У цій статті ми познайомимося з черговим мультимедійним "MP5" ресивером від компанії Shuttle модель SDUD-6970. Дані пристрої відносяться до класу двохдінових мультимедійних ресиверів, але, на жаль, без GPS навігації. Завантажити GPS навігацію і встановити GPS антену теж неможливо, так як в головному пристрої відсутній роз'єм підключення GPS антени. З доступних роз'ємів є:
вхід під FM антену;
один RCA вихід на сабвуфер;
два RCA виходу для підключення підсилювача;
один відео / аудіо вхід, що складається з 3 RCA роз'ємів;
вхід під камеру заднього виду;
вхід під камеру переднього виду;
відеовихід.
Для підключення динаміків до вбудованого в головний пристрій підсилювача, підключення самого ресивера до бортової мережі і реалізації додаткових функцій, використовується загальна шина з набором дротів і роз'ємів.
У якість джерел звуку можна використовувати:
FM тюнер;
USB;
AUX;
MicroSD;
Bluetooth.
А слот під компакт-диски надійно запаяний, що говорить про відсутність можливості відтворення музики з CD.
Для установки і підключення ресивера, крім комплекта проводок, знадобиться напів-шахта. Але вона в комплект поставки не входить, виробник замінив полушахту монтажними скобами. Разом з монтажними скобами в комплект поставки входить декоративна рамка і пульт дистанційного керування.
Підключення до автомобіля проводиться за допомогою ISO роз'єму, якщо в машині використовується штатний роз'єм, то знадобиться спеціальний перехідник штатного роз'єму на ISO. Шляхом скручування доведеться підключати:
провід контролю ручного гальма;
три дроти для підключення кнопок на кермі;
провід управління підсилювачем;
провід ілюмінації;
провід включення камери заднього виду.
Камера заднього виду підключається досить просто "тюльпан" камери підключається до відповідного входу на магнітоли, харчування камери підключається до ліхтаря заднього, керуючий провід магнітоли підключається на задню передачу. При такому підключенні камера буде включатися автоматично після вибору задньої передачі. Але, з підключенням камери заднього виду у нас виникли труднощі, в настройках головного пристрою є розділ "камера заднього огляд", за замовчуванням камера включена, але для того щоб камера запрацювала, її потрібно вимкнути і потім знову включити, після такої нехитрої процедури камера працює нормально. Передня камера, на відміну від задньої, включається не автоматично, а примусово через іконку в меню.
Для тесту ми використовували commerce дозволу 800 на 560, що трохи більше, ніж дозвіл дисплея Shuttle SDUD-6970, тут встановлена TFT матриця на 6,2 "з роздільною здатністю 800х480. Але, тим не менше, магнітола підтримує різні відеофайли включаючи:
MOV;
MKV;
WMV;
MPEG-2;
MPEG-4.
Флешка повинна бути відформатована в файловій системі FAT32, NTFS флешки не підтримуються. З аудіо файлів підтримуються всі популярні формати, включаючи MP3, FLAC і наш улюблений MP5. Якщо говорити про якість звуку, то важливо враховувати до яких динаміків буде підключено головний пристрій.
Спочатку ми підключили Shuttle 6970 до самої бюджетної акустики і, м'яко кажучи, звук нас не вразив, а після підключення більш дорогих динаміків від компанії JBL звук став більш об'ємним, басистим і детальним. Багато в чому якість звуку також обмежена можливостями вбудованого підсилювача у якого заявлена потужність становить 4х50 Вт, але фактично заявлена сумарна потужність 200 Вт не відповідає дійсності, про це, як мінімум, говорить запобіжник на 10А, який може витримувати потужність порядку 130 Вт.
Для прослуховування музики і реалізації гучного зв'язку можна використовувати Bluetooth. Магнітола може скопіювати в свою пам'ять навіть список контактів і журнал дзвінків, імена записані кирилицею частково підтримуються, що є нормою для мультимедійних центрів такого цінового діапазону. А ось музику можна слухати цілком комфортно і зручно. Тільки при бездротовому підключенні музика звучить трохи тихіше, ніж з флешки або SD карти.
Меню розділене на 2 робочих стола між якими можна перемикатися за допомогою свайпов, але сенсор дуже чутливий і іноді замість перемикання між робочими столами спрацьовує AV-вхід або SD-карта. Свайпам можна перемикати годинник і календар, в верхній частині дисплея є кілька додаткових ікон для зміни яскравості і шпалер робочого столу.
Перелік налаштувань не вражає достатком, з аудіо налаштувань доступно:
кілька встановлених еквалайзерів;
рівень низьких частот;
тонкомпенсація.
В налаштуваннях дисплея можна вибрати:
кілька попередньо встановлених налаштувань;
вручну налаштувати яскравість, чіткість, колір, контраст.
Окремі пункти меню має настройки:
підсвічування кнопок;
настройка кнопок на кермі;
калібруванням дисплея.
Для швидкого виклику налаштувань потрібно один раз натиснути енкодер, так можна зайти в налаштування:
еквалайзера;
тон компенсацію;
настройки дисплея;
Баланс / Фейдер;
відключення гучності.
Підсумок
У підсумку можна сказати, що в плані відтворення аудіо та відео Shuttle SDUD-6970 є досить всеїдних пристроєм. Якість звуку знаходиться на неприйнятно-толерантному рівні, але, якщо використовувати брендову акустику, то якість звуку можна поліпшити, але, все одно, доведеться з мінімальною кількістю аудіо налаштувань. Для перегляду відео хотілося б мати дисплей з більш високою роздільною здатністю, так як, навіть сучасні камери заднього виду мають більш високу роздільну здатність. З іншого боку, для дисплея з діагоналлю всього 6,2 "такий дозвіл можна назвати терпимим. Такими ж словами можна охарактеризувати роботу сенсорного дисплея, він має надмірну чутливість, що іноді призводить до помилкових спрацьовувань.