0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  З чого роблять дифузори сабвуферів і на що це впливає

  19.11.2019

  Кожен власник автомобіля, який насолоджується музикою в поїздці, рано чи пізно стикається з необхідністю поліпшити свою акустичну систему та додати в неї щільний і об'ємний бас. Ось тут і настає той момент, коли потрібно вирішити, який сабвуфер вибрати. Сабвуфери відрізняються розмірами, потужністю, типами корпусу, активністю, розміром і опором котушки, розміром магніту, а також матеріалом дифузора динаміка. Якраз про дифузори і з чого їх виготовляють, піде мова в цій статті.

  Ваша звукова система автомобіля повинна бути довговічною, наскільки це можливо. Потужність і сила вібрацій, зовнішнє середовище (тепло і вологість) будуть так чи інакше впливати на ваш пристрій. Тому і матеріали для виробництва дифузорів мають різноманітність, тому що кожен має свої конкретними властивостями.

  Дифузор з паперу / целюлози

  Оброблений папір є одним з найбільш поширених матеріалів. Папір має легку вагу і високу чутливість, що впливає на час відгуку і детальність звучання. Має гладку амплітудно-частотної характеристикою і відмінним внутрішнім демпфуванням, тобто приглушенням коливань, яке створює умови для високого звукового дозволу. Для виготовлення таких дифузорів застосовують метод лиття - паперову масу наносять на матрицю, після чого маса твердне і утворює конусоподібну заготовку для дифузора. Оскільки папір сама по собі - не сильно міцний матеріал, на неї наносяться покриття, які продовжують дифузора «життя». Але, все ж міцність і жорсткість такого динаміка нижче, на відміну від більш сучасних матеріалів і це обмежує його в потужності.

  Дифузор з поліпропілену

  Поліпропілен більш жорсткий, ніж папір, однак не поступається їй в легкості. Дифузори з цього матеріалу також володіють великим внутрішнім демпфуванням і гладкою амплітудно-частотної характеристикою, що сприятливо впливає на якість відтворення музики. Такі дифузори більш стійкі до атмосферного впливу і вологи. При виготовленні поліпропіленових дифузорів, для підвищення жорсткості, може використовуватися додавання мінеральних добавок у вигляді кварцу, слюди, силікату магнію. Однак такі дифузори все одно поступаються більш жорстким по детальності звучання. За обмеженої жорсткості, поліпропілен - слабенький матеріал для сабвуферів діаметром більше 10-ти дюймів, якщо тільки не збільшена його товщина.

  Дифузор з алюмінію

  Алюміній найкраще підходить для виготовлення саме сабвуферів, які працюють з низькочастотними звуками, ніж для інших видів динаміків, тому що алюміній може викликати резонанси на більш високих частотах, що може сильно вплинути на звук. Алюмінієвий дифузор надзвичайно жорсткий порівняно з паперовим або поліпропіленовим, але має гарний загасанням коливань, що робить область баса чистої і з мінімальними спотвореннями. Позитивні переваги таких дифузорів - це міцність матеріалу і, як наслідок, широкий діапазон потужності, а також підвищена стійкість до атмосферних і механічних впливів.


  Дифузор з кевлара

  Кевлар - синтетичне волокно, яке використовується для виготовлення куленепробивних жилетів, кабелів і т.д. Його велика перевага - гнучкість, міцність і легка вага. Дифузори з кевлара можуть зберігати свою форму під великим тиском, стійкі до перепадів температури, вологи, а також мають довгий термін служби. Це дає можливість подавати потужність на динамік значно більшу, ніж на дифузори з паперу та поліпропілену, які при такій потужності б почали хрипіти. Кевлар зберігає більш стабільну картинку дисперсії на частоті свого робочого діапазону. Однак бас у такого динаміка дуже жорсткий і не всім може припасти до смаку.


  Дифузор з вуглецевого волокна (Карбон)

  Вуглецеве волокно вибрано в якості матеріалу для використання для виготовлення сабвуферних дифузорів з тієї ж причини, що і кевлар. Вага такого дифузора значно невеликий, великі механічна міцність і жорсткість, такі сабвуфери можуть видавати помітно потужний і щільний бас. Але є і мінуси - динаміки мають нерівній амплітудно-частотної характеристикою і поганим внутрішнім демпфуванням, що негативно позначається на якості звуку.

  Що можна сказати в підсумку? Всі перераховані вище матеріали здатні відмінно видавати якісні низькі частоти. Матеріал дифузора для низьких частот не є принциповим. Тільки з металевим дифузором можна зіткнутися з проблемою резонансу і деренчання на трохи більше підвищених частотах. А в загальному, всі вони впливають тільки на міцність, довговічність і стійкість пристрою до зовнішніх чинників.

  Завершена