0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Дальність роботи двосторонніх сигналізацій

  19.11.2019

  Двосторонні сигналізації або сигналізації зі зворотним зв'язком ось уже пару десятків років вважаються самим популярним і затребуваним видом автомобільних охоронних систем. Полюбилися такі "сигналки" автовласникам за можливість стежити за станом свого авто на відстані.

  Саме дистанція роботи систем сигналізації часто стає одним з основних критеріїв вибору, часто на упаковках охоронних систем можна зустріти великі написи 1500м, 2000м, 2500м або навіть 5000м. Таким чином, виробник вказує максимальну дальність роботи охоронної системи при передачі сигналу від автомобіля до брелоку, при відсутності перешкод і перешкод (іншими словами в чистому полі). А ось дальність передачі сигналу від брелока до автомобіля завжди істотно нижче, як правило, в 3-4 рази, і обмежується вона дистанцією в 400-800 метрів (при ідеальних або лабораторних умовах).

  Ми ж використовуємо автосигналізації, далеко не в полях, а скоріше, навпаки, в густонаселених містах з великою кількістю бетонних будівель і постійними радіоперешкодами. В таких умовах заявлені виробником характеристики падають в рази, і розраховувати на дистанцію передачі сигналу в кілька кілометрів не доводиться.

  Визначимо кращу двосторонню сигналізацію

  Тому щоб дізнатися реальну дальність роботи двосторонньої сигналізації, ми протестували три найпопулярніших моделі, а саме:

  • Starline A63
  • SHERIFF ZX-945 PRO
  • Pandora DX 70

  Тест проводився, навпаки, в анти лабораторних умовах, машина стояла в гаражі з відкритими воротами, навколо гаража безліч офісних будівель і високовольтних ліній електропередач (гірше умов придумати практично неможливо).

  Для забезпечення більш стабільного сигналу і захисту від перешкод в сигналізації Starline передбачено цілих 128 каналів для передачі даних, якщо якийсь канал засмічений перешкодами то сигнал пройде по-іншому, у випадку з Pandora все трохи інакше у даній сигналізації 8 каналів, але вони ширші і працюють на частоті 868 мГц, а ось SHERIFF швидше за все покладається просто на удачу так як у тестованої моделі не передбачено будь-якої захист від перешкод.

  На першому етапі тесту ми відійшли від автомобіля всього на 60 метрів, і спробували зробити постановку і зняття з охорони, системи Starline A63 і Pandora DX 70 впоралися з таким простим завданням на раз-два, а SHERIFF ZX-945 PRO виявився непотрібний.

  Збільшивши дистанцію в два рази, і знову спробували достукатися до авто, і знову Starline і Pandora безвідмовно виконали свою задачу, а SHERIFF як і раніше мовчав.

  Третя зупинка була на відстані 200 метрів від автомобіля, і тут вже перестала відгукуватися сигналізація Starline A63, а Pandora і раніше забезпечувала стабільний зв'язок. Крайньою точкою на якій Pandora DX 70 не втрачала зв'язок з машиною стала дистанція в 302,2 м, і на наше здивування на цій же дистанції знову запрацювала сигналізація Starline A63, і збільшити дистанцію ми вже не змогли, вона стала максимальною для обох систем.

  Але не варто забувати, що на 200 м система Starline не робота, а значить з перешкодами вона бореться гірше, ніж Pandora.

  Розібравшись з дальністю від брелока до автомобіля ми почали розбиратися з дальністю від автомобіля до брелоку, для цього нам довелося віддалитися від машини на 500 метрів, і на такій відстані сигнал дійшов тільки до брелока Starline A63, скоротивши дистанцію на 100 метрів сигнал почав доходити і до брелока SHERIFF ZX-945 PRO, а Pandora отримала сигнал від машини на тих же трьохстах метрах.

  Результат експерименту

  У підсумку ми змогли встановити наступні параметри дальності роботи, які будуть актуальні виключно для цих трьох сигналізацій і виключно для дуже поганих міських умов:

  • сигналізація SHERIFF ZX-945 PRO може передавати сигнал від брелока до автомобіля на відстані не більше 60 м, а від автомобіля до брелоку до 400 м;
  • сигналізація Pandora DX 70 тримає стабільний сигнал як від брелка до авто, так і, навпаки, на дистанції 300 м;
  • сигналізація Starline A63 відрізняється найвищою дальністю передачі сигналу від автомобіля до брелоку 500 м, в форматі від брелока до автомобіля Starline як і Pandora тримає дистанцію 300м.

  Але не варто забувати, що на відстані 200 м Starline дав збій, а відповідно захист від перешкод у цій системи гірше, ніж у Pandora.

  Завершена