0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Пневмоінструмент: принцип роботи, види, характеристики

  19.11.2019

  Оглянувшись навколо, можна побачити велику кількість електричних інструментів, без якого не проходить будь-який ремонт або будівельні роботи. Але на зміну цьому інструменту прийшло нове винахід, що стало популярним серед автомайстерень, великих підприємств - пневмоінструмент.

  Принцип роботи та види пневмоінструменту

  Пневматичний інструмент працює від стисненого повітря, що надходить до його двигуну від компресора по шлангу високого тиску. Нагнітає повітря компресорна установка оснащується електричним, бензиновим або дизельним двигуном, пневмоінструмент електроенергію не споживає. Корпус виготовляється з алюмінієвих сплавів і високоміцних композитів, редукторні колеса, ротори, шпинделі і підшипники виконуються з конструкційної і легованої сталі, що пройшла загартування. Точна обробка і підгін рухомих деталей один до одного дозволяють знизити рівень шуму інструменту при його роботі - деякі види пневмоінструменту працюють більш шумно, ніж електромеханічні аналоги, проте це пов'язано більшою мірою з особливостями роботи, ніж з конструктивними недоробками. Ступінь вібрації пневматичного інструменту залежить від якості виготовлення, присутності зубчастих передач і т.д., проте вібрація якісних моделей невелика, оскільки в їх конструкції передача крутного моменту відбувається без участі зубчастих передач - відразу від двигуна на вал.

  До пневмоінструменту ударного типу відносяться пневмозубила, відбійні і рубальні молотки, Пневмотрамбувачі, гвозде- і скобозабівающіе пістолети, пневмопробійники і т.д. Найчастіше пневмомолоток призначений для роботи однією рукою, його вага не перевищує одного кілограма, при цьому продуктивністю він не поступається більш важкому ударному інструменту з електроприводом. Такий інструмент має широкий спектр застосування - наприклад, за допомогою пневматичного зубила з комплектом змінюваних насадок можна рубати листи металу і труби, відбивати штукатурку і плитку, вирубувати штроби, а при заміні насадки на металеву щітку можна буде виробляти зачистку металевих поверхонь. Наносячи за одну хвилину від 3000 до 5000 ударів по 2-5 Дж кожен, таке Пневмозубило витрачає від 100 до 250 л повітря в хвилину. Ударний пневмоінструмент більшої потужності використовується для знесення бетонних та цегляних будівель, замінюючи звичні відбійні молотки, а при висвердлюванні отворів діаметром більше 30 мм перевищує показники електроінструменту - усунення пилу і дрібних уламків під час свердління проводиться повітряним струменем, а не канавками, нанесеними на поверхню бура Електроперфоратор, що полегшує процес роботи.

  Пневматичний інструмент, оснащений роторно-пластинчастих двигуном, що обертає робочу головку з насадкою - пневмодрилі, гайковерти, шліфувальні машинки, шуруповерти і ін. В роботі пневмодрилі та гайковерти схожі з електричними аналогами, за винятком менших ваги і габаритів при рівноцінної потужності, тому в ході будівельних робіт використовується рідко і більш популярні в фабричних цехах і майстерень. Що ж стосується шліфувального і відрізного пневмоінструменту, то при значних обсягах робіт в умовах виробничих цехів або будівельних майданчиків його характеристики перевершують моделі з електроприводом, оскільки володіють великим робочим ресурсом.

  Крім описаних типів пневмоінструменту існують інші його види, як пневмоножиці і пневмопіли, пістолети для підкачки автомобільних коліс і обдувальні. Слід зазначити, що деякі види пневматичного інструменти можуть поєднувати в собі кілька функцій, наприклад, обертання і удар.

  Характеристики пневматичного інструменту

  Основна перевага пневматичного інструменту полягає в простоті конструкції - не більше 30 деталей, в числі яких немає жодного крихкого елемента. Розглянемо, якими ще плюсами володіє пневмоінструмент в порівнянні з електроінструментом:

  • малі габаритні розміри і вага, тобто зручність в експлуатації;
  • висока стійкість до перевантажень і непрофесійному зверненням, допускає безперервне використання протягом декількох робочих змін поспіль;
  • надійність і безпеку використання для робочого колективу. Повністю несприйнятливий до ступеня запиленості, вологості і загазованості, не здатний викликати пожежу або вибух внаслідок короткого замикання, вразити струмом робочих;
  • при рівній потужності з електромеханічними аналогами, в процесі роботи має меншу гучність;
  • прийнятна вартість, на тлі низьких експлуатаційних витрат і ремонтопридатності;
  • пневмоінструмент починає працювати відразу ж, як до нього буде поданий стиснене повітря, тобто йому не потрібен час на інерційний розгін;
  • в процесі роботи з пневмоінструментом співробітники менше втомлюються, тому що він легший і невимогливий в зверненні.

  Мінуси пневмоінструменту:

  • більш висока ціна, в порівнянні з електроінструментом рівноцінної потужності. Різниця, в залежності від виробника, може скласти від 15 до 60%;
  • потрібно компресор відповідної потужності;
  • потреба в постійному шланговому з'єднанні з компресором, що трохи збільшує вагу приладу;
  • жорсткі вимоги до якості та обсягу повітря, що подається, від дотримання яких залежить довговічність інструменту;
  • в процесі роботи корпус пневматичного інструменту без зовнішнього облицювання (особливо шлифмашинок) відчутно охолоджується, потрібно використовувати рукавички.

  Завершена