищення і погіршує властивості свіжого антифризу.

  Висновок:

  Очищення радіатора - це швидкий і простий процес, який можна провести в домашніх умовах. Своєчасне очищення - це гарантія стабільної роботи системи охолодження і автомобіля в цілому. А використовуючи рекомендації з даної статті, ви точно не помилитеся з вибором необхідних засобів.
  Завершена