0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Як підібрати бризковики. Практичність і переваги різних видів і матеріалів

  18.11.2019

  Захист свого автомобіля і оточуючих - основна функція бризковика. Залежно від його типу визначається, буде він виконувати свою функцію добре, або ідеально, плюс доповнювати дизайн автомобіля. Крім цього, аксесуари від різних виробників для конкретного автомобіля можуть виглядати абсолютно однаково. У чому криються відмінності, про переваги і недоліки матеріалів виготовлення, важливість або неважливість підбору модельного бризковика сьогодні і поговоримо.

  Якщо прибрати потребу зручного встановлення і підгонки, що і відрізняє модельні аксесуари від універсальних, єдиним критерієм для вибору виступає матеріал, що послужив сировиною для готового продукту. Так, виготовляються бризковики з трьох популярних матеріалів, що розрізняються за ціною і метою, яку хоче досягти власник при використанні.

  Користь і можливі проблеми від використання різних матеріалів

  Пластик

  Найбільш узагальнений вид матеріалу, що включає в себе різні пластики (наприклад ПВХ), які особливо не різняться між собою за характеристиками. Основна відмінність від інших матеріалів - твердість. Жорсткі пластики міцні і відмінно тримають форму. Такі бризковики виступають справжнім щитом, що ефективно стримує все, що вилітає з-під коліс автомобіля. Днище автомобіля і лобове скло машин, що їдуть ззаду надійно захищене. Без «але» звичайно не обійшлося: матеріали часто нестійкі до постійних низьких температур, що може привести до потріскування і поступового розпаду.

  Полівінілхлорид (ПВХ) захищений від низьких температур і експлуатується при морозі до -30 ° С, що начебто має прибрати його з цього загального списку пластиків. Є друга особливість - знову твердість, яка в цей раз виступає мінусом. При їзді по нерівних дорогах з перешкодами, при рядовому з'їзді або заїзді на бордюр можна зачепити бризковиком об'єкт, що під вагою машини часто призводить до часткової або повної поломки аксесуара. Вибираючи твердий матеріал, слід враховувати цю особливість в залежності від місцевості їзди і паркування.

  Гума

  Такі бризковики найбільш пластичні і гнучко налаштовуються при підгонці. Матеріал у виробництві досить бюджетний, що позначається на ціні кінцевого продукту. Це дозволяє сприймати такий продукт як витратний, який можна без навантаження на бюджет замінювати кожен сезон. Вищеописані мінуси негнучкості пластикових аксесуарів у гумових відсутні. При наїзді на перешкоду, вони будуть обтікати ії, зберігаючи свою цілісність завдяки властивостям матеріалу.

  З іншого боку, пересуваючись на високій швидкості автомобіль перетворює переваги гнучкості в мінус. Бризковики можуть загинатися на вітрі, що призводить до часткової втрати продуктивності. Частина сміття пролітає через захисний елемент, як через відчинені двері. Другим мінусом виступає погана стійкість до низьких температур, завдяки чому гумові здатні ефективно відслужити тільки в теплий сезон. Взимку такий матеріал сильно твердне, тріскається і швидко приходить в непридатність.

  Поліуретан

  Класична найбільш сучасна «золота середина» серед матеріалів, яка бере все краще і наполегливо намагається виключити недоліки обох попередніх видів. Помірно гнучкий, такий бризковик ще і міцний. Стійкість під механічними навантаженнями висока, що захищає від поломки при наїзді на перешкоду. У той же час такий аксесуар не стане пропускати через себе сміття, вигинаючись при їзді на великій швидкості, завдяки саме твердості (меншою ніж у першого типу матеріалів, але достатньому для стійкого положення). Окремим бонусом виступає хороша морозостійкість, що дозволяє використовувати їх цілий рік.

  Універсальні або модельні

  Вище згадувалося про підгонку під конкретний автомобіль, тут як раз розкриваються переваги універсальних і модельних бризковиків при встановленні на автомобіль. Через універсальну форму такий захист може бути надмірно довгим для конкретного ТЗ, що зобов'язує його обрізати. З гумовим проблем немає - виміряли, обрізали і встановили. Поліуретанові ж бризковики відрізняються ще однією властивістю - при обрізанні частина матеріалу стає відкритою для повітря, що веде до швидкого зносу і руйнування матеріалу. Відповідно вибираючи поліуретановий універсальний аксесуар слід знати необхідні розміри і більш відповідально поставитися до покупки, ніж у випадку з гумовими.

  Модельний захист позбавлений ​​вищеописаних мінусів, так як розроблений з урахуванням всіх конструктивних особливостей автомобіля. Це не тільки полегшує встановлення, прибирає етап підгонки, але і може естетично доповнити зовнішній вигляд автомобіля. Єдиним недоліком індивідуальних моделей вважається їх ціна, що дещо виводить їх за рамки поняття «витратні матеріали». Тут же і плюс, знижений знос завдяки врахуванню особливостей кузова. Купуються такі бризковики надовго, і якщо не повністю зрівняються за ціною з тими, що часто замінюються, то істотно скоротять розрив у вартості.

  Завершена