0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Що таке приєднувальний квадрат інструменту

  19.11.2019

  У сучасному достатку ручного інструменту можна знайти як широко застосовуються і універсальні інструменти, так і спеціальні, призначені для вузького застосування. Незважаючи на відмінності типів і сфери застосування багато інструментів мають одну загальну характеристику - це наявність присоединительного квадрата певного розміру.

  Приєднувальний квадрат буває двох типів: чотиригранний отвір і квадратний приєднувальний хвостик. Посадковий квадрат у вигляді чотиригранного отвори найбільш часто зустрічається в торцевих голівках, удлинителях, перехідниках, Шпильковерти та інших інструментах, які наводяться в роботу за допомогою інструментів з квадратом-хвостиком. Зовнішній квадрат у вигляді чотиригранного хвостика використовується в воротка, тріскачках, динамометричних ключах та інших інструментах, які служать приводом для торцевих головок.

  Розмір посадкового квадрата завжди вказується в дюймах (1 дюйм = 25.4 мм) і має стандартні розміри: 1 ", 3/4", 1/2 ", 3/8", 1/4 ". Найбільший квадрат 1 ", а найменший 1/4". Якщо вас цікавить, як перевести ці розміри з дюймів в міліметри, потрібно скористатися таблицею конвертації дюймових розмірів в метричні, наведеної нижче.

  Якщо ж під рукою не виявилося таблиці і вам необхідно перевести будь-який дюймовий розмір, де чисельник менше знаменника (правильна дріб), скористайтеся маленькою хитрістю у вигляді формули: 1 дюйм (25,4 мм) помножте на чисельник і розділіть на знаменник необхідного розміру, в підсумку вийде розмір в міліметрах. Наприклад, для розміру 3/4 ": 25,4 * 3: 4 = 19,05 мм.

  Як же пов'язаний розмір посадкового квадрата і тип торцевої головки? Від розміру присоединительного квадрата прямо залежить тип торцевої головки: чим більше квадрат, тим стінки торцевої головки товщі, вище допустиме навантаження і крутний момент. Якщо порівняти три торцеві головки з розміром 27 мм і посадковими квадратами 1/2 ", 3/4" і 1 ", можна неозброєним оком помітити наростання товщини стінок і, відповідно, запасу міцності при переході на більший розмір квадрата.

  Важливо відзначити, що існує прив'язка розмірів приєднувальних квадратів і розмірів головок і виглядає вона таким чином:

  • · 1/4 "- головки з розмірами 4-14мм
  • · 3/8 "- головки з розмірами 6-24мм
  • · 1/2 "- головки з розмірами 8-36мм
  • · 3/4 "- головки з розмірами 17- 70мм
  • · 1 "- головки з розмірами 36-80мм.

  Найбільш універсальними і широко вживаними є торцеві головки з посадочними квадратами 1/4 ", 1/2" і 3/8 ". Головки з посадковим квадратом 1/4" найбільш зручні для роботи з дрібними кріпильними елементами і не передбачають застосування великих зусиль.

  Якщо ж є необхідність застосувати велике зусилля для відкручування і затягування кріплення, краще вибрати торцеву головку з квадратом 1/2 ", зважаючи на більший за розміром приводу і більшої товщини стінок вона здатна витримувати досить високі навантаження.

  Інструменти з приєднувальним квадратом 3/8 "найбільш універсальні і відмінно підходять для наявності такого набору інструментів в багажнику водія легкового автотранспорту. Також інструменти з квадратом 3/8 "часто використовують майстри для роботи з двигунами.

  Система інструментів з посадочними квадратами 3/4 "і 1" значно відрізняються своїми високими механічними характеристиками і здатністю витримувати пікові навантаження. Інструменти з такими квадратами використовуються для роботи з кріпильними елементами розміром від 30 мм, які застосовуються в важкої вантажної, будівельної та сільськогосподарської техніки. Інструменти з великими приєднувальними квадратами використовуються набагато рідше, ніж з квадратами 1/4 ", 1/2" і 3/8 ", з огляду на це факту, виробники випускають обмежений вибір типів голо ок, приводів і перехідників з великими квадратами.

  При роботі з ручними інструментами, що мають посадочні квадрати, можуть виникати ситуації їх невідповідності. У таких випадках не потрібно відразу бігти купувати тріскачку або комірець необхідного розміру, досить взяти відповідний перехідник і без проблем продовжувати роботу. Важливий момент, перехідник може допомогти тільки в разі, якщо потрібно виконати перехід з розміру на розмір, наприклад з 1/4 "на 3/8", для переступання через розмір перехідники не передбачені.

  Завершена