0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Як вибрати масло для мототехніки? Різновид мото масел. Моторне масло

  11.10.2019

  У наших статтях ми неодноразово торкалися теми автомобільних моторних масел і в перспективі ця тема буде мати розвиток, але, крім автомобільних масел, існують і мотомасла, які не менш актуальні, ніж автомобільні. Мотомасла застосовуються не тільки в скутерах, мопедах і мотоциклах, а й в садовій техніці, бензопилах, газонокосарках, а также водному транспорті. Такі масла бувають двотактними і четирьохтактними.

  У чотиритактному двигуні відбувається кілька етапів роботи поршня:

  • Пуск.

  • Стиснення.

  • Хід поршня.

  Випуск відпрацьованих газів

  У двотактних двигунах весь описаний процес відбувається за один оборот коленвала.

  Двотактне масло додається безпосередньо в паливо з урахуванням пропорцій зазначених на упаковці, чотиритактне масло заливається в окрему систему змащення, як на автомобілі. Принцип застосування чотиритактних мотомасел нічим не відрізняється від звичайних автомобільних і тому на каністрах з таким маслом можна побачити ті ж допуски по API, що і на автомобільному маслі, наприклад, SN або SL. Для двотактних масел була розроблена своя система допусків за тим же API.

  ТА- можна назвати в початковому допуску, ці масла застосовуються для малопотужних моторів об'ємом до 50 кубічних сантиметрів.

  ТВ- це наступний клас такі масла застосовуються для моторів від 50 до 200 кубиків.

  TC- застосовують для більш потужних моторів від 200 до 500 кубиків, також ці масла можна застосовувати для підвісних човнових моторів, і іноді в описі можна зустріти інформацію, що ТЗ є бездимним маслом.

  По суті клас TC є універсальним і задовольняє допускам TA / TB.

  Для човнових моторів з водяним охолодженням застосовується масло з допуском TD, цей допуск був розроблений відповідно до допуска національної асоціації суднобудівників США TC-W3, на сьогоднішній день допуски TD і TC-W3 є взаємозамінними.

  Тепер про те, що буде якщо двотактне масло заливати в чотиритактний двигун і навпаки. Тут потрібно розуміти, що двотактне масло розробляють так, щоб воно згорало разом з паливом, а, відповідно, його термін експлуатації або ресурс невисокий. Якщо залити 2Т масло в чотиритактний двигун то:

  • по-перше, при високих температурах це масло буде сильніше йти на угар і випаровуватися;

  • по-друге, не забезпечує довготривалий захист двигуна.

  Чотиритактне масло навпаки має більш високі експлуатаційні властивості і більш міцну масляну плівку, але при його згорянні утворюється зола, яка так абразив діє на деталі поршневої групи, через що останні дуже швидко зношується і виходить з ладу.

  Тому двотактні і чотиритактні масла зовсім не взаємозамінні. Крім усього вищесказаного, при виборі мотомасла, як в іншому, при виборі автомобільного масла потрібно звертати увагу на тип базового масла. Найкращі експлуатаційні властивості, звичайно ж, мають синтетичні масла, їм поступаються суміші синтетики з мінералкою (напівсинтетика), найгірші характеристики і захисні властивості мають мінеральні масла.

  Завершена